< sekcia Ekonomika

V obci Čaňa dnes otvorili nový strojársky závod firmy AFINOX

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Celkovo firma do závodu v Čani investovala viac ako 3 milióny eur.

Čaňa 24. marca (TASR) – Nový strojársky závod v obci Čaňa v Košickom okrese dnes slávnostne otvorila spoločnosť AFINOX.

Firma AFINOX vyrába a ponúka technologické riešenia pre potravinársky priemysel. V súčasnosti v závode zamestnáva 30 ľudí. "V blízkej budúcnosti sa ich počet zvýši na 100. Hľadáme ďalšie investície, aby sme rozšírili kapacitu výroby, zariadenia aj plochy," uviedol pre TASR konateľ spoločnosti Mededji Adandedjan.

Do Francúzska ide podľa jeho slov 90 % ich produkcie. Spoluprácu chcú nadviazať aj s odberateľmi v Rakúsku a Nemecku."Disponujeme rozsiahlym strojovým parkom s kvalifikovaným personálom, ktorý je zárukou kvality výrobkov a spokojnosti zákazníkov. Spoločnosť zaviedla a používa systém riadenia kvality, ktorý zodpovedá STN EN ISO 9001/2009," uviedol Adandedjan.

Podľa jeho slov z fondov Európskej únie získali podporu vo výške približne 560.000 eur. Celkovo firma do závodu v Čani investovala viac ako 3 milióny eur.

"Ďalších 15 miliónov eur plánujeme investovať v horizonte piatich rokov. Chceme postaviť novú výrobnú halu a zakúpiť ďalšie stroje," avizoval Adandedjan.

Na dnešnom otvorení závodu sa zúčastnili obchodní partneri, starostovia obcí Ždaňa a Čaňa a Belgický honorárny konzul na Slovensku Dany R. E. Rottiers.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.