< sekcia Ekonomika

Ryanair konečne zverejnil zoznam zrušených letov

Ryanair na letisku v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Medzi zrušenými sú aj pondelkové lety z Londýna do Bratislavy a naopak, a to 25. septembra, 2., 9., 16. a 23. októbra.

Dublin 18. septembra (TASR) - Po tlaku cestujúcich, spotrebiteľských organizácií a upozorneniach Európskej únie (EÚ) írska letecká spoločnosť Ryanair dnes večer zverejnila zoznam všetkých letov, ktoré zruší do konca októbra. Doteraz spoločnosť informovala len o letoch do 20. septembra.


Ryanair v tejto súvislosti uviedol, že k rušeniu letov sa snažil pristupovať tak, aby mohol poškodeným cestujúcim ponúknuť čo najviac alternatívnych spojov, aby komplikácie spojené s najnovšou situáciou boli pre pasažiera čo najmenšie.

Celkovo by v priebehu šiestich týždňov malo byť zrušených okolo 2000 letov, pričom veľa škrtov sa týka liniek z londýnskeho letiska Stansted, Milána-Bergama a Dublinu. Okrem toho sa rušenie dotkne napríklad aj letísk v Barcelone, Lisabone, Bruseli-Charleroi, Madride, Porte a rímskeho letiska Fiumicino.

Medzi zrušenými sú aj pondelkové lety z Londýna do Bratislavy a naopak, a to 25. septembra, 2., 9., 16. a 23. októbra.

Ryanair už skôr prisľúbil, že ešte dnes bude kompletný zoznam zrušených letov uvedený na internetovej stránke spoločnosti ryanair.com a cestujúci, ktorých sa to bude týkať, budú priamo informovaní a ponúknu im náhradné lety alebo plnú kompenzáciu ceny letenky.

Šéf spoločnosti Michael O'Leary sa za vzniknutú situáciu ospravedlnil s tým, že firma zbabrala plánovanie dovoleniek pilotov. Poukázal však na to, že zrušené lety zasiahnu necelé 2 % pasažierov, pričom väčšine z nich bude ponúknutý náhradný let v ten istý, prípadne nasledujúci deň. Tí, ktorí náhradný let nebudú môcť alebo nebudú chcieť prijať, dostanú späť plnú cenu letenky, ako aj kompenzáciu na základe európskeho nariadenia EU261

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.