FC Barcelona šokujúco nestačila doma na Valenciu

Hráč FC Barcelona Lionel Messi. Foto: TASR/AP

Barcelona prehrala len druhýkrát v tejto sezóne.

Madrid 1. februára (TASR) - Futbalisti vedúceho tímu španielskej La Ligy FC Barcelona zaváhali v sobotňajšom stretnutí 22. kola s FC Valencia, keď na domácom štadióne prehrali 2:3.

Víťazný presný zásah hostí zaznamenal v 59. minúte útočník Paco Alcacer. Domácim ešte v poslednej štvrťhodine hry "zavaril" Jordi Alba, ktorý sa po druhej žltej karte predčasne porúčal pod sprchy. Barcelona prehrala len druhýkrát v tejto sezóne.

"Po dlhom čase sme doma zaváhali a táto prehra prišla v najmenej vhodnom čase. Valencia premenila na gól prakticky každú svoju šancu, my sme pre zmenu v útoku neboli až takí efektívni,"
povedal stredopoliar Barcelony Sergio Busquets.

Pred výkopom zápasu si prítomní na Nou Campe uctili minútou ticha bývalého trénera španielskej reprezentácie Luisa Aragonesa, ktorý zomrel vo veku 75 rokov.

Stratu bodov "blaugranas" môže už v nedeľu využiť druhé Atletico, resp. tretí Real Madrid a dostať sa na čelo tabuľky.