Belasí oslavovali zisk majstrovského titulu

23. apríla 2012 19:50
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 21:07

Ako vybrať správny strom na stavanie Mája
Mládenci a chlapi z hornonitrianskej dediny Malinová sa už v predstihu vybrali do hory, aby priviezli vysoký májový strom. V predvečer prvého mája ho potom spoločnými silami, tradične klasickým ručným spôsobom, postavia uprostred dediny. Na snimke Malinovčaniom sa podrailo priviesť májový strom doprostred dediny bez poškodenia.

sk
dnes 16:06

TK ženskej basketbalovej reprezentácie
Z tlačovej konferencie pred začiatkom prípravy ženskej basketbalovej reprezentácie na ME 2015. Na snímke vľavo Lucia Krč-Turbová (vľavo) a Romana Vyňuchalová. Piešťany, 27. apríla 2015.

sk
dnes 15:03

Generálka inscenácie Dáma bez kamélie
Generálka pripravovanej inscenácie Mareka Maďariča Dáma bez kamélie sa konala 27. apríla 2015 v Divadle Aréna v Bratislave. Na snímke zľava Dáša Šarközyová ako Júlia, Natália Puklušová ako Rita, Ivan Vojtek ako Karol, Martin Madej ako čašník Dodo, Martin Hronský ako Ďuso, Braňo Deák ako Stano a Kristína Greppelová ako Soňa.

sk
dnes 12:59

Slávnostné oceňovanie športovcov
Zo slávnostného oceňovania hokejistov, hokejistiek a členov Športového centra polície za výsledky na MS 27. apríla 2015 v hoteli Bôrik v Bratislave. Na snímke ocenené úspešné hokejistky. Na snímke ocenené úspešné hokejistky.

sk
dnes 12:44

Dopravná výchova detí v Žiline
V Žiline na sídlisku Vlčince sa deti z Materskej školy na Námestí Janka Borodáča učili o pravidlách cestnej premávky. Pod dozorom policajtov prechádzali cez križovatky, boli poučené o svetelných semaforoch, dopravných značkách a taktiež si mohli medzi sebou zasúťažiť.

sk
dnes 10:55

Následky zemetrasenia v Nepále
Základný tábor na Mount Evereste - Na snímke zranený šerpa sedí v autobuse po evakuácii zo základného tábora na Mount Evereste v sobotu 26. apríla 2015 v nepálskom Káthmandu. Horolezci, sprievodcovia a nosiči prúdili dolu zo základného tábora na najvyššej hore sveta Mount Everest - opúšťali ju po sobotňajšom mohutnom zemetrasení, ktoré vyvolalo lavínu a tá zničila celé časti horskej dediny pozostávajúcej z nylonových stanov. Niektorí upozornili, že zrejme sú ešte stále nezvestné desiatky ľudí. Sobotňajšie zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktorého epicentrum ležalo západne od nepálskej metropoly Káthmandu, bolo najhorším v chudobnej himalájskej krajine za vyše 80 rokov. Zničilo mnoho budov v starých štvrtiach Káthmandu vrátane historických pamiatok a bolo dosť silné na to, aby ho pocítili v susednej Indii, v Bangladéši, v Tibete i v Pakistane.

sk
dnes 8:16

OBRAZOM: Play off NHL
Ľavé krídlo Minnesoty Wild Zach Parise (11) a Thomas Vanek sa radujú so spoluhráčmi po víťazstve 4:1 v šiestom zápase štvrťfinále Západnej konferencie proti St. Louis Blues 26. apríla 2015 v St. Paule. Hokejisti Minnesoty Wild postúpili do konferenčného semifinále zámorskej NHL.

sk
dnes 6:01

Narodení 27. apríla
V roku 1822 sa narodil v Rakovej katolícky kňaz, dramatik a novinár JÁN PALÁRIK, autor hier Inkognito, Drotár či Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. Zomrel 7.12.1870.

sk
včera 17:28

Dobývanie Šarišského hradu
Spomienkam na obliehanie hradu vo Veľkom Šariši vojskami kráľa Karola Róberta z Anjou bolo venované dnešné podujatie v areáli tejto stredovekej pamiatky. Súčasťou nedeľnej akcie pripomínajúcej udalosti spred viac ako siedmich storočí bola predovšetkým rekonštrukcia dobývania hradu. Na snímke stretli sa tu počas dňa tisícky malých i veľkých návštevníkov v nedeľu 26. apríla 2015.

sk
včera 16:04

Čokofest 2015
Milovníci čokolády z celého Slovenska sa stretli na druhom ročníku Čokofestu 2015 v Nitre. Dvojdňové podujatie plné chutí, zážitkov, umenia a zaujímavostí zo sveta čokolády sa začalo v sobotu, kedy organizátori v spolupráci s poctivými čokolatiérmi pripravili ČokoKongres. Nedeľa patrila ČokoTrhu na Kupeckej ulici, ktorá sa v tento deň zaplnila tou najlepšou čokoládou na domácom trhu (na snímke). Nitra 26. apríla 2015.

sk
včera 15:54

Spomienka na Semetešskú tragédiu
Pietna spomienka pri pamätníku 22 obetiam Semetešskej tragédie pri príležitosti jej 70. výročia v katastri obce Vysoká nad Kysucou v osade Semeteš v nedeľu 26. apríla 2015.

sk
včera 15:43

Inscenácia Bláznove zápisky
Bábkové divadlo na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici má novú inscenáciu pre dospelých "Bláznove zápisky" od ruského autora ukrajinského pôvodu Nikolaja Vasilieviča Gogoľa v réžii Mariána Pecka mali premiéru v piatok 24. apríla 2015. Na snímke z generálnej skúšky je Viktor Sabo v hlavnej úlohe úradníka Aksentija Ivanoviča Popriščina (vľavo) a herečka Eva Dočolomanská.

sk
včera 11:57

Lesnícke dni v Bratislave
Mestské lesy v Bratislave zorganizovali v nedeľu 26. apríla 2015 na Partizánskej lúke podujatie Lesnícke dni v rámci akcie Bratislava pre všetkých. Aktivity boli zamerané na lesníctvo a ochranu životného prostredia. Deti mohli zábavnou formou spoznávať prácu lesníkov, dreviny ako i živočíchy.

sk
včera 9:23

Box: Kličko - Jennings
Na snímke ukrajinský boxer Vladimir Kličko potvrdil pozíciu majstra sveta v ťažkej váhe. V sobotu 25. apríla 2015 zdolal v newyorskej Madison Square Garden Američana Bryanta Jenningsa jednoznačným verdiktom rozhodcov a obhájil tituly vo verziách WBO, IBF a WBA.

sk
včera 6:01

Narodení 26. apríla
V roku 1872 sa narodila v Bzinciach pod Javorinou ĽUDMILA PODJAVORINSKÁ (vlastným menom Riznerová), známa hlavne ako autorka kníh pre deti. Napísala napríklad Veršíky pre maličkých, Klásky, Zvonky, Čin-Čin, Medový hrniec či rozprávku Zajko Bojko. Zomrela 2.3.1951.

sk