< sekcia Ekonomika

Ťažba kryptomien patrí medzi trendy ohrozenia kyberbezpečnosti

Foto: youtube

Seminár sa venoval i novozisteným zraniteľnostiam a ukázal aj zatiaľ teoretické možnosti ohrozenia, napríklad odhalenie hesla pomocou termokamery.

Bratislava 13. júla (TASR) - Vydieračský softvér už nie je najrýchlejšie rastúcou hrozbou v kyberpriestore. Namiesto neho si útočníci našli menej rizikový, no stále vysoko ziskový spôsob nezákonného obohatenia - na počítačoch obetí ťažia kryptomeny.

Aj to je jeden z trendov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktoré v piatok v Bratislave predstavila spoločnosť Alef vo svojom Kvartálnom security update. Prehľad mapoval najdôležitejšie udalosti posledného štvrťroka.

Jan Kopřiva, vedúci špecializovaného tímu pre riešenia kybernetických bezpečnostných incidentov ALEF CSIRT, okrem všeobecných trendov ohrozenia kybernetickej bezpečnosti popísal aj konkrétne prípady kompromitácií a úniku dát. Seminár sa venoval i novozisteným zraniteľnostiam a ukázal aj zatiaľ teoretické možnosti ohrozenia, napríklad odhalenie hesla pomocou termokamery.

Súčasťou semináru bol aj celkový prehľad stavu kybernetickej bezpečnosti, výber najzaujímavejších útokov či hodnotenie dopadu, aký malo zlikvidovanie niekoľkých darkwebových trhovísk.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.