Zraz Škoda Cup

23. apríla 2012 16:48
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Fotodenník

Ďalšie fotogalérie

dnes 19:53

Záchranári na mieste havárie dopravného lietadla A320 pri horskej obci Seyne-les-Alpes
Záchranári prehľadávajú miesto nehody utorkovej havárie dopravného lietadla A320 pri horskej obci Seyne-les-Alpes vo francúzskych Alpách 26. marca 2015. Lietadlo Airbus A320 spoločnosti Germanwings havarovalo v utorok dopoludnia vo francúzskych Alpách. Na palube lietadla bolo 144 cestujúcich a šesť členov posádky. Haváriu nikto neprežil. Medzi obeťami sú najmä občania Nemecka a Španielska. O život prišli aj ľudia najmenej z ďalších 16 krajín.

sk
dnes 18:48

Semifinále Challenge Cup-u hráčov do 21 rokov
Slováci sa tešia po druhom góle spoluhráča Matúša Bera (č.21) v zápase semifinále Challenge Cup-u hráčov do 21 rokov Slovensko - Nórsko, 26. marca 2015 v Myjave.

sk
dnes 16:50

Rad britského impéria pre Joan Collinsovú
Na snímke britský princ Charles (vpravo) slávnostne udeľuje britskej herečke Joan Collinsovej Rad britského impéria v Buckinghamskom paláci 26. marca 2015 v Londýne.

sk
dnes 16:13

Pohrebný ceremoniál pozostatkov anglického kráľa Richarda III.
Na snímke Sophie, grófka z Wessexu, odchádza po pohrebnom ceremoniáli pozostatkov Richarda III. 26. marca 2015 v Leicesteri. Pozostatky kráľa Richarda III objavili archeológovia v roku 2012. Kráľ Richard III. bol anglickým panovníkom v rokoch 1483-1485. Zomrel ako 32-ročný v roku 1485 počas bitky pri meste Bosworth neďaleko Leicesteru, kde sa postavil proti vojskám kráľa Henryho Tudora, neskoršieho kráľa Henricha VII.

sk
dnes 16:13

Dražba osobných predmetov diktátora Ceaušesca
Za 50.000 eur sa predali v stredu na dražbe v hoteli Athenee Palace Hilton v Bukurešti osobné predmety bývalého rumunského diktátora Nicolae Ceaušesca. Aukcie sa zúčastnili desiatky záujemcov.

sk
dnes 14:50

Fotky spred domu druhého pilota Andreasa Lubitza
Policajti hliadkujú pred domom, v ktorom žil kopilot Andreas Lubitz 26. marca 2015 v nemeckom Montabaure. Zdá sa, že druhý pilot Airbusu A320, ktorý v utorok 24. marca 2015 havaroval na juhu Francúzska, lietadlo zámerne naviedol k zemi a tak ho zničil. Na dnešnej tlačovej konferencii v Marseille to povedal tamojší prokurátor Brice Robin. Nemecký druhý pilot Andreas Lubitz (28) prevzal výlučnú kontrolu nad airbusom po tom, čo kapitán opustil kokpit a išiel na toaletu. Následne odmietol otvoriť dvere a stlačil tlačidlo, ktoré nasmerovalo lietadlo na zostupný kurz, konštatoval prokurátor. Pri utorňajšom leteckom nešťastí v členitom horskom regióne na juhu Francúzska zahynulo všetkých 150 ľudí na palube Airbusu A320; z toho bolo podľa spoločnosti Germanwings 72 Nemcov a 35 Španielov. Druhý pilot bol u Germanwings zamestnaný od septembra 2013. Až do nešťastia mal nalietaných 630 hodín.

sk
dnes 14:46

Policajti si prevzali 49 nových áut
Štyridsaťdeväť kľúčov od nových policajných áut kategórie SUV odovzdal 26. marca 2015 v areáli Akadémie policajného zboru v Bratislave podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák spolu s policajným prezidentom Tiborom Gašparom príslušníkom obvodných oddelení PZ z celého Slovenska.

sk
dnes 14:00

Slávnosť pri príležitosti Dňa učiteľov
Slávnosť pri príležitosti Dňa učiteľov (28. marca), na ktorej Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR odovzdalo ceny sv. Gorazda pedagógom, ktorí majú vo svojej práci mimoriadne úspechy. Na snímke vľavo minister školstva SR Juraj Draxler a vpravo Anna Drlmlíková z s Pedagogickej a sociálnej akadémie z Levíc si prevzala veľkú medailu sv. Gorazda za celoživotnú pedagogickú a riadiacu prácu v oblasti stredoškolského odborného vzdelávania 26. marca 2015 v Bratislave.

sk
dnes 13:35

Príbuzní cestujúcich letu 4U 9525
Na snímke muž reaguje počas čakania na správy o lete 4U 9525 z Barcelony na letisku v Düsseldorfe 24. marca 2015. Dopravné lietadlo typu Airbus-A320 s najmenej 142 pasažiermi, dvoma pilotmi a štyrmi členmi palubného personálu sa dnes zrútilo v oblasti Álp na juhu Francúzska. Airbus nemeckej spoločnosti Germanwings, patriacej spoločnosti Lufthansa smeroval z Barcelony do Düsseldorfu.

sk
dnes 12:27

Deti z Ukrajiny na návšteve v bratislavskej zoo
Zoologická záhrada sa zapojila do realizácie programu pre ukrajinské deti z oblasti Luhanska a Donecka, ktoré sú na Slovensku na pozvanie predsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Bratislavskú ZOO navštívi 95 detí z postihnutých oblastí. Bratislava, 26. marca 2015.

sk
dnes 11:25

Kornel Földvári, medzi priateľmi známy ako "knihomoľ"
Významný slovenský literárny kritik, publicista, prekladateľ a renomovaný teoretik humoru a karikatúry, Kornel Földvári. Od svojich gymnaziálnych čias sa len ťažko lúčil s každou nadobudnutou knihou, preto sa knihy stali doslova limitujúcim faktorom jeho životného priestoru. Sám majiteľ výnimočnej bibliotéky si netrúfal odhadnúť počet kníh, ktoré vlastní. Podľa hrubého obhadu však v bratislavskom byte pripomínajúcom sklad knižného veľkoobchodu zaberajú knihy takmer 20 metrov kubických. Na achívnej snímke K. Földvári vo svojom knižnom zajatí.

sk
dnes 10:00

Tridsiate výročie vysielania z novej budovy rozhlasu
Na snímke osvetlená budova Slovenského rozhlasu RTVS na Mýtnej ulici v Bratislave, 26. marca 2015. Budova je osvetlená pri príležitosti 30. výročia vysielania z novej budovy rozhlasu (tzv. obrátená pyramída).

sk
dnes 9:21

Letecký útok v Jemene
Ľudia prehľadávajú trosky domov a pátrajú po ľuďoch, ktorí prežili letecký útok na obytnú štvrť pri letisku v jemenskom meste Saná 26. marca 2015. Saudská Arábia nasadila do vojenskej operácie proti jemenským húsíom 100 bojových lietadiel a 150.000 vojakov. Saudská Arábia a jej spojenci z krajín Perzského zálivu dnes začali vojenskú operáciu proti húsíjským povstalcom v Jemene, ktorí zosilnili svoje zovretie juhojemenského prístavu Aden. Cieľom operácie je "chrániť a brániť legitímnu vládu" jemenského prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího.

sk
dnes 6:32

Stredajšia noc v NHL
Útočník Flyers Sean Couturier zakončuje proti gólmanovi Chicaga Coreymu Crawfordovi.

sk
dnes 6:00

Narodení 26. marca
V roku 1894 sa narodil slovenský spisovateľ, maliar a publicista Janko Alexy. Bol mu udelený titul „národný umelec. Patrí k zakladateľským osobnostiam slovenskej výtvarnej moderny a bol organizátorom kultúrneho života.

sk

Najčítanejšie