Svadba Veroniky Zuzulovej

27. apríla 2012 18:16
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 10:55

Následky zemetrasenia v Nepále
Základný tábor na Mount Evereste - Na snímke zranený šerpa sedí v autobuse po evakuácii zo základného tábora na Mount Evereste v sobotu 26. apríla 2015 v nepálskom Káthmandu. Horolezci, sprievodcovia a nosiči prúdili dolu zo základného tábora na najvyššej hore sveta Mount Everest - opúšťali ju po sobotňajšom mohutnom zemetrasení, ktoré vyvolalo lavínu a tá zničila celé časti horskej dediny pozostávajúcej z nylonových stanov. Niektorí upozornili, že zrejme sú ešte stále nezvestné desiatky ľudí. Sobotňajšie zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktorého epicentrum ležalo západne od nepálskej metropoly Káthmandu, bolo najhorším v chudobnej himalájskej krajine za vyše 80 rokov. Zničilo mnoho budov v starých štvrtiach Káthmandu vrátane historických pamiatok a bolo dosť silné na to, aby ho pocítili v susednej Indii, v Bangladéši, v Tibete i v Pakistane.

sk
dnes 8:16

OBRAZOM: Play off NHL
Ľavé krídlo Minnesoty Wild Zach Parise (11) a Thomas Vanek sa radujú so spoluhráčmi po víťazstve 4:1 v šiestom zápase štvrťfinále Západnej konferencie proti St. Louis Blues 26. apríla 2015 v St. Paule. Hokejisti Minnesoty Wild postúpili do konferenčného semifinále zámorskej NHL.

sk
dnes 6:01

Narodení 27. apríla
V roku 1822 sa narodil v Rakovej katolícky kňaz, dramatik a novinár JÁN PALÁRIK, autor hier Inkognito, Drotár či Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. Zomrel 7.12.1870.

sk
včera 17:28

Dobývanie Šarišského hradu
Spomienkam na obliehanie hradu vo Veľkom Šariši vojskami kráľa Karola Róberta z Anjou bolo venované dnešné podujatie v areáli tejto stredovekej pamiatky. Súčasťou nedeľnej akcie pripomínajúcej udalosti spred viac ako siedmich storočí bola predovšetkým rekonštrukcia dobývania hradu. Na snímke stretli sa tu počas dňa tisícky malých i veľkých návštevníkov v nedeľu 26. apríla 2015.

sk
včera 16:04

Čokofest 2015
Milovníci čokolády z celého Slovenska sa stretli na druhom ročníku Čokofestu 2015 v Nitre. Dvojdňové podujatie plné chutí, zážitkov, umenia a zaujímavostí zo sveta čokolády sa začalo v sobotu, kedy organizátori v spolupráci s poctivými čokolatiérmi pripravili ČokoKongres. Nedeľa patrila ČokoTrhu na Kupeckej ulici, ktorá sa v tento deň zaplnila tou najlepšou čokoládou na domácom trhu (na snímke). Nitra 26. apríla 2015.

sk
včera 15:54

Spomienka na Semetešskú tragédiu
Pietna spomienka pri pamätníku 22 obetiam Semetešskej tragédie pri príležitosti jej 70. výročia v katastri obce Vysoká nad Kysucou v osade Semeteš v nedeľu 26. apríla 2015.

sk
včera 15:43

Inscenácia Bláznove zápisky
Bábkové divadlo na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici má novú inscenáciu pre dospelých "Bláznove zápisky" od ruského autora ukrajinského pôvodu Nikolaja Vasilieviča Gogoľa v réžii Mariána Pecka mali premiéru v piatok 24. apríla 2015. Na snímke z generálnej skúšky je Viktor Sabo v hlavnej úlohe úradníka Aksentija Ivanoviča Popriščina (vľavo) a herečka Eva Dočolomanská.

sk
včera 11:57

Lesnícke dni v Bratislave
Mestské lesy v Bratislave zorganizovali v nedeľu 26. apríla 2015 na Partizánskej lúke podujatie Lesnícke dni v rámci akcie Bratislava pre všetkých. Aktivity boli zamerané na lesníctvo a ochranu životného prostredia. Deti mohli zábavnou formou spoznávať prácu lesníkov, dreviny ako i živočíchy.

sk
včera 9:23

Box: Kličko - Jennings
Na snímke ukrajinský boxer Vladimir Kličko potvrdil pozíciu majstra sveta v ťažkej váhe. V sobotu 25. apríla 2015 zdolal v newyorskej Madison Square Garden Američana Bryanta Jenningsa jednoznačným verdiktom rozhodcov a obhájil tituly vo verziách WBO, IBF a WBA.

sk
včera 6:01

Narodení 26. apríla
V roku 1872 sa narodila v Bzinciach pod Javorinou ĽUDMILA PODJAVORINSKÁ (vlastným menom Riznerová), známa hlavne ako autorka kníh pre deti. Napísala napríklad Veršíky pre maličkých, Klásky, Zvonky, Čin-Čin, Medový hrniec či rozprávku Zajko Bojko. Zomrela 2.3.1951.

sk
včera 6:01

Černobyľ - najväčšie nešťastie jadrovej energetiky
Na archívnej leteckej snímke z 23. júla 1998 je oceľovo-betónový plášť na 4. reaktore Černobyľskej atómovej elektrárne (na snímke vpravo od komína). Jediný doteraz činný reaktor elektrárne vo štvrtok 14. decembra 2000 definitívne uzavreli.

sk
25. apríla 17:35

Univerzitná regata
Univerzitná regata Bratislava - preteky osemveslíc na trenažéroch v rámci 3. ročníka Dňa bratislavských vysokoškolákov v Bratislave v sobotu 25. apríla 2015. Na snímke v poradí tretie družstvo Policajnej akadémie v Bratislave.

sk
25. apríla 16:31

Noční vlci
Na snímke motorkári z ruského klubu Noční vlci opúšťajú Moskvu v sobotu 25. apríla 2015 počas jazdy do Berlína pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny napriek oznámeniu Poľska, že im neumožní vstúpiť na územie krajiny. Približne 20 motorkárov vrátane členov klubu Noční vlci sa vydalo z ruskej metropoly s cieľom prejsť cez Poľsko, Slovensko a Česko do Nemecka. Do Berlína chcú doraziť 9. mája.

sk
25. apríla 15:58

Zemetrasenie v Nepále
Silné zemetrasenie zasiahlo dnes stredný Nepál a okolité krajiny. Na snímke muži kráčajú okolo tničeného domu v Káthmandu v Nepále 25. apríla 2015.

sk
25. apríla 15:50

Národná slávnosť na Devíne
Národná slávnosť na Devíne pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, ako aj výročia pamätného výstupu štúrovcov na Hrad Devín v sobotu 25. apríla 2015. Na snímke zľava Jaroslav Paška, predseda Matice slovenskej (MS) Marián Tkáč, biskup Milan Krivda, Anton Hrnko a Milan Kis.

sk