< sekcia Ekonomika

Wall Street sa v piatok mierne spamätala z predchádzajúceho výpredaja

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Kľúčový index Dow Jones Industrial si pripísal 1,15 % a uzavrel na úrovni 25.339,99 bodu.

New York 13. októbra (TASR) - V piatok (12.10.) sa v USA začala výsledková sezóna a Wall Street sa mierne spamätala z predchádzajúceho výpredaja.

Kľúčový index Dow Jones Industrial si pripísal 1,15 % a uzavrel na úrovni 25.339,99 bodu. Index z dôvodu výrazného oslabenia v stredu a vo štvrtok (10. a 11.10.) zaznamenal s -4,2 % najprudší pokles od marca.

Širší index S&P 500 v piatok stúpol o 1,42 % na 2767,13 bodu. Ešte viac sa darilo technologickému indexu Nasdaq 100, ktorý vyskočil o 2,77 % na 7157,21 bodu.

Na konci týždňa výrazne posilnili technologické akcie, z jednotlivých titulov napríklad Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet, čo je materský koncern Googe, ktoré sa predtým prudko prepadli.

V piatok zverejnili kvartálne výsledky tri veľké americké banky JPMorgan, Citigroup a Wells Fargo a postarali sa o pozitívny štart výsledkovej sezóny a zároveň o upokojenie nervózneho trhu. Obavy z nárastu úrokových sadzieb a medzinárodných obchodných konfliktov spustili uprostred týždňa výpredaj na akciových trhoch. Práve banky profitujú z vyšších úrokových sadzieb, ktoré uvedeným trom finančným inštitútom spoločne s nižšími daňami a boomom ekonomiky pomohli k vyšším ziskom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.