Neapol zdolal Fiorentinu 2:1, Hamšík prihrával na prvý gól domácich

Futbalista Neapolu Slovák Marek Hamšík (uprostred). Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Marco Vasini

Talianske derby medzi Inter Miláno a Juventus Turín skončilo nerozhodne 0:0.

Rím 18. októbra (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 8. kola talianskej futbalovej Serie A prehrala Bologna s Palermom 0:1. SSC Neapol, v základnej zostave s Marekom Hamšíkom, zvíťazil nad lídrom tabuľky Fiorentinou 2:1. "Bolo to parádne víťazstvo. Sme veľmi šťastní. V prestávke nám tréner povedal, aby sme zvýšili tempo. Výsledok sa dostavil hneď po zmene strán. Som rád, že som prispel k nášmu konečnému triumfu gólovou asistenciou. Najdôležitejšie však je, že sme získali proti silnej Fiorentine tri body. Teší nás, že sme hrou a výsledkom potešili našich priaznivcov. Sme radi, že ťaháme výbornú, deväťzápasovú sériu bez prehry,“ povedal Hamšík pre svoju oficiálnu webovú stránku.

Skóre zápasu otvoril v úvode druhého polčasu po presne načasovanej prihrávke slovenského reprezentanta Lorenzo Insigne. Hostia v 73. minúte vyrovnali zásluhou Nikolu Kaliniča, ale už o dve minúty neskôr Gonzalo Higuaín rozhodol o tom, že tri body ostanú pod Vezuvom. FC Janov zvíťazil, aj napriek štyridsaťminútovej hre v početnej nevýhode nad Chievom 3:2, keď víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času striedajúci Panagiotis Tachtsidis, ktorý bol na ihrisku päť minút. Sassuolo zvíťazilo na domácom trávniku nad rímskym Laziom 2:1 a v tabuľke sa posunulo na 5. miesto práve pred Lazio.

Sumáre:
Bologna - Palermo 0:1 (0:1) Gól: 23. Vazquez. 19.000 divákov.

Atalanta Bergamo - Carpi 3:0 (2:0)

Góly: 7. Pinilla, 43. Gomez, 63. (z pok. kopu) Cigarini. 14.000 divákov.

Frosinone - Sampdoria Janov 2:0 (0:0)
Góly: 54. Paganini, 55. Dionisi. 8000 divákov.
/Ivan hral za hostí do 65. min a videl ŽK/

SSC Neapol - Fiorentina 2:1 (0:0)
Góly: 46. Insigne, 75. Higuain - 73. Kalinič. 33.000 divákov.

Hellas Verona - Udinese 1:1 (1:0)
Góly: 41. (z pok. kopu) Pazzini - 84. Thereau. 16.000 divákov.

FC Janov - Chievo Verona 3:2 (2:1)
Góly: 13. Pavoletti, 17. Gakpe, 90.+3 Tachtsidis - 1. Paloschi, 77. Pellissier. ČK: 54. Dzemaili. 19.000 divákov.

Sassuolo - Lazio Rím 2:1 (1:0)
Góly: 7. (z pok. kopu) Berardi, 60. Missiroli - 67. Anderson. ČK: 90.+3 Cataldi (Lazio). 12.000 divákov.

Inter Miláno - Juventus Turín 0:0