Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Fenerbahce dostalo za predčasný odchod z trávnika pokutu 115.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Príčinou je jeho protestný odchod z trávnika po necelých troch minútach v zápase Tureckého superpohára proti Galatasarayu Istanbul.

Istanbul 11. apríla (TASR) - Turecký futbalový klub Fenerbahce Istanbul musí zaplatiť pokutu 115.000 eur. Príčinou je jeho protestný odchod z trávnika po necelých troch minútach v zápase Tureckého superpohára proti Galatasarayu Istanbul.

Fenerbahce žiadalo od vedenia Tureckej futbalovej federácie, aby víkendový zápas odložilo pre jeho povinnosti vo štvrťfinále Európskej ligy proti Olympiakosu Pireus. Tiež chcelo, aby na duel nominovali zahraničného rozhodcu. Nebolo mu vyhovené, a tak na duel na protest nastúpili hráči z tímu do 19 rokov, ktorí inkasovali gól hneď v úvode a následne demonštratívne ihrisko opustili. Galatasaray vyhral kontumačne 3:0, pripomenula agentúra AFP.