Ekonomika

Gabriela Matečná sa stretne s generálnym prokurátorom

Agrorezort privítal zverejnenie výsledkov skúmania Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorá poukázala na to, že z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. ,aktualizované 

OĽaNO: Generálna prokuratúra potvrdila vážnosť situácie v agrorezorte

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár skonštatoval, že sa pri systéme kontroly na PPA vytvára pre jednotlivcov prostredie, kde môžu rozhodovať svojvoľne.,aktualizované 

MMF: Situácia vo svetovej ekonomike sa mierne zhoršila

Základný scenár MMF počíta s postupným sprísnením finančných podmienok, ktoré však stále zostanú priaznivé.

Predstavitelia rezortov hospodárstva podiskutujú o rodinných podnikoch

Slovenský rezort hospodárstva pripomína, že v rámci schválených podnikateľských balíčkov boli prijaté prvé opatrenia súvisiace s rodinným podnikaním, vrátane informačnej kampane.

Slovensko podpísalo s Poľskom dohody o dopravnej infraštruktúre

Ide o Dohodu o mieste prepojenia rýchlostnej cesty R4 s rýchlostnou cestou S19 medzi obcami Vyšný Komárnik a Barwinek a o Dohodu o výstavbe cestného mosta medzi obcami Trstená a Chyžné na slovensko-poľskej hranici.

Rezort výstavby: Stav v bývaní je odrazom zmien po roku 1989

Najaktívnejšia podpora štátu smeruje do zvyšovania dostupnosti nájomného bývania. Významným bolo v roku 1996 založenie Štátneho fondu rozvoja bývania a v roku 1998 zavedenie Programu rozvoja bývania.

Úrady sa zaujímajú o funkčnosť vypínača čističa výfukových plynov

Nemecké úrady sa zaujímajú o funkčnosť zariadenia na automatické vypínanie čističa výfukových plynov. Nachádza sa najmä v troch modeloch Opela.

Európskej únii hrozí najslabšia úroda obilia za šesť rokov

Situácia v Nemecku je zlá. Teploty po väčšinu mája a júna prekračovali 30 stupňov Celzia. Nízke výnosy druhého najväčšieho pestovateľa obilnín v EÚ po vlaňajšej zlej úrode, by mohli mnohých farmárov vohnať do bankrotu.

Kryptomeny neohrozujú globálnu finančnú stabilitu

Podľa rady, vysoká volatilita digitálnych mien vyvoláva obavy ohľadne ochrany spotrebiteľov a investorov. Údaje týkajúce sa angažovanosti bánk na tomto trhu sú veľmi obmedzené.

Maloobchodný predaj v USA v júni vzrástol

Podľa predbežných údajov sa maloobchodný predaj v USA v júni zvýšil o 0,5 % oproti máju, keď po revízii medzimesačne stúpol o 1,3 %.

Zamestnávatelia chcú sformulovať európsky priemyselný manifest

Zástupcovia zamestnávateľov vydali spoločné stanovisko, ktorým oslovili ministrov hospodárstva členských krajín EÚ vrátane slovenského ministra Petra Žigu (Smer-SD).

Šéf Boeingu sa obáva, že clá poškodia globálnu ekonomiku

Muilenburg v pondelok na leteckom veľtrhu v britskom Farnborough vyhlásil že takéto obchodné prekážky môžu spôsobiť skutočné problémy v leteckom priemysle.

Česká ekonomika tento rok vzrastie o 3,8 %

OECD prognózuje, že hrubý domáci produkt krajiny tento rok stúpne o 3,8 %. Expanzia by sa na budúci rok mala spomaliť na 3,2 %. Jednou z príčin ochladzovania tempa rastu je nedostatok pracovnej sily.

Čína sa obrátila na WTO pre plány ďalších ciel v USA

Postup Číny je nezvyčajne rýchly. Svoju sťažnosť totiž podala ani nie týždeň po tom, ako americký obchodný zástupca navrhol 10-% clá na ďalší čínsky tovar v celkovej hodnote 200 miliárd USD.

V 2. štvrťroku klesol počet konkurzov a reštrukturalizácií

V druhom štvrťroku 2018 bolo najviac konkurzov vyhlásených v odvetviach veľkoobchod a maloobchod, oprava motorových vozidiel a motocyklov a odborné, vedecké a technické činnosti.

Niektoré obce na Orave zostanú bez elektriny, dôvodom je údržba vedení

Približne 700 odberných miest v Chlebniciach a v Dlhej nad Oravou bude bez elektrickej energie v utorok 17. júla od 7.30 do 16. h. Od 8. do 16. h odstavia aj 770 odberných miest v Oravskej Polhore.

Finančná správa podstatne zrýchlila proces autorizácie

Finančná správa nasadila túto úpravu ako súčasť prvej fázy redizajnu portálu finančnej správy. Cieľom opatrení je uľahčiť elektronickú komunikáciu s finančnou správou fyzickým osobám podnikateľom.

Renault zvýšil predaj za 1. polrok na rekordných vyše 2 milióny áut

Za prvých šesť mesiacov roka predala firma vo svete 2,07 milióna vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená rast o 9,8 %, pričom objem predaja znamená nové historické maximum.

Zisk Bank of America v 2. kvartáli vzrástol, aj keď jej tržby klesli

Zisk Bank of America za tri mesiace do konca júna 2018 stúpol na 6,47 miliardy USD (5,56 miliardy eur) zo 4,75 miliardy USD v rovnakom období minulého roka.