Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Juventus Turín získal taliansky Superpohár po víťazstve nad Laziom 2:0

Fanúšikovia Juventusu Turín, archívne foto Foto: TASR/AP

Vlani prehral v súboji o cennú trofej s Neapolom po rozstrele zo značky pokutového kopu.

Šanghaj 8. augusta (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín získali rekordný siedmykrát v histórii taliansky Superpohár. Úradujúci majster zdolal v sobotu v Šanghaji aktuálneho držiteľa domáceho pohára Lazio Rím 2:0. V druhom polčase rozhodli o triumfe Juventusu Mario Mandžukič a Paulo Dybala.

Vyrovnaný zápas strhli Turínčania na svoju stranu po zmene strán. Najskôr otvoril v 69. minúte skóre Mandžukič, keď zblízka hlavou usmernil do siete center Stephana Lichtsteinera z pravej strany. O štyri minúty neskôr spečatil víťazstvo "starej dámy" Argentínčan Dybala presnou strelou z prvej pod brvno po prihrávke Paula Pogbu.

"Bol to môj prvý súťažný zápas v drese Juventusu, gól a víťazstvo z neho urobili nezabudnuteľný zážitok," povedal 21-ročný Dybala, ktorý posilnil majstra v júni po prestupe z konkurenčného Palerma.

Juventus predtým získal taliansky Superpohár v rokoch 1995, 1997, 2002, 2003, 2012 a 2013. Vlani prehral v súboji o cennú trofej s Neapolom po rozstrele zo značky pokutového kopu.