Protest pred britskou ambasádou v Bratislave

18. septembra 2012 17:12
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 8:33

Slovenské zlato v Pekingu
Slovenský atlét Matej Tóth oslavuje titul majstra sveta v chôdzi na 50 km na MS v atletike v čínskom v Pekingu 29. augusta 2015.

sk
dnes 8:00

Zaujímavosti obce Hertník
Dedinskú folklórnu skupinu v Hertníku vedie už viac ako 20 rokov nevidiaci učiteľ hudby Ľudovít Kašprik (na snímke). Vyše 40 rokov učil v Ľudovej škole umenia a potom základnej umeleckej škole v Bardejove. Posledné roky na detašovanom pracovisku v Hertníku. Ľudia v rodnej obci poznajú 67-ročného dôchodcu ako veľkého lokálpatriota, zanieteného folkloristu a turistu.

sk
dnes 6:01

Narodení 29. augusta
V roku 1958 sa narodil MICHAEL JACKSON (rodený Michael Joseph Jackson), ktorého album Thriller sa stal napredávanejším albumom na svete. Zomrel 25.6.2009.

sk
včera 20:22

Tradičné lekvárové hody v Strečne
V Strečne aj tento rok mali lekvárové hody. Na jeseň sa v dedine vždy zbierali po záhradach slivky a niekoľko dní sa po domoch varil lekvár. Samotné varenie trvá niekoľko hodín a topiace sa slivky bolo treba neustále miešať, aby lekvár neprihorel a nepokazil sa. Neraz sa miešalo, hralo aj spievalo celú noc.

sk
včera 19:25

Dožinky na Zemplíne
Dožinkové tradície zemplínskeho regiónu po roku opäť priblížil 28. augusta 2015 festival Chlebom a vínom v Trebišove. Podujatie sa uskutočnilo v areáli Múzea a kultúrneho centra južného Zemplína. Na snímke príprava slivkového koláča.

sk
včera 18:11

Vojenské dopravné lietadlo Spartan
Na snímke dopravné lietadlo C-27J Spartan rumunského letectva po pristátí počas tlačovej konferencie ministra obrany SR Martina Glváča na tému lietadla C-27J SPARTAN, ktorým by onedlho mali disponovať aj Ozbrojené sily SR. Na Sliači, 28. august 2015.

sk
včera 15:49

Začali sa Kremnické gagy
Z otvorenia 35. ročníka európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy.

sk
včera 14:42

Vymenovanie dočasnej gréckej premiérky
Odstupujúci grécky premiér Alexis Tsipras (vľavo) sa rozpráva s novou dočasnou gréckou premiérkou Vassiliki Tanuovou počas odovzdania úradu po jej slávnostnom zložení prísahy vo vládnom sídle v Aténach 27. augusta 2015. Grécky prezident Prokopis Pavlopulos vymenoval dnes doterajšiu sudkyňu najvyššieho súdu Vassiliki Tanuovú za predsedníčku vlády, ktorá krajinu dovedie k septembrovým predčasným voľbám.

sk
včera 13:42

Dni mesta v Spišskej Novej Vsi
Na snímke žena nakupuje v jednom zo stánkov v rámci Trhu ľudových remesiel na námestí v Spišskej Novej Vsi počas Dní mesta v Spišskej Novej Vsi 28. augusta 2015.

sk
včera 12:31

Utopení migranti v Líbyi
Na snímke mŕtve telá migrantov, ktorí sa utopili po prevrátení lode v prístavnom meste Zuwara v Líbyi v noci 27. augusta 2015. Životy asi 200 ľudí si vo štvrtok mohlo vyžiadať prevrátenie a následné potopenie lode s prevažne africkými migrantmi. Incident sa odohral v Stredozemnom mori neďaleko pobrežia Líbye.

sk
včera 12:24

Medzinárodné letecké dni na Sliači
Na snímke prílet akrobatickej talianskej letky Frecce Tricolori na leteckú základňu Sliač pred plánovanými Medzinárodnými leteckými dňami SIAF 2015. Sliač, 28. augusta 2015.

sk
včera 6:00

Narodení 28. augusta
V roku 1984 sa narodila v ruskom Ťumeni slovenská biatlonistka ruského pôvodu ANASTASIA KUZMINOVÁ, ktorá ako slovenská reprezentantka získala zlatú a striebornú medailu na zimných OH vo Vancouveri.

sk
27. augusta 21:31

Exhibičný zápas: Výber hviezd NHL - Dukla Trenčín
Výber hviezd NHL a Dukla Trenčín počas exhibičného hokejového zápasu Výber hviezd NHL - Dukla Trenčín, 27. augusta 2015 v Trenčíne.

sk
27. augusta 18:24

Nehoda na kompe cez rieku Váh
Na kompe cez rieku Váh v Strečne sa stala dopravná nehoda bez väčších škôd, no s veľkými nákladmi na jej odstránenie. Pri neopatrnom vchádzaní na kompu došlo k jej odtrhnutiu od brehu, čo spôsobilo, že sa dala do pohybu a nákladné auto naložené kamením ostalo štyri hodiny vo Váhu. Hasiči museli vybudovať ponornú stenu proti úniku pohonných hmôt, vyložiť kamene, urobiť potápačmi prieskum pod vodou a ťažkým žeriavom opäť naložiť auto na kompu.

sk
27. augusta 16:15

Spomienka pri príležitosti 71. výročia SNP
Na snímke vpravo premiér SR Robert Fico počas spomienkového a pietneho aktu pri príležitosti 71. výročia Slovenského národného povstania 27. augusta 2015 v Bratislave.

sk

Najčítanejšie