< sekcia Ekonomika

VIDEO: Cieľom projektu Ensie je zdieľanie údajov v sociálnej ekonomike

Na snímke zľava splnomocnenec vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin, splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz, štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš a primátor Fiľakova Attila Agócs. Foto: FOTO TASR - Branislav Caban

Projekt predstavili vo Fiľakove. Vznikne prezentáciu dobrej praxe, na výmenu know-how, na vedenie diskusie o nových možnostiach, a hľadanie efektívnych riešení v oblasti sociálneho podnikania.

Fiľakovo 22. septembra (TASR) – Vytvorenie medzinárodnej siete pre zdieľanie poznatkov v oblasti sociálnej ekonomiky je cieľom projektu Ensie, ktorý dnes vo Fiľakove v okrese Lučenec prezentovali zástupcovia miestnej samosprávy za prítomnosti splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza, splnomocnenca vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Antona Marcinčina a štátneho tajomníka ministerstva práce Branislava Ondruša. Projekt bude prebiehať 18 mesiacov, jeho partnermi je 12 subjektov z celej Európske únie (EÚ), pričom hlavným partnerom je samospráva Fiľakova.

„Za 18 mesiacov s podporou 150.000 eur budeme vedieť zorganizovať šesť podujatí. Budú vždy inak zamerané, jednak na národnú legislatívu, na legislatívny rámec v rámci európskeho kontextu, a takisto na dobré skúsenosti,“ priblížil primátor Fiľakova Attila Agócs, podľa ktorého je téma sociálnych podnikov veľmi aktuálna v celej Európe.

V rámci projektu sa vytvorí platforma hlavne na prezentáciu príkladov dobrej praxe, na výmenu know-how, na vedenie diskusie o nových možnostiach, a hľadanie efektívnych riešení v oblasti sociálneho podnikania či pracovnej integrácie. Prostredníctvom projektu chcú zúčastnené subjekty podporovať sociálne začlenenie znevýhodnených skupín, prispieť k znižovaniu sociálnych nerovností, znížiť nezamestnanosť, zlepšiť kvalitu služieb pre miestne komunity a prepájať subjekty sociálneho podnikania v rámci EÚ.

„Som rád, že mesto Fiľakovo sa zapojilo do tohto medzinárodného projektu. Predovšetkým preto, že my sme dnes na začiatku, štartujeme vytváranie podmienok pre sociálnu ekonomiku a z tohto hľadiska je veľmi dôležité, aby v tomto procese participoval taký široký okruh partnerov,“ uviedol na margo Ensie Ondruš. Dodal, že ho teší, že v rámci projektu majú možnosť jeho slovenskí účastníci využiť skúsenosti, informácie a znalosti svojich partnerov z EÚ.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.