< sekcia Ekonomika

Západoslovenská energetika varuje pred podvodníkmi, chcú hotovosť

Foto: TASR/František Iván

V záujme zabrániť takýmto praktikám a ochrany reputácie pripravuje podnik trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Bratislava 22. júla (TASR) - Západoslovenská energetika, a.s., (ZSE) v uplynulých dňoch dostala od svojich zákazníkov informácie, že ich oslovili pochybné osoby s cieľom získať od nich hotovosť.

Vydávajú sa za "oficiálnych zástupcov dodávateľa". Takéto prípady zaregistrovali viacerí zákazníci ZSE v Nitrianskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji. Informovala o tom dnes spoločnosť.

"Nemožno vylúčiť, že podvodníci postupne presunú svoje aktivity aj do iných regiónov. ZSE týmto vyzýva svojich zákazníkov k ostražitosti pred osobami, ktoré budú žiadať vyplatenie hotovosti za akékoľvek služby dodávateľa. V prípade pochybností odporúča obrátiť sa na Zákaznícku linku ZSE alebo priamo na políciu," zdôraznila firma.

V záujme zabrániť takýmto praktikám a ochrany reputácie pripravuje podnik trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý poškodzuje dôverčivých obyvateľov a dobré meno overeného dodávateľa elektriny a plynu. Zastaveniu aktivít podvodníkov napomôžu akékoľvek informácie vedúce k ich identifikácii.

"Zástupcovia ZSE nikdy nemanipulujú s hotovosťou. Výmeny zariadení prevádzkovateľ distribučnej sústavy alebo siete ohlasuje vopred a jeho zamestnanci nevyžadujú za budúce alebo vykonané práce platbu v hotovosti," podčiarkla spoločnosť.

Všetky platby súvisiace s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu sa realizujú štandardne formou fakturácie. "Ak cudzia osoba pri dverách hovorí iné, odporúčame ostražitosť."

V prípade nejasnosti musí zástupca firmy ukázať svoj osobný doklad. Jeho meno si môže občan overiť počas pracovných dní od 7.00 do 19.00 h na Zákazníckej linke ZSE 0850 111 555 alebo osobne na ZSE Centrách.

Západoslovenská energetika, a.s., je tradičnou elektro-energetickou spoločnosťou, ktorá má korene na slovenskom trhu od roku 1922. V roku 2002 sa stala súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON. Od 1. júla 2007 sa zo ZSE vyčlenili do samostatných dcérskych spoločností služby prevádzky distribučnej sústavy, ako aj obchod a predaj elektrickej energie. ZSE Energia, a.s., a ZSE Distribúcia, a.s., sú 100-% dcérske spoločnosti ZSE.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.