Ekonomika

VIDEO: Podľa IDH by štát mal ZSSK Cargo čo najskôr predať

Tablet.TV, 12. júla 2017 16:19

Firma bola pripravená na privatizáciu už v roku 2006. Nová vláda ju zastavila.

Ilustračné foto Foto: TASR - KR PZ Trenčín
Bratislava 12. júl (TABLET.TV) - Štátny nákladný dopravca Železničná spoločnosť Cargo pripravuje návrh materiálu "Strategický plán ZSSK CARGO do roku 2022", ktorý má určiť ďalší rozvoj firmy. Následne má byť predložený ministerstvu dopravy na schválenie. Podľa niektorých odborníkov by však celú firmu mali čo najskôr predať.

Predaju firmy by malo predchádzať odčlenenie nákladnej dopravy takzvaného strategického významu.

Pred pár rokmi spoločnosť prišla o zákazky a jej dlh sa vyšplhal na 450 miliónov Eur. V minulom roku hospodárila firma so ziskom 123.000 eur. V roku 2015 to bolo 77.000 eur. Celkový dlh spoločnosti však mal ku koncu roku 2016 hodnotu 116 miliónov eur.

Firma bola pripravená na privatizáciu už v roku 2006 za vyše 400 miliónov eur. Nová vláda ju zastavila. V roku 2015 vytvorili dcérsku spoločnosť Cargo Wagon, do ktorej previedli väčšinu svojich vagónov. 66-% podiel následne predali švajčiarskemu investorovi. Od tej istej firmy si prenajali 8 216 vagónov na osem rokov.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:14

Podľa ekonómov by Česká národná banka mala navýšiť rezervy zlata
Člen Bankovej rady Vojtěch Benda minulý týždeň uviedol, že centrálna banka sa diskusii o nákupoch zlata nebráni. Podľa neho by mohlo ísť o niekoľko desiatok ton

sk
dnes 15:11

P.Mihók otvoril Svetový kongres obchodných a priemyselných komôr
Vo vystúpení sa Mihók zameral na výzvy svetovej ekonomiky v oblasti 4. priemyselnej revolúcie, digitalizácie, ako aj dopadu migračnej krízy na jednotlivé krajiny.

sk
dnes 14:25

Medzi záujemcami o kúpu Air Berlin je aj spoločnosť IAG
Air Berlin, druhá najväčšia letecká spoločnosť v Nemecku, zamestnáva viac ako 8000 ľudí a minulý mesiac vyhlásila platobnú neschopnosť.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac