Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Fortunaliga

Andzouana predĺžil zmluvu s Dunajskou Stredou

Päťnásobný reprezentant Konga prišiel na Žitný ostrov pôvodne ako krídelník, veľkú časť uplynulej sezóny však odohral na poste ľavého obrancu, kde sa vypracoval na oporu tímu.

Žilinčania sa v Bystrici obetovali, Polievka je i po prehre hrdý

Duel pod Urpínom rozhodli striedajúci hráči v jeho závere. Víťazný druhý gól žilinského mužstva strelil delovkou spoza šestnástky v predposlednej minúte Adam Kopas.

Barážisti zabojujú o 3. miestenku v EKL, Prešov a ViOn o účasť v lige

Najlepšiu východiskovú pozíciu má Podbrezová, ktorá obsadila ako nováčik solídne štvrté miesto a má výhodu domáceho prostredia v semifinále i v prípadnom finále.

Straka nebude pokračovať na lavičke AS Trenčín

Straka pomohol zachrániť AS v najvyššej súťaži. Šesťdesiatštyriročný kouč sa ujal kormidla po 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy.

FL: V Trnave riešia káder, Žilinčania myslia na zápas s Duklou

Trnavčania podľa slov trénera Gašparíka umožnia nájsť si nový klub aj útočníkovi Milanovi Ristovskému, ktorý počas jarnej časti FL vypadol zo základnej zostavy.

Weiss st. namiesto osláv myslí na budúcnosť: Musí prísť rez v kádri

Pre Podbrezovú sa ročník zápasom na Slovane neskončil. Nováčik obsadil v tabuľke štvrté miesto a môže sa tešiť na play off o Európsku konferenčnú ligu.

Najlepším strelcom Fortuna ligy sa stal Krstovič s 18 gólmi

V 27 zápasoch sezóny strelil 18 gólov.

Barážisti zabojujú o štvrtú miestenku v pohárovej Európe

V play off o Európsku ligu sa budú hrať najskôr semifinále. V prvom sa stretne 4. tím tabuľky po nadstavbovej časti so siedmym tímom, teda víťazom skupiny o udržanie sa (MFK Ružomberok).

Kalmár po prehre vo vypätom šlágri so Slovanom: Titul je už preč

Dve kolá pred záverom súťaže má Slovan na čele Fortuna ligy náskok piatich bodov. Slovanu stačí na zabezpečenie si titulu bod.

Belaník má vydarenú premiéru, Rymarenko sa po zranení gólovo presadil

Belaník sa prezentoval viacerými dobrými zákrokmi a pri góle Rymarenka si dokonca aj siahol na loptu.

Guľa po remíze v Trnave: Získali sme bod, ktorý môže byť rozhodujúci

Čiernou škvrnou duelu boli zranenia Čurmu a Blackmana. V šprinte pri autovej čiare si pri vzájomnom súboji obaja protihráči naraz privodili svalové problémy.

FL: Znovuzrodenie Michala Faška, Podbrezovčanov mrzí neuznaný gól

Podbrezovčania boli po prehre v Banskej Bystrici sklamaní. Mrzel ich aj neuznaný gól v prvom polčase za stavu 0:0.

Pre zápas Spartak - Slovan pripravila polícia bezpečnostné opatrenia

Organizátor označil zápas opäť za rizikový.

Súboj tabuľkových susedov: Zlaté Moravce remizovali so Skalicou 0:0

Domáci nezvíťazili už v desiatom zápase za sebou a patrí im v tabuľke 10. miesto. Na jedenásty Trenčín majú dvojbodový náskok, no ten má stretnutie k dobru. ,aktualizované

Disciplinárna komisia SFZ udelila Struhárovi trest na jeden zápas

Struhár priznal, že pred stretnutím 2. kola nadstavbovej časti FL v skupine o udržanie sa proti Zlatým Moravciam telefonoval svojmu hráčovi Timotejovi Múdremu.

Pre kapitána Trnavy Mikoviča sa sezóna skončila

V pondelok idem na operáciu, takéto zákroky sa vraj robia už aj na vrátnici, takže dúfam, že budem čoskoro opäť v poriadku, uviedol Mikovič.

De Marco o vydretých bodoch v Podbrezovej: Išli sme cez bolesť

Slovanisti cestovali v nedeľu na Horehronie v nezávideniahodnej situácii, keďže mali v nohách štvrtkový duel s Bazilejom v Európskej konferenčnej lige (2:2 pp, 1:4 v rozstrele z 11 m).

Komisia rozhodcov SFZ pozastavila činnosť niekoľkým arbitrom

Podľa predsedu rozhodcovskej komisie je v záujme slovenského futbalu i slovenských rozhodcov, aby rozporuplné verdikty boli podrobne analyzované.

