Rómovia bývajú v stanoch

2. mája 2012 13:37
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 14:29

Posledný deň podávania daňového priznania
Občania a firmy majú v utorok 31. marca 2015 posledný deň na podávanie daňového priznania k dani z príjmov za rok 2014. Daňové úrady budú otvorené do 19. hodiny. Týka sa to aj pobočiek a kontaktných miest. Call centrum bude odpovedať na otázky od 8. hodiny do polnoci. Na snímke ľudia čakajú v rade na Daňovom úrade v Košiciach 31. marca 2015.

sk
dnes 14:26

Prehliadka kožušín Farley Chatto
Modelka predvádza kreáciu značky Farley Chatto na jeseň 2015 počas týždňa módy v Toronte 26. marca 2015.

sk
dnes 14:20

Skúmanie DNA obetí leteckej katastrofy
Forenzní experti skúmajú DNA, ktoré odobrali z časti tiel obetí pádu lietadla nemeckej spoločnosti Germanwings, 30. marca 2015 v parížskom predmestí Pontoise. Doteraz sa zo stoviek telesných pozostatkov z miesta dopadu nemeckého Airbusu podarilo získať vzorky DNA okolo 70 ľudí. Tieto v Paríži poslúžia na identifikáciu zosnulých vďaka na základe porovnania so vzorkami, pochádzajúcimi od ich blízkych. Dopravné lietadlo Airbus A320 so 150 pasažiermi sa zrútilo 24. marca 2015 dopoludnia vo francúzskych Alpách neďaleko Seyne-les-Alpes. Airbus spoločnosti Germanwings smeroval zo španielskej Barcelony do nemeckého Düsseldorfu.

sk
dnes 14:02

Spomienka na obete havarovaného letu Germanwings
Pasažieri sa pozerajú na sviečky a kvety pre obete havarovaného letu Germanwings na letisku v Düsseldorfe 31. marca 2015, týždeň po tragickej nehode Airbusu A320 nemeckej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Germanwings na pravidelnej linke z Barcelony do Düsseldorfu, ktorý sa zrútil vo Francúzskych Alpách. Nikto zo 150 pasažierov na palube lietadla nehodu neprežil.

sk
dnes 13:37

Veľkonočné stretnutie s ľuďmi bez domova
Veľkonočné stretnutie s ľuďmi bez domova v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ul. v Košiciach 31. marca 2015.

sk
dnes 11:33

Prezident Turecka na Slovensku
Na snímke vľavo prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan a vpravo prezident SR Andrej Kiska počas oficiálneho privítania v Prezidentskom paláci v Bratislave 31. marca 2015. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je na recipročnej oficiálnej návšteve Slovenska. Do Bratislavy pricestoval v pondelok 30. marca zo Slovinska s početnou podnikateľskou delegáciou. Dnes ho čakali rokovania s jeho slovenským náprotivkom Andrejom Kiskom. Okrem bilaterálnej spolupráce s dôrazom na hospodárske a vedeckovýskumné vzťahy boli hlavnou náplňou rozhovorov aktuálne politicko-bezpečnostné výzvy v euroatlantickom priestore i v oblasti východného Stredomoria. Erdogan sa stretne aj s predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim.

sk
dnes 11:17

Procesia kajúcnikov v španielskej Seville
Kajúcnici z Bratstva Santa Genoveva sa účastnia procesie 30. marca 2015 v španielskom meste Sevilla. Pri príležitosti osláv Veľkého týždňa, ktorým si kresťania na celom svete pripomínajú posledný týždeň pôstu pred Veľkou nocou, sa v Španielsku konajú stovky procesií.

sk
dnes 10:06

Výstava o parašutizme v Prešove
V Múzeu rusínskej kultúry v Prešove prebieha výstava O parašutizme. Vznikla preto, že v budove, kde dnes sídli múzeum, kedysi prebývali aj parašutisti. Predstavuje osobnosti prešovského parašutizmu, ale nechýbajú ani exponáty ako odev či padáky. Výstava, ktorú pripravil Slovenský letecký zväz gen. Dr. M. R. Štefánika – pobočka Prešov a Klub vojenských výsadkárov Slovenskej republiky, potrvá do konca apríla. Na snímke figurína druhá zľava s výstrojou parašutistu, v ktorej skákal „Toník“ Zděnek „prešovský Ikaros“ 1959 – 1964.

sk
dnes 7:57

Miami - dvojhra mužov, 3. kolo
Poľský tenista Jerzy Janowicz (na snímke) sa pripravuje na podanie v zápase 3. kola turnaja ATP Masters 1000 v americkom Miami proti Belgičanovi Davidovi Goffinovi v pondelok 30. marca 2015.

sk
dnes 7:29

Miami - dvojhra žien, 4. kolo
Americká tenistka Serena Williamsová sa raduje po víťazstve nad Ruskou Svetlanou Kuznecovovou v 4. kole dvojhry na turnaji WTA v Miami 30. marca 2015.

sk
dnes 7:13

Koniec kauzy Knoxová
Amanda Knoxová (uprostred), jej snúbenec Colin Sutherland a jej matka Edda Mellasová (vpravo) poskytujú rozhovor novinárom 27. marca 2015 v Seattli. Taliansky najvyšší súd zrušil 27. marca usvedčujúci rozsudok nad Američankou Amandou Knoxovou, ktorú odsúdili za vraždu britskej študentky Meredith Kercherovej.

sk
dnes 6:00

Narodení 31. marca
V roku 1824 sa narodila (niektoré zdroje uvádzajú ako deň narodenia 30. marec) životná láska Ľudovíta Štúra ADELA OSTROLÚCKA. Ich nenaplnená láska a jej život sa stali námetom knihy Ľuda Zúbka Jar Adely Ostrolúckej. Zomrela 18.3.1853.

sk
včera 19:25

Po teroristickom útoku opätovne otvorili tuniské múzeum
Návštevníčky sa pozerajú na dieru v mozaike v múzeu Bardo, ktoré po prvý raz otvorili pre verejnosť, odkedy v ňom teroristi pred necelými dvoma týždňami zabili pri ozbrojenom útoku 22 ľudí, 30. marca 2015 v Tunise. Múzeum Bardo (v arabčine Bárdú) v Tunise opätovne otvorili pre verejnosť s tým, že organizátori návštevníkom sprístupnili aj časti budovy, ktoré boli poškodené pri tragédii z 18. marca.

sk
včera 16:25

Pivovar ERB
V historickom centre Banskej Štiavnice bolo dnes od rána rušno. Vykládka ďalších častí technológie pre pivovar ERB obmedzila premávku na frekventovanom strete ulíc Novozámocká, Andreja Kmeťa a Radničného námestia. Ako vysvetlil sládek Andrej Gašpar, do pivovaru dnes boli privezené cylindrokónické kvasné tanky a propagačná stanica v hodnote približne 220.000 eur. Na snímke propagačná stanica – jedna z dvoch nových častí technológie, ktoré dnes priviezli do banskoštiavnického pivovaru ERB.

sk
včera 13:49

Demonštrácia proti úspornej politike belgickej vlády v Bruseli
Demonštranti a odborári držia transparenty a vykrikujú slogany počas ďalšej demonštrácie proti úsporným opatreniam belgickej vlády v Bruseli 30. marca 2015. V nedeľu demonštrovalo v belgickej metropole proti vládnej politike okolo 17.000 ľudí. Dnes sa v Bruseli očakáva 7000 demonštrantov a nie je vylúčené ani narušenie plynulosti verejnej mestskej a prímestskej dopravy.

sk

Najčítanejšie