< sekcia Ekonomika

Žiga:Nemám informáciu o tom, že by automobilky chceli redukovať výrobu

Na snímke montážna linka v závode automobilky Jaguar Land Rover. Foto: TASR/Michal Svítok

Minister si nemyslí, že by pripravované opatrenia automobiliek boli prípravou na brexit. Skôr si myslí, že sa očakáva nejaké spomalenie ekonomiky.

Bratislava 23. januára (TASR) - Minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD) nemá informáciu, že by slovenské automobilky chceli redukovať výrobu. Ako uviedol v stredu po rokovaní vlády pre médiá, vie, že slovenské automobilky teraz zvažujú novú líniu elektromobility a v rámci toho budú preskupovať nejaké pracovné sily a prostriedky smerom do tejto oblasti, ale oficiálnu informáciu o redukcii výroby nemá.

Minister si nemyslí, že by pripravované opatrenia automobiliek boli prípravou na brexit. Skôr si myslí, že sa očakáva nejaké spomalenie ekonomiky. "Aj medzinárodné inštitúcie vydávajú prognózy na tento rok a očakáva sa nižší rast HDP. Nehovorím, že to bude kríza, možno to bude len nejaká korekcia, spomalenie a podniky tomu prispôsobujú svoju výrobu," povedal Žiga. Zároveň zdôraznil pripravenosť na rokovania nielen so zástupcami automobilového priemyslu, ale aj s ostatnými podnikateľskými subjektmi, v prípade potreby im aj v rámci možností pomôcť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.