Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Výsledky zápasov EL UEFA: Dinamo zdolalo Eindhoven gólom z 93. minúty

Hráči z Dinama Moskva sa radujú z víťaztva 1:0 po zápase E-skupiny 2. kola Európskej ligy proti PSV Eindhoven 2. októbra 2014 v Moskve. Foto: TASR/AP
Jürgen Locadia (vpravo) z PSV Eindhoven a Tomáš Hubočan (vľavo) z Dinama Moskva v zápase E-skupiny 2. kola Európskej ligy 2. októbra 2014 v Moskve. Foto: TASR/AP

V drese domácich odohral celé stretnutie aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Bratislava 2. októbra (TASR) - Futbalisti Sparty Praha zvíťazili vo štvrtkovom zápase 2. kola Európskej ligy UEFA 2014/2015 nad Young Boys Bern 3:1. V základnej I-skupine si tak vybojovali prvé body práve proti švajčiarskemu celku, ktorý predtým doma deklasoval Slovan Bratislava 5:0. "Belasí" ťahali za kratší koniec aj v domácom súboji proti SSC Neapol. Víťazstvo hostí v pomere 2:0 zariadil Marek Hamšík, ktorý prvý gól dal a ďalší pripravil pre Gonzala Higuaina. Ich najbližším súperom bude 23. októbra na Pasienkoch v repríze kedysi slávneho federálneho derby práve Sparta.

Pražania nastúpili na Letnej proti YBB ofenzívne naladení, už v 10. minúte vyslal varovný signál defenzíve hostí peknou strelou z priameho kopu Vácha. Hoci tempo hry na niekoľko minút mierne opadlo, ten istý hráč napokon v 27. minúte predsa len rozjasal domácich fanúšikov. Odrazenú loptu po rohovom kope si spracoval a exportnou strelou spred hranice šestnástky nedal Mvogovi šancu. "Mladí chlapci" sa nestihli ani otriasť a inkasovali znova, už o minútu zužitkoval Konateho prihrávku kanonier "rudých" Lafata. Švajčiari dali o sebe vedieť v závere prvého polčasu, Bičík sa ale dokázal dostatočne natiahnuť, aby vyrazil Gajičov prízemný pokus.

Po zmene strán bol už však prikrátky na presnú hlavičku Hoaraua. Mužom najbližších minút bol domáci obranca Nhamoinesu, ktorý najskôr pred bránou súpera v gólovej šanci prestrelil a následne zmaril hosťujúcemu Hoarauovi stopercentnú príležitosť. V závere mohol víťazstvo domácich potvrdiť v samostatnej akcii Konate, ale podarilo sa to až Lafatovi, ktorý v 86. minúte upravil na konečných 3:1. Slovenský futbalista v službách Sparty Michal Breznaník presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

V ďalšom štvrtkovom stretnutí zvíťazili futbalisti Dinamo Moskva nad PSV Eindhoven 1:0. O triumfe ruského klubu, ktorý sa ziskom ďalších troch bodov dostal na čelo E-skupiny, rozhodol v 93. minúte Jurij Žirkov. V drese domácich odohral celé stretnutie aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Neúspešný zápas má za sebou Róbert Mak, ktorého PAOK Solún prehral na pôde EA Guingamp 0:2. Triumf francúzskeho klubu zariadil dvomi gólmi Sylvain Marveaux, Mak hral do 63. minúty. Naopak radosť nechýbala v tábore Legie Varšava. Poľský majster vyhral aj vo svojom druhom vystúpení v tohtoročnej edícii EL, na ihrisku Trabzonsporu zariadil tesný triumf 1:0 v 16. minúte Michal Kucharczyk. Slovenský reprezentačný brankár Dušan Kuciak tak neinkasoval už v druhom stretnutí v rade, Ondrej Duda si počas 90-minutového pobytu na ihrisku zapísal do štatistík žltú kartu.

K víťazstvu Asterasu Tripolis nad Partizanom Belehrad v pomere 2:0 dopomohol aj slovenský brankár v službách gréckeho klubu Tomáš Košický. Ten odchytal celý duel, zneškodnil oba strelecké pokusy hostí do priestoru brány a Asteras sa tak vďaka trom bodom dostal priebežne na čelo C-skupiny.

Európska liga UEFA 2014/2015 - 2. kolo:

A-skupina

FC Villarreal - Apollon Limassol 4:0 (2:0)

Góly: 9., 82. Moreno, 44., 51. Espinosa

FC Zürich - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)

C-skupina

Asteras Tripolis - Partizan Belehrad 2:0 (1:0)

Góly: 22. Usero, 52. Parra

/T. KOŠICKÝ za domácich odchytal celý zápas/

Tottenham Hotspur - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)

Góly: 27. Kane - 89. Ba (z 11 m)

D-skupina

Astra Giurgiu - FC Salzburg 1:2 (1:2)

Góly: 15. Seto - 36. Kampl, 42. Soriano

Celtic Glasgow - Dinamo Záhreb 1:0 (1:0)

Gól: 6. Commons

E-skupina

Dinamo Moskva - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Žirkov

/T. HUBOČAN za domácich celý zápas/

GD Estoril Praia - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

VfL Wolfsburg - OSC Lille 1:1 (0:0)

Góly: 28. De Bruyne - 77. Origi (z 11 m)

Tabuľka:

1. FC Everton 2 1 1 0 5:2 4

2. FK Krasnodar 2 0 2 0 2:2 2

3. OSC Lille 2 0 2 0 2:2 2

4. VfL Wolfsburg 2 0 1 1 2:5 1

G-skupina

Feyenoord Rotterdam - Standard Liege 2:1 (0:0)

Góly: 48. Van Beek, 84. Manu - 65. Viera

HNK Rijeka - FC Sevilla 2:2 (0:1)

Góly: 53. Kramarič, 68. Kvrzič - 26. Aspas, 90.+1 Mbia. ČK: 52. Kolodziejczak (Sevilla)

Tabuľka:

1. FC Sevilla 2 1 1 0 4:2 4

2. St. Liege 2 1 0 1 3:2 3

3. Feyenoord Rotterdam 2 1 0 1 2:3 3

4. HNK Rijeka 2 0 1 1 2:4 1

I-skupina

Sparta Praha - Young Boys Bern 3:1 (2:0)

Góly: 29., 86. Lafata, 27. Vácha - 52. Hoarau. Rozhodovali: Koukoulakis - Karsiotis, Baltas (všetci Grécko), ŽK: Konate - Lecjaks,

Tabuľka:

1. SSC Neapol 2 2 0 0 5:1 6

2. Young Boys Bern 2 1 0 1 6:3 3

3. Sparta Praha 2 1 0 1 4:4 3

4. SLOVAN BRATISLAVA 2 0 0 2 0:7 0

J-skupina

Aalborg BK - Rio Ave Vila de Conde 1:0 (0:0)

Gól: 46. Helenius

Dynamo Kyjev - Steaua Bukurešť 3:1 (1:0)

L-skupina

KSC Lokeren - Metalist Charkov 1:0 (0:0)

Gól: 74. De Pauw

Trabzonspor - Legia Varšava 0:1 (0:1)

Gól: 16. Kucharczyk. ČK: 88. Žyro (Legia)

/D. KUCIAK odchytal za hostí celý zápas, O. DUDA za hostí odohral celý duel a v 80. min ŽK/