Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Senica remizovala s Trnavou, Slovan vyhral nad Ružomberkom

Na snímke vľavo útočník Trnavy Martin Mikovič a vpravo obranca Senice Zoltán Kontár v zápase 4. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy FK Senica - FC Spartak Trnava v Senici v nedeľu 9. augusta 2015. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Futbalová Fortuna liga pokračovala zápasmi 4. kola.

Senica 9. augusta (TASR) - V úvodných minútach krajského derby zaujali oba fankluby. V úmornom teple hnali svojich dopredu mohutným povzbudzovaním. Na ihrisku sa v prvej desaťminútovke mužstvá len oťukávali, Komarovej strele chýbala v 10. minúte potrebná razancia. V 13. minúte prenikol do vnútra pokutového územia Kontár, jeho pokus z uhlu ale Kamenár vyrazil na roh. O dve minúty skúsil z dobrých 30-tich metrov vypáliť trnavský kapitán Sabo, lopta ale letela nad. V 17. minúte mali Seničania výhodu štandardnej situácie približne z 18-tich metrov, k lopte sa postavil najlepší senický strelec Filip Hlohovský, Kamenár ale len sledoval loptu ako míňa svoj cieľ o necelý meter. Desať minút pred odchodom do kabín sa rútili trnavskí hráči dvaja na jedného, Saba ale vkĺzačkou dokázal zastaviť na hranici šestnástky Kontár. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte z vnútra šestnástky vystrelil Mikovič, no domáci brankár Šulla vytesnil loptu na roh.

Fotogaléria zo zápasu

Po zmene strán ako prví pohrozili domáci. V 51. minúte sa za obranu hostí dostal Kosorin, no súboj s Kamenárom mu prekazil v poslednej minúte stopér Trnavy. V 53. minúte našiel Dolný v pokutovom území Mráza, ktorý z voleja vystrelil a lopta letela približne meter vedľa Kamenárovej brány. V 63. minúte to skúšal striedajúci Baez, no domáca obrana jeho pokus zblokovala. V 76. minúte sa do šance dostala Trnava, ani Casadova hlavička ale nerozvlnila sieť. Hra i vášne fanúšikov sa potom stupňovali. Deväť minút pred koncom sa k hlavičke dostal Bortel a mieril tesne vedľa. V závere zápasu už obom mužstvám dochádzali sily. Mužstvá si body napokon podelili.
FK Senica - Spartak Trnava 0:0

Rozhodoval: Straka, ŽK: Mráz - Bortel, Janečka, Mikovič, 2056 divákov

Zostavy a striedania:
Senica:
Šulla - Kontár, Pavlík (69. Hladík), Pillár, Čunta - Hušek - Dolný, Komara (68. Krč), Hlohovský - Mráz – Kosorin

Spartak:
Kamenár - Janečka, Bortel, Greššák, Tóth – Sabo – Vojtuš (46. Baez), Casado, Halilović (55. Steinhübel), Mikinič (90. Pikulík) - Mikovič

Povedali po zápase
Eduard Pagáč, tréner Senice:
"Nemám rád zápasy, ktoré sa skončia 0:0. Dnes nevyhral nikto a som rád, že Peťo Pavlík je v poriadku."
Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Jedno kolo sme mali odložené, kvôli problémom. Tešili sme sa do Senice, chceli sme bod, prípadne aj tri. V tej horúčave bolo aj tempo slušné. My sme mali ešte ten zápas zo štvrtka proti PAOK-u Solún v sebe. Erik Sabo mal šance, takisto aj Casado mal šancu, ktorú mal premeniť. Aj Senica mala šance, štandardné situácie. Zaslúžená remíza."

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1

Bratislava 9. augusta (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom súboji 4. kola Fortuna ligy 2015/2016 na Pasienkoch nad MFK Ružomberok 2:1.

