< sekcia Ekonomika

Volkswagen s čínskym partnerom FAW postaví v Číne tri závody

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Čína je pre Volkswagen najdôležitejším trhom. Na ňom už dosiahla prvú pozíciu na svete v odbyte elektromobilov.

Wolfsburg 2. júna (TASR) - Spoločný podnik nemeckého Volkswagenu (VW) a čínskej firmy FAW postaví v čínskych mestách Čching-tao, Tchien-ťin a Fo-šan tri závody, v ktorých sa budú montovať autá s elektrickým pohonom. Tým chcú partneri získať s týmito vozidlami poprednú pozíciu na čínskom trhu.

V nových kapacitách budú produkovať aj ohlásený model mestského SUV. O tento druh autá je v Číne veľký záujem. Nemecká tlačová agentúra DPA sa odvoláva na informácie v podnikovom časopise pre zamestnancov VW Inside.

Skupina VW China chce zo svojich závodov v nasledujúcich ôsmich rokoch uviesť na trh 40 modelov s elektrickým pohonom. Od roku 2025 bude schádzať z výrobných pásov 1,5 milióna e-áut ročne.

Nedávno vedenie VW informovalo, že koncern s čínskymi partnermi do konca roka 2022 vloží do vývoja elektromobilov a robotických áut 15 miliárd eur.

Čína je pre Volkswagen najdôležitejším trhom. Na ňom už dosiahla prvú pozíciu na svete v odbyte elektromobilov. K prvenstvu jej pomohli aj štátne subvenciu na ich kúpu. Vláda určila automobilkám v krajine, že od roku 2019 musia mať z celkového počtu vyrobených áut 10 % elektromobilov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.