Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Futbal

Slovan lídrom stále bez prehry

Senica sa odlepila od dna, v priamom súboji o predposledné miesto zdolal ViOn Zlaté Moravce rozdielom triedy 3:0. Záhoráci sa tak dotiahli na Michalovce.

Plzeň zvíťazila v Ostrave

Viktoriáni sa dostali na čelo tabuľky o bod pred pražskú Slaviu, ktorú v nedeľu čaká derby so Spartou.,aktualizované

Dvojgólový Ďuriš zabezpečil výhru Anorthosisu

Tridsaťročný Ďuriš otvoril skóre už v 1. minúte a v 33. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí. Pre Famagustu to bola len druhá ligová výhra v tejto sezóne.

Dúbravka s čistým štítom, Newcastle porazil Watford

Newcastle United si poradil s Watfordom 1:0 a získal prvú ligovú výhru v ročníku. Čistým kontom sa v drese strák blysol slovenský brankár Martin Dúbravka.

Lazio Rím zakázalo predaj lístkov priaznivcom Olympique Marseille

Lazio 25. októbra vyhralo na Stade Velodrome 3:1. Chuligáni z oboch táborov sa pobili, v akcii bola polícia, ktorá musela použiť slzný plyn.

Slováci do 21 rokov v novembri proti Saudskej Arábii a Portugalsku

Nový tréner Slovenska Pavel Hapal si k sebe vzal realizačný tím, s ktorým úspešne pôsobil pri 21-ke, Guľa tak vytvorí vlastný.

FIFA reagovala na obvinenia kritikou médií a bývalých zamestnancov

Prezident FIFA mal podľa obvinení iniciovať viaceré zmeny v kritizovanej novele Etického kódexu, ktorá vstúpila do platnosti v auguste tohto roku.

Manchester City sa mal UEFA vyhrážať žalobou, toto je dôvod

Podľa uniknutých dokumentov konzultoval v roku 2014 výkonný riaditeľ City Ferran Soriano situáciu s vtedajším generálnym sekretárom UEFA a dnes prezidentom FIFA Giannim Infantinom.

Triumf Neapola hetrikom režíroval Mertens, Ancelotti sa ale hneval

Neapolu vyšla generálka na utorňajší dôležitý zápas Ligy majstrov doma proti Parížu St. Germain, v zostave preto pred ním prišlo k viacerým zmenám.

Elitné európske kluby chcú údajne hrať od roku 2021 vlastnú Superligu

O vzniku európskej Superligy sa špekuluje už dlhšie.

PSG vyhral aj dvanásty ligový zápas

Slovenský brankár v službách OSC Lille Adam Jakubech sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov.

Mertens hetrikom zničil Empoli, Hamšík a Mráz na lavičke

Slovenskí legionári Marek Hamšík (Neapol) a Samuel Mráz (Empoli) sa do hry nedostali a sledovali zápas z lavičky náhradníkov.

Prezident FIFA Infantino čelí tvrdým obvineniam

Štyridsaťosemročný Švajčiar údajne inicioval viaceré zmeny v kritizovanej novele Etického kódexu FIFA, ktorá vstúpila do platnosti v auguste tohto roku.

Fenerbahce so Škrtelom remizovalo v istanbulskom derby s Galatasaray

Zápas sa skončil nerozhodne.

Moravčík za nešportové správanie zaplatí, SFZ mu udelil pokutu

Disciplinárna komisia začala tiež konanie voči bývalému trénerovi AS Trenčín Ricardovi Monizovi.

Verratti šoféroval pod vplyvom alkoholu, Paris St. Germain ho potrestá

PSG vydal vyhlásenie, podľa ktorého sa taliansky legionár ospravedlnil trénerovi i vedeniu klubu, musí však očakávať finančnú pokutu.

Futbalové MS 2030 chcú spoločne organizovať štyri európske krajiny

Pre Srbov by to znamenalo výstavbu troch alebo štyroch nových štadiónov.

Bendtner dostal za napadnutie taxikára 50 dní väzenia, odvolal sa

Incident sa odohral v dánskej metropole v noci z 8. na 9. septembra. Bývalý hráč Arsenalu Londýn či Juventusu Turín sa približne o pol tretej ráno vracal s priateľkou z jedného z kodanských barov.

De Bruyne má poškodené väzy v kolene, bude chýbať City 5-6 týždňov

Stredopoliar Manchestru City odkrivkal z trávnika v závere štvrtkového zápasu Ligového pohára s Fulhamom (2:0).

Futbalista Bendtner vypovedal na súde o napadnutí taxikára

Tridsaťročný útočník sa ráno vracal s priateľkou Philine Roepstorffovou z jedného z kodanských barov. Po ceste domov mal napadnúť taxikára, pričom mu údajne zlomil čeľusť.

