Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Norimberg druhý raz v sezóne naplno bodoval, Bayern suverénny

Hráč Bayernu Arjen Robben zdvíha svojho spoluhráča Rafinha na oslavu gólu. Foto: TASR/AP

Bayern tak stále zostáva bez prehry v 44. zápasoch v Bundeslige v sérii.

Berlín 2. februára (TASR) – V nedeľnom zápase 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej Bundesligy zvíťazil 1. FC Norimberg na ihrisku Herthy Berlín 3:1 a oslávil svoj druhý triumf v sezóne.

Z prvého sa zverenci slovenského asistenta trénera Mareka Mintála tešili pred týždňom doma proti Hoffenheimu. V drese domácich sa v 22. minúte dostal na ihrisko slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, v drese hostí bol celý zápas na lavičke náhradníkov Róbert Mak.

Úradujúci majster a líder tabuľky Bayern Mníchov zdolal Frankfurt pohodlne 5:0. Stále tak zostáva bez prehry v 44. zápasoch v Bundeslige v sérii. Bavorskí zverenci trénera Pepa Guardiolu majú na druhý Leverkusen v tabuľke náskok 13 bodov.

sumáre - 19. kolo:
Hertha Berlín – 1. FC Norimberg 1:3 (1:1)
4. Ramos – 68. a 90.+5 Drmič (druhý z 11m), 20. Feulner, 40.000 divákov.
/P. Pekarík za domácich nastúpil v 22. minúte - za hostí R. Mak na lavičke náhradníkov)

Bayern Mníchov – Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)
12. Götze, 44. Ribery, 67. Robben, 69. Dante, 89. Mandžukič, 71.000 divákov.