Na riedko zaplnených Pasienkoch a bez domáceho kotla sa vo veľkom teple začalo opatrne. No už v 13. minúte udreli hostia, keď na Ďubekov center neskoro vybehol Mucha a Masaryk loptu hlavou upratal do odkrytej brány. Zaskočený Slovan mohol inkasovať hneď v ďalšej minúte, ale spätnú prihrávku Zošák z 11 metrov poslal len nad. Potom prebral opraty Slovan v snahe vyrovnať, Milinkovičovu strelu v 18. minúte zblokovali hostia na roh, po ktorom nebezpečne hlavičkoval Hudák, ale Tofiloski vyrazil opäť na roh. V 25. minúte Milinkovičov priamy kop nadvihol hlavou Gorosito, ale trafil len pravú tyč. O minútku to nebezpečne, ale nepresne skúsil Priskin. V 32. minúte spálil Slovan najväčšiu šancu, keď peknú spätnú prihrávku Mészárosa trestuhodne nevyužil strelou nad Priskin. "Ruža" hrozila z brejkov, Slovan sa tlačil vpred, mal územnú prevahu, ale do polčasu už nezaznamenal nebezpečnejšiu šancu.

Tréner domácich Tittel poslal až do 2. polčasu kanoniera Vitteka, ktorý mohol vyrovnať v 49. minúte, obtočil sa cez obrancu hostí, ale loptu poslal nad. V 54. minúte krásne prenikol Milinkovič, pekne vysunul do zakončenia Vitteka, jeho strelu ale Tofiloski s vypätím síl vyrazil na roh. Vyrovnanie viselo vo vzduchu a zrodilo sa v 56. minúte, keď vysoký center kapitána Milinkoviča našiel Hudáka a stopér "belasých" umiestnil hlavičku presne. Slovan ďalej útočil, hostia sa bránili, ale neubránili. V 61. minúte vyhral súboj s posledným obrancom Priskin a rutinérsky sám pred brankárom nezaváhal. Obraz hry sa nemenil, domáci tlačili, tvrdo pálil Mauro, ale brankár hostí jeho pokus skrotil. V 73. minúte vo veľkej šanci zlyhal Milinkovič. Slovan si záver ustriehol, Oršula ešte v nadstavenom čase trafil tyč. "Belasí" získali druhú výhru v sezóne vo FL.
Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
56. Hudák, 61. Priskin - 13. Masaryk, ŽK: Zošák, Jakubko (obaja Ružomberok), rozhodoval: Chmura, 851 divákov.

zostavy a striedania:
Slovan:
Mucha - Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný - Štefánik, Gonzalez - Mészáros (86. Oršula), Milinkovič (90.+ Kotula), Kubík (46. Vittek) - Priskin

MFK Ružomberok:
Tofiloski - Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Lupták - Nagy - P. Maslo (66. Faško), Ďubek (79. Cheptine), Zošák - Jakubko (66. Lovás), Masaryk

Ivan Galád, tréner Ružomberka:
"Niekde robíme chybu, keď v treťom zápase vedieme 1:0 a nezvíťazíme. Zošák netrafil prázdnu bránu, to bol rozhodujúci moment. Slovan si za druhý polčas výhru zaslúžil. Od niektorých hráčov očakávam oveľa viac."
Dušan Tittel, tréner Slovana: "Očakávali sme ťažký zápas, lebo máme v nohách štvrtkový Krasnodar. Minulý rok sme zdolali Ružomberok vždy o gól, som rád, že aj teraz. V prvom polčase sme hrali pomaly a dovolili sme súperovi streliť gól. Potom sme ale už boli aktívnejší a dominovali sme. Som rád, že sme zvíťazili."

