Ekonomika

Sociálna poisťovňa varuje klientov pred podvodným vymáhaním pohľadávok

TASR, 24. apríla 2012 18:42

Sociálna poisťovňa podá v tejto súvislosti trestné oznámenie orgánom činným v trestnom konaní.

Bratislava 24. apríla (TASR) - Sociálna poisťovňa varuje svojich klientov pred podvodným konaním pri vymáhaní pohľadávok.

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
"Viacerí klienti dostali list s logom Sociálnej poisťovne a adresou odosielateľa Nevädzová 2030/8, 821 01 Bratislava (bez pečiatky), podpísaný Ing. Milošom Peterkom, riaditeľom úseku vymáhania pohľadávok, v ktorom ich žiada o zaplatenie dlžného poistného na číslo účtu 13733430/5200," informoval dnes Marian Škotka z komunikačného odboru poisťovne.

Sociálna poisťovňa varuje klientov, aby neuhrádzali na tento účet žiadne platby, keďže číslo účtu nepatrí Sociálnej poisťovni a Ing. Miloš Peterka nie je jej zamestnancom.

"V prípade doručenia podobného listu odporúčame klientom kontaktovať príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne," doplnil Škotka s tým, že Sociálna poisťovňa podá v tejto súvislosti trestné oznámenie orgánom činným v trestnom konaní.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 20:45

Deutsche Bank zaplatí 55 miliónov USD za urovnanie sporov v USA
Nemecká Deutsche Bank súhlasila, že zaplatí 55 miliónov USD (50,34 milióna eur) za urovnanie sporov v súvislosti s poskytovaním nepresných informácií počas finančnej krízy.

sk
včera 20:02

R. FICO: Rozvoj jadrovej energie podporuje aj Slovensko
Slovenský premiér Robert Fico sa dnes zapojil do diskusie na Európskom jadrovom fóre v Prahe a vyhlásil, že aj jeho vláda stavila na rozvoj jadrovej energie. video

sk
včera 20:02

USA budú na rokovaniach G7 tlačiť na Európu, aby sa dohodla s Gréckom
Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa G7.

sk

Téma TASR