< sekcia Ekonomika

Veľtrh Zelený týždeň sa začal výzvou na boj proti detskej práci

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

V prvý deň veľtrhu sa venovala veľká pozornosť práci detí na poliach a plantážach v rozvojovom svete. Veľkú pozornosť jej venoval v prejave aj spolkový minister pre rozvoj Gerd Müller.

Berlín 18. januára (TASR) - V Berlíne bol v piatok predpoludním otvorený najväčší agrárny veľtrh na svete Grüne Woche (Zelený týždeň). Skončí sa 27. januára. Organizátori očakávajú, že ho navštívi 400.000 ľudí.

V prvý deň veľtrhu sa venovala veľká pozornosť práci detí na poliach a plantážach v rozvojovom svete. Veľkú pozornosť jej venoval v prejave aj spolkový minister pre rozvoj Gerd Müller. Poukázal na to, že mnoho detí v rozvojových krajinách nechodí do školy, ale pracuje na poliach. Vyzval, aby sa na celom svete venovala veľká pozornosť boju za zníženie detskej práce v agrárnom sektore. Uviedol: „Náš blahobyt ešte stále veľmi často budujeme na pleciach ľudí v rozvojových krajinách“. Dodal, že mnoho našich každodenných produktov sa dorába za ťažkých pracovných podmienok, alebo za vykorisťovania detskej práce. Vyzval návštevníkov veľtrhu, aby nekupovali produkty, v ktorých je detská práca.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.