TERAZ Ekonomika Navi
pondelok 20. október 2014 Svetový deň osteoporózy
Ekonomika

Zníženie ratingu Španielska oslabilo euro len krátkodobo

TASR, 27. apríla 2012 18:29

Odborníci nevedia úplne presne, čo spôsobilo zotavenie eura. Poukazujú na dobrú náladu na akciových trhoch, ktorú podporili robustné výsledky firiem.

Frankfurt nad Mohanom 27. apríla (TASR) - Zníženie ratingu Španielska malo len krátkodobý negatívny vplyv na spoločnú európsku menu.

Foto: TASR/AP
Predpoludním síce jej kurz oslabil takmer o 1 cent až na 1,3160 USD/EUR, ale od poludnia opäť rástol a vyskočil až na 1,3270 USD/EUR, čo je najviac od začiatku apríla. Euro neskôr mierne oslabilo a podvečer sa predávalo po 1,3250 USD. Európska centrála banka (ECB) stanovila dnes napoludnie referenčný kurz na 1,3229 (vo štvrtok: 1,3215) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,7559 (0,7567) eura.

Odborníci nevedia úplne presne, čo spôsobilo zotavenie eura. Poukazujú na dobrú náladu na akciových trhoch, ktorú podporili robustné výsledky firiem. Okrem toho si myslia, že spoločnú menu mohla podporiť aj správa o raste amerického hrubého domáceho produktu (HDP), ktorá mierne sklamala trhy.

Tempo rastu najväčšej svetovej ekonomiky sa v 1. kvartáli spomalilo na 2,2 % z 3 % v poslednom štvrťroku 2011, pričom analytici počítali so spomalením len na 2,5 %. Ekonómovia však vzhľadom na štruktúru rastu hodnotia údaje pozitívne.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 14:05

R. Fico: Špeciálnymi vratkami chceme ľuďom vrátiť peniaze za plyn
Opatrenie by sa malo týkať domácností, ktoré používajú plyn na kúrenie.

sk
včera 11:21

Letiská dostali od štátu dotáciu 3,29 milióna eur
Prostriedky boli podľa ministerstva dopravy určené na bezpečnostnú ochranu letísk.

sk
včera 11:18

Slováci vkladajú do stavebného sporenia vyššie sumy ku koncu roka
Prvá stavebná sporiteľňa má skúsenosti s tým, že výška vkladov sporiteľov sa v jednotlivých mesiacoch výrazne neodlišuje

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR