Liverpool remizoval s Leicesterom 2:2, Škrtel nehral pre žlté karty

Slovák Martin Škrtel z Liverpoolu pre dve žlté karty nehral Foto: TASR/AP

Z tretej priečky v tabuľke strácajú futbalisti Manchesteru United na mestského rivala zo City už šesť bodov, na vedúcu Chelsea Londýn ešte o tri viac.

Londýn 1. januára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool remizovali v novoročnom zápase 20. kola Premier League s posledným Leicesterom City 2:2. Do dvojgólového vedenia ich pritom ešte v prvom polčase poslal premenenými jedenástkami Steven Gerrard, no po zmene strán zariadili deľbu bodov David Nugent a Jeff Schlupp. Slovenský reprezentant v službách "The Reds" Martin Škrtel nehral pre dištanc za päť žltých kariet.

"Líšky" neprehrali už druhý duel v rade a od predposledného FC Burnley ich v tabuľke delia už len tri body. Liverpoolu patrí ôsma priečka.

V priamom o súboji o 4. miesto zdolal FC Southampton na domácej pôde londýnsky Arsenal 2:0. "The Saints" poslal do vedenia v 34. minúte Sadio Mane, ktorý efektným spôsobom s prispením šťastia vycvičil defenzívu hostí na čele s vybiehajúcim brankárom Szczesnym. Trojbodovú poistku pridal po zmene strán v 56. minúte po ďalšom zaváhaní obrany "kanonierov" Dušan Tadič.

Manchester United natiahol svoju šnúru bez prehry v Premier League už na 10 zápasov, hoci vo štvrtkovom stretnutí "len" remizoval na trávniku Stoke City 1:1. Na vedúci gól domáceho Ryana Shawcrossa z 2. minúty odpovedal ešte v prvom polčase kolumbijský kanonier v službách "červených diablov" Radamel Falcao.

Hráči Manchester United Radamel Falcao (vľavo) a Wayne Rooney sa tešia po strelení gólu v zápase anglickej Premiere League Manchster United - Stoke City v Stoke on Trent 1. januára 2015.

V uplynulých štyroch dueloch si zverenci Louisa van Gaala body delili až trikrát, pričom všetky nerozhodné výsledky dosiahli na ihriskách súperov. Z 3. priečky v tabuľke strácajú na mestského rivala zo City už deväť bodov.

Ten nedopustil novoročné prekvapenie na úkor favorita a Sunderland zdolal doma 3:2. V 73. minúte strelil víťazný gól Frank Lampard. Obhajca titulu má na čele tabuľky rovnako ako Chelsea Londýn 46 bodov a tiež totožné štatistiky. Zverencom Joseho Mourinha vôbec nevyšlo londýnske derby s Tottenhamom a prehrali 3:5. Skóre na White Hart Lane otvoril v 18. minúte Diego Costa, avšak domáci v záverečnej 15-minútovke prvého polčasu otočili na 3:1. V druhom dejstve pridali obe strany po dva presné zásahy a po gólovej prestrelke si tri body odniesli "kohúti".