< sekcia Ekonomika

Spoločnosť Unicorn Systems vytvára v Prešove nové pracovné miesta

UNICORN Systems slávnostne otvorilo svoje vývojové centrum v priestoroch spoločnosti na Kúpeľnej ulici v Prešove 11. februára 2016. Na snímke vľavo riaditeľ produkčného streamu Unicorn Systems SK s.r.o. Richard Schwartz, uprostred štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš a celkom vpravo generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Unicorn Systems a.s. Jan Jaroš. Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešovská pobočka začína s 20 pracovníkmi, ktorí sa stanú súčasťou softvérových riešení na medzinárodnej úrovni.

Prešov 11. februára (TASR) - Spoločnosť Unicorn Systems dnes v Prešove otvorila svoje nové vývojové centrum, v ktorom perspektívne zamestná 80 špecialistov v oblasti informačných technológií (IT). Na slávnostnom otvorení pracoviska sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec a štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislav Ondruš.

Prešovská pobočka začína s 20 pracovníkmi, ktorí sa stanú súčasťou softvérových riešení na medzinárodnej úrovni. Ako informoval riaditeľ produkčného streamu Richard Schwartz, šancu majú nielen skúsení IT pracovníci, ale aj čerství absolventi vysokých škôl. Okrem stabilnej práce spoločnosť ponúka program systematického vzdelávania. Vedenie spoločnoati začalo komunikovať aj so strednými školami v Prešove, konkrétne so strednou elektrotechnickou priemyslovkou a gymnáziami, aby nasmerovali študentov do tejto oblasti.Generálny riaditeľ Unicorn Systems Jan Jaroš uviedol, že okrem metropol, kde majú tiež svoje sídla a pociťujú tam nedostatok IT odborníkov, zámerne otvárajú svoje centrá aj v menších mestách. Ľuďom tu prinášajú sofistikovanú prácu. „Chceme im priniesť prácu zo zahraničia, čo je hlavná motivácia. A zároveň sa pozeráme na to, ako môžeme pomôcť v regióne, kde sú tiež firmy, ktoré bez IT fungovať nemôžu,“ uviedol Jaroš.

Chovanec prejavil radosť nad tým, že aj "na východ Slovenska dokážeme pritiahnuť firmy, ktoré robia s vysokou pridanou hodnotou a zamestnávajú mladých ľudí". „Dôkazom toho je aj otvorenie dnešného technologického centra v Prešove. Myslím si, že je to veľmi perspektívne odvetvie celej ekonomiky Slovenska, však sme si ho aj zadefinovali v rámci stratégie inteligentnej špecializácie, že IKT sektor je jeden zo štyroch pilierov ekonomiky do budúcnosti. A práve preto je to aj jeden z dôvodov, prečo tento typ firiem chceme podporovať,“ uviedol Chovanec. Firma Unicorn Systems požiadala o štátne stimuly na vytvorenie 75 nových pracovných miest. Chovanec doplnil, že o tom bude rozhodovať už budúca vláda.

Ondruš uviedol, že jeho rezort sa snaží vytvárať podmienky pre podnikanie takýchto firiem, aby ľudia v regiónoch našli zaujímavú a motivujúcu prácu, ktorá ich posúva aj osobnostne ďalej. IT firmy výrazne menia pracovný trh, kladú úplne iné požiadavky na kvalifikáciu, čomu chcú pomáhať.

Unicorn Systems vznikla v roku 1990, svoje služby poskytuje spoločnostiam v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, energetiky a utilít, komunikácie a médií, výroby, obchodu i verejnej správy. Vlani zrealizovala obrat na úrovni 73,5 milióna eur, z toho zhruba 12 % sú príjmy pochádzajúce zo Slovenska.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.