Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

KVALIFIKÁCIA MS: Argentína bez Messiho ratovala bod, na čele Uruguaj

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Argentínčania iba remizovali na ihrisku poslednej Venezuely 2:2 a prišli tak o vedúcu pozíciu v tabuľke.

Montevideo 7. septembra (TASR) - Futbalisti Argentíny bez zraneného Lionela Messiho iba remizovali v noci na stredu v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 na ihrisku poslednej Venezuely 2:2 a prišli tak o vedúcu pozíciu v tabuľke.

"Albicelestes" po zásahoch Juanpiho a Josefa Martineza prehrávali už 0:2, zlepšenou hrou v druhom polčase dokázali vydrieť aspoň bod. V 55. min. znížil za hostí Lucas Pratto a v 83. minúte vyrovnal obranca Nicolas Otamendi. Favorit si potom vydýchol, keď domáci Mikel Villanueva minútu pred vypršaním riadneho hracieho času orazítkoval žrď bránky Sergia Romera.

Argentínčania nastúpili bez svojho kapitána a ofenzívneho ťahúňa Messiho, autor jediného gólu pri minulotýždňovej výhre 1:0 nad Uruguajom laboruje so zadným stehenným svalom a už sa vrátil do Barcelony, kde sa lieči pod dohľadom klubového fyzioterapeuta. Venezuela, ktorá ako jediná členská krajina Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL) ešte nikdy nepostúpila na záverečný turnaj MS, získala iba svoj druhý bod v prebiehajúcej eliminácii.

Argentína prepustila vedúce miesto Uruguaju, ktorý na Estadio Centenario v Montevideu rozdrvil Paraguaj 4:0 aj zásluhou dvoch gólov Edinsona Cavaniho. Ďalšie dva pridali Cristian Rodriguez a Luis Suarez z pokutového kopu. Uruguaj po ôsmich odohraných zápasoch tróni na čele tabuľky so 16 bodmi pred dvojicou 15-bodových Brazíliou a Argentínou.

Brazílčania zdolali v Manause Kolumbiu 2:1, teda rovnakým výsledkom ako pred dvoma rokmi vo štvrťfinále domácich MS. O triumfe "kanárikov" rozhodol v 74. minúte Neymar, čerstvý olympijský šampión z Ria po prihrávke Coutinha prekonal krížnou prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi Davida Ospinu v bránke hostí. Brazília pod vedením nového trénera Titeho vyhrala druhý zápas za sebou.

Naďalej sa trápi Čile, ktoré po prehre v 7. kole s Paraguajom tentoraz hralo bez gólov doma s Bolíviou. Víťazovi predošlých dvoch edícií Copa America patrí v tabuľke až siedme miesto.