Belasí oslavovali zisk majstrovského titulu

23. apríla 2012 18:13
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 6:01

Narodení 28. mája
V roku 1942 sa narodila v Sofii (Bulharsko) divadelná a filmová herečka BOŽIDARA TURZONOVOVÁ, členka Činohry Slovenského národného divadla (SND). Ako filmová herečka debutovala vo filme Most na tú stranu, kde si zahrala aj so svojím manželom, hercom Jozefom Adamovičom. Pre film ju objavili hlavne českí režiséri ako napríklad Jiří Krejčík, ktorý ju obsadil do filmov: Hry lásky šálivé, Podozrenie, alebo Božská Ema. V 80-tych rokoch 20. storočia sa divákom vryla do pamäte predovšetkým postavou Madame z "bordelových" filmov režiséra Václava Matějku Anděl s ďáblem v tele a Anděl svádí ďábla.

sk
včera 21:56

Finále futbalovej Európskej ligy UEFA
Na snímke fanúšikovia Sevilly v hľadisku pred začiatkom finále futbalovej Európskej ligy UEFA 2014/2015 Dnepr Dnepropetrovsk - FC Sevilla na štadióne vo Varšave v Poľsku v stredu 27. mája 2015.

sk
včera 20:49

Pohreb prominentného veliteľa proruských separatistov
Rodinný príslušníci smútia nad otvorenou rakvou s telom prominentného veliteľa proruských separatistov Alexandra Mozgového počas pohrebu v meste Alchevsk na Ukrajine 27. mája 2015. Mozgovoj zomrel spoločne s ďalšími šiestimi osobami počas atentátu na jeho auto.

sk
včera 19:10

Kráľovná biatlonovej stopy
Prvýkrát patrí koruna najlepšieho biatlonistu, či biatlonistky Jane Gerekovej. Na snímke Kráľovná biatlonovej stopy 2015 Jana Gereková počas vyhlásenia 21. ročníka ankety v hoteli Kaskády v Sielnici neďaleko Banskej Bystrice 27. mája 2015.

sk
včera 18:19

Letecký kolaps v Belgicku
Leteckú dopravu v celom Belgicku - vrátane hlavného mesta Brusel - ochromila dnes porucha v centre riadenia letovej prevádzky. Nijaké lietadlá v Belgicku nepristávajú a ani odtiaľ nemôžu odletieť. Dôvodom je poškodenie elektrických rozvodov, ktoré ovplyvňujú činnosť národnej agentúry pre kontrolu letovej prevádzky Belgocontrol. Na snímke cestujúci čakajú na obnovu prevádzky na letisku v belgickom meste Zaventem 27. mája 215.

sk
včera 17:04

Vojenské a policajné cvičenie na Záhorí
Na snímke protichemické a protiradiačné jednotky na dekontaminačnom pracovisku pri kontrole osôb počas cvičenia Zelená vlna 2015, ktoré je druhou fázou série cvičení Slovenský štít. Počas neho by mala byť preverená schopnosť Generálneho štábu OS SR plánovať operácie na strategickej úrovni na udržanie bezpečnosti SR.

sk
včera 14:21

Druhé kolo Roland Garros
Legendárny tenista Roger Federer.

sk
včera 12:47

Výber adeptov pre službu v 5. pluku
V Žiline a v okolí sa konal výber adeptov pre službu v 5. pluku špeciálneho určenia Ozbrojených síl SR. Na záujemcov čakalo množstvo náročných úloh, ktoré mali preukázať všestrannú pripravenosť adeptov pre službu v armáde. V Žiline 26. mája 2015.

sk
včera 10:20

Odpredaj Iuventy v Bratislave nebude
Z brífingu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera. Téma: Medializované informácie o odpredaji budovy Iuventy. Na snímke bazén pri budove Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave, 27. mája 2015

sk
včera 9:36

Konferencia Ľudovíta Štúra na Ukrajine
Z konferencie venovanej Ľudovítovi Štúrovi v Užhorodskej národnej univerzite. Na snímke budova fakulty histórie Užhorodskej národnej univerzity. Užhorod, Ukrajina 27. mája 2015.

sk
včera 9:11

Záplavy v americkom Texase
Roberto Salas (vľavo) a Lewis Sternhagenová sa pozerajú na svoje potápajúce sa auto na zaplavenej ceste v Houstone, v americkom štáte Texas 26. mája 2015. Americký stredozápad zasiahli v týchto dňoch silné dažde, ktoré spôsobili rozsiahle záplavy. Najhoršia situácia je v Oklahome a Texase.

sk
včera 6:01

Narodení 27. mája
V roku 1924 -sa narodil v Hronci divadelný a filmový herec, recitátor a pedagóg LADISLAV CHUDÍK, dlhoročný člen Činohry Slovenského národného divadla (SND), kde stvárnil veľké množstvo postáv. Jeho prvou hlavnou filmovou postavou bol Kapitán Dabač v rovnomennom filme z roku 1959. Vo filme stvárnil mnohé historické postavy ako napríklad Jána Amosa Komenského či generála Ludvíka Svobodu. Do jeho bohatej filmografie patria také filmy ako napríklad Vlčie diery, Pieseň o sivom holubovi, Polnočná omša, Smrť prichádza v daždi, Výlet do mladosti, alebo Všetci moji blízki. Legendárnym sa stal aj vďaka postave primára Sovu zo seriálu Nemocnica na okraji mesta.

sk
26. mája 21:50

Náhla prívalová povodeň v obci Važec
Na snímke obyvateľka Važca Cyntia Šeďová upratuje pivnicu v rodinnom dome po podvečernej prívalovej povodni v obci 26. mája 2015.

sk
26. mája 20:46

Zlatá tretra v Ostrave
Jamajský šprintér Usain Bolt zvíťazil v behu na 200 m mužov na atletickom mítingu Zlatá tretra v Ostrave 26. mája 2015.

sk
26. mája 20:23

Tretí deň na Roland Garros
Američanka Coco Vandeweghe v zápase proti Georgesovej.

sk