< sekcia Ekonomika

Trenčín a Prahu spojí prvý priamy autobusový spoj

Praha Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ďalšie medzinárodné linky sa aktuálne pripravujú.

Trenčín 16. apríla (TASR) – Od polovice apríla môžu Trenčania cestovať autobusom bez prestupovania do dvoch najväčších miest v Českej republike. Nemecká spoločnosť FlixBus, poskytovateľ európskej mobility s najväčšou medzimestskou autobusovou sieťou, otvára dvakrát denne prvé priame spojenie Trenčína s Brnom a Prahou.

Ako informovala hovorkyňa spoločnosti FlixBus Nina Göbbels, nové zelené autobusy spoja Trenčín priamo s destináciami v Českej republike. Ďalšie medzinárodné linky sa podľa nej aktuálne pripravujú. „Trenčín bude prepojený s najväčšou európskou autobusovou sieťou. Zákazníci z Trenčína môžu cestovať novými komfortnými autobusmi do destinácií ako Praha či Brno priamo bez prestupu. Len s jednou zastávkou bude Trenčín spojený s viac ako 120 destináciami po celej Európe,” uviedla Göbbels.

Ako dodala, v rovnakom čase začína spoločnosť jazdiť na svojej prvej vnútroštátnej linke v rámci Slovenska, Trenčín bude spojený priamymi autobusovými spojmi s Popradom, Prešovom či Košicami. Zákazníci majú možnosť si rezervovať cestovné lístky on-line prostredníctvom webových stránok, cez mobilnú aplikáciu, v spolupráci s cestovnými kanceláriami alebo priamo u vodiča. Cena lístka zahrňuje Wi-Fi spojenie k internetu, využitie elektrickej zásuvky a klimatizované autobusy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.