Lobotka si vyvrtol ľavý členok, Celte bude chýbať v dueli s Betisom

Lobotka nedohral úvodné šestnásťfinále Španielskeho pohára proti Realu Sociedad San Sebastian. Pri súboji s Willianon Josem sa zranil a v 73. minúte ho musel vystriedať Fran Beltran.,aktualizované

Senica podpísala zmluvu s 18-ročným Totkom

V najvyššej súťaži Totka ešte nehral, ale v 4. kole Slovnaft Cupu nastúpil v 53. minúte proti Horným Orešanom.

Slovincov povedie v zápasoch s Nórskom a Bulharskom Benedejčič

Benedejčič doteraz pôsobil ako asistent hlavného trénera Tomaža Kavčiča, ktorý skončil v októbri po remíze 1:1 s Cyprom.

Manchester City zdolal Fulham a postúpil do štvrťfinále pohára

V ďalšej fáze sa stretne s lepším z dvojice Leicester City - Southampton FC.

Boltova skúška v Austrálii sa skončila bez zmluvy s Mariners

Podľa agentúry Australian Associated Press Mariners ponúkli Boltovi kontrakt blížiaci sa čiastke 150.000 austrálskych dolárov.

Krmenčík sa zranil a čaká ho operácia

Lekárske vyšetrenia ukázali, že si český futbalista pretrhol zadný krížny väz a musí ísť na operáciu.

Futbalista Soo dostal doživotný trest, falšoval lekárske záznamy

Päťdesiatosemnásobný reprezentant, ktorý sa tiež zúčastnil na tohtoročných MS v Rusku, bude musieť zaplatiť aj pokutu 26.000 dolárov za porušenie zákona.

Sterling sa ústne dohodol na novej zmluve s Manchestrom City

Jeho týždenný plat by mal byť 300.000 libier.

Celta remizovala v pohári so San Sebastianom, Lobotka sa zranil

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka nastúpil v základnej jedenástke domácich, v druhom polčase sa však zranil a v 73. minúte ho musel vystriedať Fran Beltran.

Tréner Leicestru Puel: V najbližšom zápase budeme hrať za Vičaja

Thajský majiteľ Vičaj Srivaddhanaprabha patril medzi päť obetí sobotňajšieho pádu vrtuľníka po ligovom zápase s West Hamom United.

Freiburgu bude chýbať Petersen, nestihne zápas proti Bayernu

Dĺžku Petersenovho výpadku určí piatkové vyšetrenie

Kapitán Lascelles predĺžil zmluvu s Newcastlom United

Dvadsaťštyriročného obrancu za jeho výkony odmenili novou zmluvou už v predchádzajúcej sezóne, no kouč Newcastlu Rafa Benitez teraz trval na ďalšom vylepšení kontraktu svojho zverenca.

Atletico Madrid trénovalo bez trojice opôr

Tréner Diego Simeone sa možno rozhodne šetriť svojich kľúčových hráčov pred utorkovým domácim zápasom Ligy majstrov proti Borusii Dortmund.

Sporting Lisabon prepustil trénera Peseira

Pre Peseira to bola druhá trénerská anabáza v Sportingu. V roku 2005 priviedol Lisabončanov až do finále Európskej ligy UEFA.

Buffon bude chytať v najbližších dvoch dueloch PSG

Charizmatický Talian sa pripojil ku francúzskemu tímu v lete po príchode z Juventusu, kde pôsobil takmer celú svoju profesionálnu kariéru.

Petrohrad a Mníchov bojujú o pridelenie finále LM v roku 2021

O usporiadanie finále Európskej ligy UEFA v roku 2021 majú záujem Viedeň, Tbilisi a Sevilla.,aktualizované

Arsene Wenger sa plánuje vrátiť do trénerského kolotoča v roku 2019

Šesťdesiatdeväťročný kouč ukončil svoje pôsobenie v Arsenale Londýn po dlhých 22 rokoch na konci uplynulej sezóny.

Mladého stredopoliara San Sebastianu postihla mozgová príhoda

Dvadsaťtriročný Španiel je stále pod kontrolou lekárov v miestnej nemocnici a absolvuje ďalšie vyšetrenia.

Real suverénny pri Solariho debute, upútal mladík Vinicius Junior

Šestnásťfinálová odveta v Madride sa bude hrať 5. decembra.

Plzeň vypadla z pohára a prišla aj o vážne zraneného Krmenčíka

Útočník sa zranil už v nedeľňajšom stretnutí so Slováckom a vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo v stredu jeden z najhorších scenárov.