Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Manchester City rozdrvil oslabený Liverpool 5:0

Gabriel Jesus (vľavo) z Manchester City strieľa gól v zápase 5. kola anglickej Premier League Manchester City - Liverpool 9. septembra 2017 v Manchestri. Foto: TASR/AP

Manchester dokázal v ďalšom priebehu zápasu početnú výhodu premeniť na strelenie štyroch gólov.

Londýn 9. septembra (TASR) - V úvodnom zápase 4. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester City nad Liverpoolom vysoko 5:0.

"Citizens" sa ujali vedenia v 24. minúte, keď kolmicu Kevina de Bruyneho s prehľadom zužitkoval Sergio Agüero. V 37. min videl červenú kartu Sadio Mane po nebezpečnom zákroku na brankára domácich Edersona, ktorého musel vystriedať Claudio Bravo.

Manchester dokázal v ďalšom priebehu zápasu početnú výhodu premeniť na strelenie štyroch gólov. Ešte pred prestávkou zvýšil na 2:0 Gabriel Jesus a ten istý hráč v 53. min upravil na 3:0. V 77. min sa strelecky presadil striedajúci Leroy Sane, ktorý v nadstavenom čase aj uzavrel strelecký účet zápasu.

Arsenal Londýn si po dvoch prehrách pripísal na svoje konto tri body, keď zvíťazil nad Bournemouthom 3:0. O dva góly "kanonierov" sa postaral Danny Welbeck a jeden pridal Alexandre Lacazette.

V súboji majstrov z posledných dvoch ročníkov medzi Leicesterom a londýnskou Chelsea bol úspešnejší úradujúci šampión z Londýna, ktorý zvíťazil 2:1.

Tottenham Hotspur si odviezol tri body z Goodison Parku, kde zvíťazil nad domácim Evertonom 3:0, dva góly strelil Harry Kane a jeden pridal Christian Eriksen.

Nováčik Premier League Brighton si na svoje konto pripísal prvé víťazstvo, keď zdolal West Bromwich Albion 3:1.

V záverečnom sobotňajšom zápase remizoval Manchester United na ihrisku Stoke City 2:2 a v aktuálnom ročníku Premier League tak stratil prvé body.

sumár:
Manchester City - Liverpool 5:0 (2:0)

Góly: 24. Agüero, 45.+6 a 53. Gabriel Jesus, 77. a 90.+1 Sane, ČK: 37. Mane (Liverpool), 54.172 divákov.

Arsenal Londýn - Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 6., 50. Welbeck, 27. Lacazette

Brighton - West Bromwich Albion 3:1 (1:0)
Góly: 45., 48. Gross, 63. Hemed - 78. Morrison

Everton - Tottenham Hotspur 0:3 (0:2)
Góly: 28., 46. Kane, 42. Eriksen

Leicester - Chelsea 1:2 (0:1)

Góly: 62. Vardy (z 11 m) - 41. Morata, 50. N. Kante