< sekcia Ekonomika

Šéf J.P. Morgan tvrdí, že tvrdý brexit by bol pre Britániu katastrofou

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP

Britský parlament v utorok drvivou väčšinou odmietol dohodu o vystúpení z EÚ, ktorú vyrokovala vláda premiérky Theresy Mayovej a ktorú predtým EÚ už schválila.

New York 16. januára (TASR) - Šéf americkej banky J.P. Morgan Chase Jamie Dimon varoval pred tvrdým brexitom. Podľa neho je v záujme Veľkej Británie, aby sa vyhla odchodu z Európskej únie (EÚ) bez dohody.

"Myslím si, že tvrdý brexit bude pre Veľkú Britániu katastrofou," povedal Dimon v Economic Clube v New Yorku. "Nepredpokladáme, že k nemu príde, pretože je zlý aj pre Európu."

Britský parlament v utorok (15. 1.) drvivou väčšinou odmietol dohodu o vystúpení z EÚ, ktorú vyrokovala vláda premiérky Theresy Mayovej a ktorú predtým EÚ už schválila. Proces vystúpenia krajiny z Únie sa tým dostal do chaosu.

Dimon dúfa, že Londýn a Brusel dospejú k dohode o vystúpení Británie, ktorá im dá 2 až 4 roky na to, aby vyrokovali konečnú zmluvu. "Minuli sme stovky miliónov dolárov, aby sme boli pripravení, ale mnohí to neurobili," komentoval Dimon plány svojej banky.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.