Zraz Škoda Cup

23. apríla 2012 16:48
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 6:01

Narodení 27. mája
V roku 1924 -sa narodil v Hronci divadelný a filmový herec, recitátor a pedagóg LADISLAV CHUDÍK, dlhoročný člen Činohry Slovenského národného divadla (SND), kde stvárnil veľké množstvo postáv. Jeho prvou hlavnou filmovou postavou bol Kapitán Dabač v rovnomennom filme z roku 1959. Vo filme stvárnil mnohé historické postavy ako napríklad Jána Amosa Komenského či generála Ludvíka Svobodu. Do jeho bohatej filmografie patria také filmy ako napríklad Vlčie diery, Pieseň o sivom holubovi, Polnočná omša, Smrť prichádza v daždi, Výlet do mladosti, alebo Všetci moji blízki. Legendárnym sa stal aj vďaka postave primára Sovu zo seriálu Nemocnica na okraji mesta.

sk
včera 21:50

Náhla prívalová povodeň v obci Važec
Na snímke obyvateľka Važca Cyntia Šeďová upratuje pivnicu v rodinnom dome po podvečernej prívalovej povodni v obci 26. mája 2015.

sk
včera 20:46

Zlatá tretra v Ostrave
Jamajský šprintér Usain Bolt zvíťazil v behu na 200 m mužov na atletickom mítingu Zlatá tretra v Ostrave 26. mája 2015.

sk
včera 20:23

Tretí deň na Roland Garros
Američanka Coco Vandeweghe v zápase proti Georgesovej.

sk
včera 17:38

Protest SAV v Košiciach a Bratislave
Protestné zhromaždenie v aule ústavu Slovenskej akadémie vied v Košiciach 26. mája 2015.

sk
včera 17:24

Klauni v uliciach peruánskej Limy
Stovky profesionálnych klaunov oblečených vo farebných kostýmoch, parochniach s pomaľovanými tvárami pochodovali ulicami Limy na oslavu peruánskeho Dňa klaunov.

sk
včera 14:00

Spoločne chránime orla krikľavého
Na snímke krst filmu Spoločne chránime orla krikľavého 26. mája 2015 v Košiciach. Dokumentárny film v dĺžke 27 minút bol vyrobený v rámci projektu LIFE 09NAT/SK/000396 „Ochrana orla krikľavého na Slovensku“, ktorý realizuje Ochrana dravcov na Slovensku v spolupráci so spoločnosťami Východoslovenská energetika Holding a.s., Stredoslovenská energetika, a.s. a Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s.

sk
včera 9:49

Záplavy v USA
George a Susan Krugerovci nesú psíkov do bezpečia po zaplavenej ulici v Purcelli v americkom štáte Oklahoma 25. mája 2015. Americký stredozápad zasiahli v týchto dňoch silné dažde, ktoré spôsobili rozsiahle záplavy. Najhoršia situácia je v Oklahome a Texase.

sk
včera 8:25

Pondelková noc v NHL
Na snímke vľavo hráč Anaheimu Matt Beleskey strieľa víťazný gól v predĺžení, vpravo brankár Chicaga Corey Crawford v piatom zápase finále play off Západnej konferencie hokejovej NHL Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks (5:4 po predĺžení) v noci na 26. mája 2015.

sk
včera 8:01

Súboj Rimanov
Na snímke uprostred kapitán futbalistov AS Rím Francesco Totti s tričkom s nápisom Veľká krása oslavuje s hráčmi víťazstvo v derby nad Laziom Rím 2:1 v zápase 37. kola talianskej futbalovej Serie A 25. mája 2015. Futbalisti AS Rím si zabezpečili účasť v skupinovej fáze nasledujúceho ročníka Ligy majstrov. V tabuľke skončia s určitosťou na druhej priečke za majstrovským Juventusom Turín. Pred rímskym rivalom majú náskok štyroch bodov.

sk
včera 7:46

Krst knihy Borisa Filana
Slovenský spisovateľ, básnik a textár Boris Filan (vľavo) predstavil svoju najnovšiu knihu Po vtákoch v Bratislave 25. mája 2015. Na krste sa zúčastnili aj všetcii jeho priatelia, ktorí boli Borisovi Filanovi inšpiráciou vo svojej novej knihe príbehov a nevšedných úvah nad "obyčajnými vecami". Na snímke krstia knihu riaditeľ RTVS Václav Mika, riaditeľ sekcie programových služieb SRo Vincent Štofaník a riaditeľ vydavateľstva Slovart Juraj Heger. V Bratislave 25. mája 2015.

sk
včera 7:38

Roland Garros: Prvé kolo - ženy
Češka Karolína Plíšková ukazuje tetovanie počas prípravy na podanie v zápase proti Číňanke Šuaj Čangovej v prvom kole grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži 25. mája 2015.

sk
včera 6:58

Karneval kultúr v Berlíne
Tanečník samby čaká na začiatok slávnostného sprievodu Karnevalu kultúr v nemeckom Berlíne 24. mája 2015. Na Karnevale sa každoročne zúčastňujú tisícky ľudí z celého sveta.

sk
včera 6:01

Narodení 26. mája
V roku 1942 sa narodil v Žiline spevák DUŠAN GRÚŇ, ktorý patrí ku generácii spevákov populárnych v 60. a 70. rokoch minulého storočia.

sk
25. mája 16:51

Život v rómskej osade
Na snímke život v rómskej osade Pusté v obci Čierny Balog (okr. Brezno) počas návštevy vládneho splnomocnenca pre rómske komunity Petra Polláka pre vysporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom v rómskych osadách. Čierny Balog, 25. máj 2015.

sk