SÚHRN: Dunajská Streda zvýšila náskok pred Slovanom na štyri body

Dunajská Streda zdolala Banskú Bystricu na jej pôde 3:2. Už v úvodnom polčase sa hetrikom blysol útočník DAC Nikola Krstovič.

DAC triumfoval v B.Bystrici 3:2 a pred Slovanom má už 4-bodový náskok

Hetrikom sa blysol Nikola Krstovič.,aktualizované

Gašparíkov výsledkový rekord, Procházka si zaspomínal na éru v Levski

Spartak si drží tretiu priečku tabuľky, Podbrezovej utiekol už na rozdiel osem bodov. Tréner hostí Roman Skuhravý po zápase hovoril o dobrej lekcii pre jeho mužstvo.

Trenčín na domácom ihrisku podľahol Ružomberku 0:3

Ešte za stavu 0:1 boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Matúš Kmeť v 56. minúte neskóroval z pokutového kopu, keď jeho strelu vystihol brankár Tomáš Frühwald.

Desiatnik sa stal novým trénerom Liptovského Mikuláša

Štyridsaťsedemročný kouč nahradil na poste Mareka Fabuľu, ktorého vedenie fortunaligového klubu odvolalo z funkcie na konci februára. ,aktualizované

Weiss ml. je najlepší hráč Fortuna ligy v ankete Futbalista roka 2022

Anketa Futbalista roka 2022 je jubilejná tridsiata a vôbec prvá v gescii výlučne SFZ, ktorý priniesol tento rok novinku v podobe vytvorenia akadémie slovenského futbalu.,aktualizované

Podbrezová remizovala s Michalovcami 2:2

V prvom polčase mali viac šancí domáci, ale do vedenia išli hostia po prihrávke Marcina z pravej strany, prízemná lopta putovala na zadnú žrď, kde bol nepokrytý Issa.,aktualizované

Zlaté Moravce podpísali trojročnú zmluvu s odchovancom Dulayom

Ešte len 17-ročný krídelník je štvrtý dorastenec z akadémie, ktorý podpísal kontrakt s materským klubom.

FORTUNA LIGA: FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2 v 20. kole

Trnava nenatiahla víťaznú šnúru na štyri zápasy a zostala na tretej priečke tabuľky.

FL: Zranenie Medveděva nie je vážne, Slovanu bude čoskoro k dispozícii

V nedeľu nedohral šláger úvodného jarného kola Fortuna ligy na ihrisku DAC Dunajská Streda (1:1).

FL: Kabongo z belgického Lommelu na hosťovanie do Podbrezovej

Podbrezovej patrí momentálne štvrté miesto v tabuľke Fortuna ligy a bojuje o miestenku do skupiny o titul.

Ukrajinský obranca Havryljuk sa stal novou posilou Zlatých Moraviec

Talentovaný dvadsaťročný zadák zaujal trénera Ivana Galáda výbornými výsledkami testov na prvom tréningu.

FL: DAC bol spokojný s bodom, Slovan nevyužil dominanciu

Kým sa hráči Dunajskej Stredy tešili zo zisku jedného bodu, Slovanisti nemohli byť spokojní. Päťdesiatminútovú početnú výhodu nevyužili.

Banská Bystrica v úvodnom zápase jarnej časti porazila Trenčín 3:0

Dukla prerušila šnúru piatich zápasov bez výhry. Naopak, futbalisti spod hradu Matúša Čáka nevyhrali už piaty ligový duel za sebou. ,aktualizované

VRACIA SA FORTUNA LIGA: Úvod jari v znamení bojov o prvú šestku

O zložení majstrovskej skupinu rozhodnú nadchádzajúce štyri kolá.

Vedenie FL prichádza s Fantasy ligou

Od nadstavbovej časti (10. marca 2023) budú súčasťou hry aj miniligy. Užívatelia si môžu medzi sebou vytvárať vlastné samostatné súťaže a súperiť v nich.

Slovan vyhral na pôde Banskej Bystrice 2:1 a postúpil do štvrťfinále

Duel, ktorý z dôvodu nepriaznivého počasia a kalamitnej situácie preložili o tri dni, rozhodli "belasí" v 62. minúte.

Šaponjič dohrá sezónu na hosťovaní v klube z druhej tureckej ligy

Šaponjič prišiel do Slovana začiatkom roka 2022 a podieľal sa na zisku majstrovského titulu z predošlého ročníka.

Trnava poslala ghanského futbalistu Boatenga na hosťovanie do Karvinej

Dvadsaťdvaročný krídelník prišiel do Trnavy v lete 2021, v prvej sezóne odohral 18 zápasov a strelil štyri góly. V aktuálnom ročníku naskočil do 16 zápasov, väčšinou ako striedajúci hráč.

Nový ročník Fortuna ligy sa začne až na konci júla

Aktuálny ročník Fortuna ligy sa skončí 20. mája, keď je na programe posledné 10. kolo nadstavbovej časti.