Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Líder Real Madrid prehral v Bilbau a dal šancu Barcelone

Ronaldo v zápase na ihrisku v Bilbau. Foto: TASR/AP

Gólman Iker Casillas kapituloval už v 26. minúte, keď ho hlavou prekonal útočník Aritz Aduriz.

Madrid 7. marca (TASR) - Líder tabuľky najvyššej španielskej futbalovej ligy Real Madrid prehral v sobotňajšom stretnutí 26. kola na ihrisku Athleticu Bilbao 0:1. Gólman Iker Casillas kapituloval už v 26. minúte, keď ho hlavou prekonal útočník Aritz Aduriz. "Biely balet" tak dal šancu rivalovi FC Barcelona, ktorá v nedeľu hostí Rayo Vallecano a môže sa v prípade výhry dostať do čela tabuľky, keďže na Real stráca dva body.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazili futbalisti FC Sevilla na ihrisku Deportiva La Coruňa 4:3.

La Liga - 26. kolo:
Deportivo La Coruňa - FC Sevilla 3:4 (1:1)
Góly: 28. a 72. Riera, 90.+3 Perez (z 11 m) - 33. a 52. Vitolo, 65. Gameiro (z 11 m), 83. Sidnei (vlastný), 21.555 divákov.

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 26. Aduriz, 39.000 divákov.

FC Elche - UD Almeria 1:0 (1:0)

Gól: 6. Victor, 23.127 divákov.