MŠK Žilina - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1

Žilina 9. augusta (TASR) - Oba tímy začali aktívne a najmä hostia ukázali od prvých minút, že neprišli pod Dubeň brániť. V 7. min. to potvrdili aj gólom, keď sa po rohu Pačindu dostala lopta na osamoteného Kwina, ktorý hlavičkou prekonal bezmocného Volešáka. Žilinčania chceli rýchlo odpovedať, ale Jelič v dobrej šanci preloboval Tujvela aj bránu. V ďalšej dobrej šanci sa ocitol v 18. min. Szarka, ale Volešák tentoraz gólu zabránil. Na opačnej strane sa neujalo šikovné zakončenie Williama, ktoré dobre prečítal Tujvel. Szarkovi o chvíľu nato zmaril šancu na brejk dobrým vybehnutím ďaleko z brány Volešák a na druhej strane stihol Jeličovu tečovanú strelu z ľavej strany vytlačiť Tujvel na roh. Rušný futbal v dobrej atmosfére pokračoval aj naďalej a hoci šancí na istý čas ubudlo, diváci sa nenudili. V závere polčasu mali o čosi viac šancí domáci, ale do kabín šli oba tímy za bezgólového stavu.

Druhý polčas otvorili hostia strelou Polievku, ktorú musel likvidovať Volešák. Na druhej strane mohol vyrovnať William, ale premeškal správny moment na strelu. Žilinčania sa potom dostávali čoraz viac na polovicu DAC, ale pred Tujvelom dobre pracovala obrana. V 60. min. po rohu z ľavej strany zakončil strelou pri vzdialenejšej žrdi Škriniar, ale Tujvel na čiare ekvilibristickým zákrokom udržal svoj tím vo vedení. Tlak domácich sa stupňoval a hostia ho nakoniec neustáli. V 69. min. Paur z pravej strany odcentroval pred bránu a Jelič strelou prekonal Tujvela. Hráči Dunajskej Stredy pochopili, že nemôžu iba brániť a opäť pridali aj v hre dopredu, čím zastavili aktivitu MŠK. V 83. min. však mal blízko ku gólu Káčer, ktorého šancu však zmaril Tujvel. Aktivita domácich narastala, vyloženú šancu si ale šošoni nevedeli vypracovať, gól nedal v nadstavenom čase ani striedajúci Žilinčan Hučko, a tak sa duel skončil spravodlivou remízou.
MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
69. Jelič – 7. Kwin Kwin. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Jelič, Škriniar, Paur – Sarr, Brašeň, Szarka, Ljubičič, Pačinda, 2893 divákov

Žilina:
Volešák – Špalek (65. Bénes), Vavro, Škriniar, Letič – Káčer, Pečovský – Škvarka (90+. Hučko) – Paur (77. Kadlec), Jelič, William

Dunajská Streda:
Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň – Ljubičič, G. Straka – Sarr (90+. V. Horváth), Polievka (60. Stephens), Pačinda – Szarka (75. P. Jurčo)

Adrián Guľa, tréner Žiliny:
„Mojim chlapcom patrí uznanie za to, ako po náročnom zápase a presune fyzicky zvládli náročný zápas. Smutní sme iba z toho, že sme zápas neotočili, ale takáto robota prenesie hráčov dopredu viac. Súper sa zameral na deštrukciu od prvej do poslednej minúty, my sme chceli hrať futbal. Škoda, že je to u nás podporené nepresným rozhodovaním, divákov to oberá o výraznejšie pozitívne emócie. Zlyhali sme iba v produktivite, ale musíme dať hlavy hore a určite vyhráme ďalší zápas.“
Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: „Myslím, že sme videli zaujímavý zápas. Vedeli sme, že Žilina je plná entuziazmu, mladá, má veľmi dobré držanie lopty. V prvom polčase sme hrali dobre, viedli sme 1:0. Mali sme však aj niekoľko dobrých príležitostí na druhý gól, no chýbala nám presnejšia prihrávka. V druhom polčase domáci zvýšili tlak, zaslúžene vyrovnala a remíza je spravodlivá. Žiline prajem, aby sa dostala do skupinovej fázy.“