Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Newcastle United v bránke s Martinom Dúbravkom prehral s Watfordom

Martin Dúbravka, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentačný brankár v prvej polhodine dvakrát vyťahoval loptu zo siete.

Londýn 5. mája (TASR) - V úvodnom sobotňajšom dueli 37. kola anglickej futbalovej Premier League prehral zachraňujúci sa Stoke City s Crystal Palace 1:2 a opúšťa najvyššiu súťaž. V tabuľke mu patrí s 30 bodmi predposledné 19. miesto.

Newcastle United v bránke s Martinom Dúbravkom prehral na ihrisku Watfordu 1:2. Slovenský reprezentačný brankár v prvej polhodine dvakrát vyťahoval loptu zo siete. V 39. minúte zneškodnil pokutový kop Troyovi Deeneymu. Ofenzíva Tottenhamu Hotspur sa nedokázala presadiť voči obrane posledného tímu tabuľky a "kohúti" napokon prehrali na pôde West Bromwich Albion 0:1, keď jediný gól zápasu streli v tretej minúte nadstavenéhjo času Jake Livermore. V záverečnom sobotňajšom zápase remizoval Everton so Southamptonom 1:1, keď domáci vyrovnali v šiestej minúte nadstaveného času zásluhou Toma Daviesa.

sobota - 37. kolo Premier League:

Stoke City - Crystal Palace 1:2 (1:0)

43. Shaqiri - 68. McArthur, 86. van Aanholt. 29.687 divákov.

Bournemouth - Swansea 1:0 (1:0)

Gól:
37. Fraser.

Leicester City - West Ham United 0:2 (0:1)

34. Mario, 64. Noble.

FC Watford - Newcastle United 2:1 (2:0)

2. Pereyra, 28. Gray - 55. Perez. /M. Dúbravka (Newcastle) chytal celý zápas, v 39. min zneškodnil pokutový kop/

West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)