Ekonomika

Érsek: Pri národnom leteckom dopravcovi by išlo o dosť veľké náklady

Minister si podľa vlastných slov splnil povinnosť predložením tohto materiálu, keďže to bolo aj v programovom vyhlásení vlády.

Zisk aj tržby P&G v 2. kvartáli vzrástli

Po očistení od jednorazových položiek dosiahla spoločnosť Procter & Gamble upravený zisk 3,27 miliardy USD alebo 1,25 USD na akciu.

Benzina vstupuje na slovenský trh

Benzina sa na Slovensko vracia po 15 rokoch. Samotná značka vznikla už v roku 1953 vo vtedajšom Československu, keď ňou Ministerstvo chemického priemyslu nahradilo pôvodný názov Benzinol.

Pracujúci dôchodca si môže aj naďalej uplatňovať odvodovú zľavu

Odvodovú úľavu môže mať dôchodca s dôchodkom starobným, invalidným, výsluhovým (po dovŕšení dôchodkového veku) alebo invalidným výsluhovým.

Banka Santander zatvorí 140 pobočiek v Británii

Počet transakcií uskutočnených cez pobočky Santander za ostatné tri roky klesol o 23 %, zatiaľ čo počet digitálnych transakcií sa v rovnakom období zdvojnásobil, uviedla banka.

SAM automotive má spustiť výrobu vo Veľkom Krtíši v tomto roku

Výrobca automobilových komponentov SAM automotive má podľa plánu, ktorý zverejnil pri ohlásení investície vlani na jar, postupne vo Veľkom Krtíši zamestnať viac než 800 ľudí.

Počet turistov, ktorí v roku 2018 prenocovali v EÚ, vzrástol

Od roku 2009 sa počet nocí strávených v turistických zariadeniach v EÚ neustále zvyšuje, a to najmä vďaka zahraničným návštevníkom.

Podporiť odborárov prišlo pred budovu ŽSR okolo 500 železničiarov

Odborári už začiatkom januára vyhlásili štrajkovú pohotovosť a pokiaľ sa nepodarí kolektívnu zmluvu dohodnúť, sú podľa Fabuľovej pripravení aj na ostrý štrajk.

I. Straka: Firmy nevedia, ako implementovať GDPR, využívajú to hekeri

Firmy netušia, čo všetko treba spraviť, aby nariadenie zaviedli v plnej miere. Svoju povinnosť považujú za splnenú, keď identifikujú osobné údaje, poprípade napíšu všeobecné pravidlá.

Národným vodným dopravcom by sa mal stať existujúci podnik

Na základe materiálu je odporúčanou možnosťou zriadenia národného vodného dopravcu poverenie existujúceho podniku, a to napriek tomu, že je to spojené so záporným hospodárskym výsledkom.

Národný letecký dopravca by mal fungovať na trhovom princípe

Pri analýze boli identifikované tri varianty národného leteckého dopravcu, ako najvhodnejší sa však ukázal trhový dopravca fungujúci bez dodatočných zásahov štátu.

Environmentálny fond bude môcť minúť o 37 miliónov eur viac

Environmentálny fond má v roku 2019 dosiahnuť celkové príjmy vo výške takmer 692 miliónov eur, a to bez štátnych dotácií.

Fed skúma prístup Deutsche Bank k podozrivým transakciám Danske Bank

Federálny rezervný systém skúma, či americká divízia Deutsche Bank adekvátne monitorovala finančné prostriedky z estónskej pobočky Danske Bank.

Kia Motors Slovakia zruší 27 pracovných miest vo výrobe motorov

V minulom roku vyrobila Kia v závode v Tepličke nad Váhom o 35 % menej naftových motorov v porovnaní s rokom 2017, pričom dopyt po nich má neustále klesajúcu tendenciu.

Daniari vypísali tender za 2,7 mil. eur na materiál do tlačiarní

Víťaza súťaže plánuje vybrať na základe ponúknutej ceny, pričom rámcová dohoda s ním má byť uzatvorená na 36 mesiacov.

Bez hranice v Írsku môžu byť colné kontroly vo Francúzsku a Holandsku

S blížiacim sa termínom brexitu sa otázka, ako sa vyhnúť tvrdej hranici medzi Írskou republikou a britskou provinciou Severné Írsko, stáva čoraz naliehavejšou.

Po návrate domov kvôli brexitu majú Slováci nárok na viaceré dávky

Vláda v súvislosti s brexitom počíta s možným náporom na slovenský sociálny systém, avšak aj s návratom kvalifikovanej pracovnej sily, ktorej je v súčasnosti nedostatok.

Automobilka Volkswagen Slovakia optimalizuje výrobné procesy

V oboch segmentoch príde k zníženiu o jednu zmenu. V segmente SUV sa spoločnosť prinavráti k štandardnému trojzmennému modelu.

Matečná si myslí, že aj start-upy majú nárok na to, aby robili výskum

Rezort školstva pridelil viac ako 33,4 milióna eur 30 firmám na projekty v oblasti výskumu a vývoja.

Sony presunie svoju európsku centrálu z Británie do Holandska

Japonský výrobca elektroniky zaregistroval koncom minulého roka v Holandsku novú spoločnosť a plánuje do nej integrovať svoju súčasnú európsku centrálu v Británii.