Rómovia bývajú v stanoch

2. mája 2012 13:37
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 16:01

Otvorenie zrekonštruovaného skateparku v Liptovskom Mikuláši
Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného skateparku a 1. ročník pretekov o Pohár primátora mesta Liptovský Mikuláš v skateboardingu. V Liptovskom Mikuláši v sobotu 30. mája 2015.

sk
dnes 15:52

Ochutnávka tokajských vín
Na snímke ochutnávka špecialít vo fime J&J OSTROŽOVIČ vo Veľkej Tŕni 30. mája 2015.

sk
dnes 14:19

Siedmy deň na French Open
Na snímke britský tenista Andy Murray sa prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros, keď ako nasadená trojka v 3. kole zdolal Austrálčana Nicka Kyrgiosa v troch setoch 6:4, 6:2, 6:3 v sobotu 30. mája 2015.

sk
dnes 14:04

Deň bezpečnostných zložiek SR
Podujatie Deň bezpečnostných zložiek SR pri príležitosti Dňa detí na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke 30. júna 2015. Na snímke ukážky sebaobrany.

sk
dnes 14:01

16. ročník súťaže vo varení čipkárskeho guľáša
Na snímke príprava tradičného jedla Čipkárskô počas 16. ročníka súťaže vo varení čipkárskeho guľáša v obci Brusno 30. mája 2015.

sk
dnes 13:00

Život v obci Palárikovo
Súčasťou kaštieľa v Palárikove je aj rozsiahly, viac ako 50-hektárový park, ktorý je sprístupnený aj verejnosti. Iba pred niekoľkými mesiacmi sa ho vďaka slovensko-maďarskému cezhraničnému projektu podarilo zrekonštruovať. V samotnom parku sa nezachovalo okrem stromov nič. Autor jeho revitalizácie preto pri obnove vychádzal z dobový nákresov z roku 1875. návštevníci, ktorí zavítajú do palárikovského zámockého parku sa tak môžu tešiť na technickú pamiatku, ktorou je vzácna drevená vodárenská veža, krásny anglický park s rôznymi atrakciami pre deti i lesoprak s voľne žijúcimi lesnými zvieratami, ktoré je možné pri dômyselne rozmiestnených krmelcoch sledovať zo skrytých pozorovateľní. V Palárikove 29. mája 2015.

sk
dnes 9:57

Zápas legiend Premiere League
Na snímke mužstvo internacionálov Česka a Slovenska pred exhibičným zápasom legiend Premier League a Česka a Slovenska v Národnom tréningovom centre v Poprade, 29. mája 2015.

sk
dnes 6:01

Narodení 30. mája
V roku 1958 sa narodila švédska speváčka MARIE FREDRIKSSONOVÁ zo svetoznámeho dua Roxette. Túto formáciu založil vo švédskom Halmstade gitarista Per Gessle v roku 1984. Názov si zvolili podľa názvu jednej skladby od anglickej skupiny Dr. Feelgood. V októbri 1986 vydali debutový album Pearls Of Passion. Vydali deväť štúdiových albumov, deviaty Travelling vyšiel v marci 2012.

sk
včera 18:56

Súťaž o najlepšieho horára
Z 11. ročníka celoslovenskej súťaže o najšikovnejšieho lesníka - Naj horár. Na snímke horár strieľa z luku počas 11. ročníka súťaže o titul Naj horár na Donovaloch 29. mája 2015.

sk
včera 16:56

Deň Afriky v Starej tržnici
Deň Afriky - pestrá zmes slova, hudby, fotografii a vôní sa začal v Starej tržnici v Bratislave 29. mája 2015. Bratislavským podujatím vrcholí turné, ktoré sa začalo v Nitre a cez Košice končí v Bratislave. Pre návštevníkov je pripravená výstava fotografii, stretnutia s ľudmi, ktorí žili a žijú na africkom kontinente a koncert afrických bubeníkov Jamadan.

sk
včera 13:29

Deň otvorených dverí na vojenskom letisku v Prešove
Deň otvorených dverí na vojenskom letisku v Prešove 29. mája 2015.

sk
včera 12:29

Piatok na Roland Garros
Bratia Bob a Mike Bryanovci na sieti počas zápasu štvorhry.

sk
včera 12:01

Pašovaná slonovina v Číne
Čínske úrady zničili 662 ton slonoviny, ktorú skonfiškovali po tom, ako bola prepašovaná do krajiny. Išlo o súčasť zásahu proti ilegálnemu obchodovaniu, napísala v piatok 29. mája 2015 agentúra AP. Úradníci zodpovední za divokú zver umiestnili pred novinármi na predmestí Pekingu surové kly a vyrezávané predmety na dopravný pás. Ten dopravil slonovinu do stroja, ktorý ju rozdrvil na malé kúsky. Čína oficiálne zakázala pašovanie slonoviny, avšak v roku 2008 si zabezpečila výnimku zo svetového moratória na obchod so slonovinou, aby mohla dovážať legálne zásoby tradičných vyrezávaných predmetov, ktoré je možné predať na domácom trhu. Na snímke likvidácia pašovanej slonoviny v Pekingu 29. mája 2015.

sk
včera 10:57

Búranie nemocnice v Michalovciach
Na snímke búracie práce na odstránení skeletu schátraného nemocničného pavilónu predchádzajú plánovanej výstavbe Nemocnice novej generácie v Michalovciach. S búracími prácami začalo tento týždeň.Prijali sa dočasné prevádzkové opatrenia na minimalizáciu hlučnosti a prašnosti, ako postrek vodou a zadebnenie okien na budovách. Michalovce 27. mája 2015.

sk
včera 9:28

Krása slovenských orchideí
Za krásami slovenských orchideí chodia v máji turisti KST Krokus z Hanušoviec nad Topľou už 25 rokov. V okrese Vranov n/Topľou rastie 26 druhov rastlín z čeľade Orchidaceae. Všetky druhy z tejto čeľade sú chránené zákonom. Turisti z Hanušoviec aj z okolia túru absolvovali s odborným garantom Elenou Dercovou, botaničkou Vlastivedného múzea v Hanušoviec nad Topľou, ktorá im priblížila svet tých chránených kvetov. V tomto období v blízkom okolí kvitne aj črievičník papučkový – Cypripedium calceolus L., naša najkrajšia orchidea rastúca vo voľnej prírode. Na snímke vstavač vojenský – Orchis militaris L.

sk