< sekcia Ekonomika

ÚRAD PRE INFORMATIZÁCIU: Podujatie EŠIF IDEA HACK má piatich víťazov

Richard Raši, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

Vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) uviedol, že ambíciou je implementovať najlepšie návrhy do praxe.

Bratislava 17. mája (TASR) – Odborná komisia vybrala v stredu (16.5.) piatich víťazov podujatia EŠIF IDEA HACK, na ktorom desať najlepších tímov riešilo a prezentovalo svoje návrhy na zvýšenie transparentnosti a zjednodušovanie čerpania eurofondov v SR. TASR o tom vo štvrtok informoval odbor komunikácie a protokolu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) uviedol, že ambíciou je implementovať najlepšie návrhy do praxe. "Potešil ma veľký záujem aj kvalita a nápaditosť prihlásených námetov, ktoré prišli zo štátnej, súkromnej aj neziskovej sféry, od žiadateľov aj prijímateľov eurofondov. Táto pestrosť zostala zachovaná aj medzi finalistami," priblížil podujatie.

Odbor ďalej informoval, že do podujatia bolo zapojených 41 autorov s 50 jedinečnými námetmi. Desať najlepších tímov v stredu predstavilo svoje návrhy odbornej porote.

Tímy mali niekoľko hodín na rozpracovanie námetov s pomocou odborníkov na jednotlivé oblasti eurofondov, napríklad na systém riadenia, verejné obstarávanie či oblasť publicity projektov z eurofondov. Víťazi získali ako dar cennú elektroniku, uzavrel odbor.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.