Ekonomika

Air France-KLM vo 4. kvartáli znížila stratu na 218 miliónov eur

Spoločnosť uviedla, že strata za 4. kvartál dosiahla 218 miliónov eur. V rovnakom období predchádzajúceho roka predstavovala 928 miliónov eur.

V Krompachoch už jazdia vlaky, opravili jednu koľaj

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po čiastočnom sprejazdnení železničnej infraštruktúry v úseku Spišské Vlachy – Margecany preto krátko pred polnocou obnovila dopravu po druhej traťovej koľaji.

Ceny ropy klesli z tohtoročných maxím

Ťažba ropy v USA v minulom roku vzrástla o viac než 2 milióny barelov denne (1 barel = 159 litrov) na rekordných 11,9 milióna barelov denne.

Obchodný prebytok Nórska na začiatku roka vzrástol

Pevninské Nórsko, teda bez započítania lodného sektora a ťažby ropy a plynu z podmorských ložísk, zaznamenalo obchodný deficit, jeho úroveň sa však v januári znížila.

Inštitúcie EÚ sa dohodli na opatreniach proti výpadku leteckej dopravy

Dohoda umožní prevádzkovateľom s licenciou v Spojenom kráľovstve poskytovať základné letecké dopravné služby medzi Spojeným kráľovstvom a zvyšnými 27 členskými štátmi.

Nálada v americkom stavbárstve sa vo februári zvýšila nad očakávania

Pod rast hlavného indexu sa podpísali všetky podindexy.

Odevná značka Tom Tailor má problémy, chce ich prevziať čínska firma

Značka Tom Tailor, ktorá funguje od roku 1962, zápasí v poslednom období s problémami, ktoré jej spôsobujú zmeny v chovaní zákazníkov.

Na tvrdý brexit sa pripravuje aj svetový výrobca cereálií Kellogg

Firma uviedla, že postupne otvára nové sklady na zabezpečenie dostatočných zásob cereálií či zemiakových lupienkov Pringles pre prípad, že Británia opustí EÚ bez dohody.

V kauze KTAG potvrdila polícia jedno obvinenie

Podľa Denníka N má byť obvineným bývalý konateľ spoločnosti KTAG Eduard K. Obvinenie sa má týkať uplatnenia neoprávnenej vratky DPH vo výške 146.000 eur. ,aktualizované 

V Indonézii sa objavilo významné ložisko zemného plynu

Ložisko, ktoré sa nachádza v južnej oblasti Sumatry.

Vývoz ropy z Iránu dosiahol vyššie hodnoty, než sa čakalo

Vyššia úroveň iránskeho vývozu tak pravdepodobne bude tlačiť na ceny ropy a čiastočne negovať úsilie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), ktorá sa snaží podporiť ceny znižovaním produkcie.

Šéf Huawei nevidí vo výzvach USA na bojkot firmy nijaké ohrozenie

Zakladateľ koncernu Žen získal podporu od šéfa Ericssonu. Ten hodnotí aktuálnu diskusiu o čínskom dodávateľovi telekomunikačných operátorov ako nebezpečenstvo pre plynulé budovanie 5G siete v Európe.

Vyjednávači euroinštitúcií sa dohodli o znížení emisií CO2 pre kamióny

Ide o dohodu týkajúcu sa nariadenia z dielne eurokomisie, ktoré - v porovnaní s úrovňou z roku 2019 - predvída zníženie emisií oxidu uhličitého o 30 percent do roku 2030.

Grécke banky majú stále najvyšší podiel zlyhaných úverov v eurozóne

Podiel zlyhaných úverov v portfóliách gréckych bánk dosahuje až 44,8 %.

Nespokojní farmári prišli do Bratislavy rokovať o stave v agrorezorte

Do Bratislavy prišlo do 140 strojov, z toho je vyše 100 traktorov, povedal predstaviteľ iniciatívy Patrik Magdoško.

Chovanec: Firmy v SR musia využiť šance ponúkané umelou inteligenciou

Chovanec v rozhovore pre TASR pripomenul, že všetky nové technológie, ktoré majú prispieť k tomu, že firmy budú fungovať efektívnejšie, sú dôležité.

Čistý zisk ťažobného koncernu BHP vyskočil v 1. polroku takmer o 90 %

Spoločnosť, ktorá bola pôvodne známa ako BHP Billiton, uviedla, že za 1. polrok obchodného roka 2018/2019, čo znamená od júna do konca decembra, dosiahla čistý zisk 3,76 miliardy USD.

Podnikatelia môžu žiadať kód na nové e-pokladnice od polovice marca

Podnikatelia, ktorí sa chcú už v súčasnosti pripojiť na finančnú správu, si môžu zriadiť virtuálnu registračnú pokladnicu.

Walmart zaznamenal v 4. kvartáli rast tržieb aj zisku

Čistý zisk najväčšieho maloobchodného reťazca na svete za tri mesiace do konca januára 2019 vzrástol takmer o 70 % na 3,69 miliardy USD (3,26 miliardy eur), čo predstavuje 1,27 USD na akciu.

Počet neobsadených pracovných miest v Nemecku dosiahol rekord

Podľa najnovšieho prieskumu IAB bolo v Nemecku vo 4. štvrťroku roku 2018 približne 1,46 milióna neobsadených pracovných miest.