Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Ukrajina postupuje do A-divízie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zverenci Andreja Ševčenka majú v 1. skupine B-divízie nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred Českom.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Futbalisti Ukrajiny postúpili do A-divízie Ligy národov. Rozhodla o tom ich utorková výhra 1:0 nad Českom. Zverenci Andreja Ševčenka majú v 1. skupine B-divízie nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred Českom, tretí v skupine sú bez bodu Slováci. Zápas v Charkove rozhodli domáci v prvom polčase, v 43. minúte strelil gól Ruslan Malinovskij.

V šlágri 1. skupiny v A-divízii zvíťazili v Paríži futbalisti Francúzska nad Nemeckom 2:1. "Les Bleus" sú vďaka triumfu so siedmimi bodmi na čele priebežnej tabuľky, druhé Holandsko má štyri body a zápas k dobru. Tretí Nemci získali zatiaľ jeden bod. V drese domácich sa dvakrát presadil Antoine Griezmann.

V ďalšom zápase zvíťazili v 1. skupine D-divízie Kazaši doma nad Andorrou 4:0 a v priebežnej tabuľke sa posunuli na 2. miesto. V 4. skupine zdolalo Arménsko hladko Macedónsko 4:0.

Slovinsko remizovalo 1:1 s Cyprom a z "déčka" do "céčka" postúpilo Gruzínsko. Zverenci Slováka Vladimíra Weissa triumfovali v Lotyšsku 3:0.

Liga národov - utorok:

A-divízia

1. skupina

Francúzsko - Nemecko 2:1 (0:1)

Góly: 62. a 80. Griezmann (druhý z 11 m) - 14. Kroos (z 11 m)

Zostavy:

Ukrajina: Pjatov – Karavajev, Burda, Rakickij, Matvijenko – Stepanenko – Jarmolenko, Marlos, Malinovskij (86. Zinčenko), Konopljanka (69. Cygankov) – Jaremčuk

ČR: Pavlenka – Gebre Selassie, Čelůstka, Brabec, Novák – Pavelka, Barák – Vydra (67. Zmrhal), Dočkal, Jankto (81. Šural) – Schick (73. Krmenčík)

Arménsko - Macedónsko 4:0 (1:0)

Góly: 12. Pizzelli, 67. Movsisjan, 81. Ghazarjan, 90.+4 Mchitarjan, ČK: 90.+3 Elmas (Macedónsko)

Gibraltár - Lichtenštajnsko 2:1 (0:1)

Góly: 61. Cabrera, 66. Chipolina - 15. Salanovič