< sekcia Fortunaliga

Nitrania začali prípravu bez zmien, v pláne zahraničné sústredenie

Radosť hráčov Nitry, ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Tréner Ivan Galád mal k dispozícii dvadsať hráčov do poľa a troch brankárov.

Nitra 8. januára (TASR) - So zimnou prípravou na jar Fortuna ligy 2017/18 začali v pondelok aj futbalisti FC Nitra. Tréner Ivan Galád mal k dispozícii dvadsať hráčov do poľa a troch brankárov.

Nitra ako nováčik na jeseň predvádzala kvalitné výkony. V tabuľke jej po 19. kolách patrí siedma pozícia, na elitnú šestku, ktorá bude bojovať o titul a európske poháre stráca jediný bod. V klube zatiaľ nezaznamenali veľké hráčske posuny smerom do a z tímu.

"S prípravou sme začali dnes a momentálna situácia je taká, že do mužstva ešte nepribudol nik a ani nik neodišiel. Tréner Galád mal k dispozícii dvadsať hráčov do poľa a troch brankárov. S mužstvom sa pripravujú aj traja hráči z devätnástky, konkrétne útočníci Marián Chobot a Dominik Guláš a brankár Róbert Baláži," povedal pre TASR generálny manažér Nitry Jozef Petráni.

Nitra aktuálne neplánuje vyvíjať veľkú aktivitu na prestupovom trhu. "Poviem, že momentálne to veľmi neriešime. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Ak by prišlo k nejakým odchodom z nášho mužstva, museli by sme samozrejme reagovať," dodal Petráni, ktorý tiež potvrdil ukončenie kariéry brankára Dušana Kolmokova.

V zimnej príprave majú Nitrania zatiaľ potvrdené dva prípravné zápasy. V sobotu 20. januára budú hrať v Brne, o týždeň v Uherskom Brode s Opavou. Následne by mali absolvovať sústredenie v zahraničí. "Sústredenie momentálne doťahujeme. Malo by ísť o zahraničie a mali by sme na ňom odohrať štyri kvalitné zápasy," dodal Petráni.

Program zimnej prípravy FC Nitra:

20. januára: Zbrojovka Brno - FC Nitra, prípravný zápas
27. januára: Opava - FC Nitra, prípravný zápas v Uherskom Brode

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.