Slovenská ´18´prehrala so Švédmi 2:6, ale do štvrťfinále postúpila

Brankár Matej Tomek a Kristian Ferleťák sa rozprávajú pred zápasom A-skupiny so Švédskom na MS hráčov do 18 rokov vo fínskom meste Imatra 21. apríla 2014. Foto: Teraz.sk/IIHF.com

Rozhodol o tom výsledok úvodného pondelkového duelu na svetovom šampionáte A-skupiny, v ktorom Nemci podľahli Rusom 2:5.

Imatra 21. apríla (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov postúpila na MS tejto vekovej kategórie vo Fínsku predčasne do štvrťfinále. Rozhodol o tom výsledok úvodného pondelkového duelu A-skupiny, v ktorom Nemci podľahli Rusom 2:5 a už nemajú možnosť dobehnúť štvorbodové manko v tabuľke na zverencov Antona Bartánusa. Tí sa večer o 18.30 SELČ predstavili proti Švédsku.

Mladí Slováci prehrali vo štvrtom súboji na majstrovstvách sveta so Švédskom 2:6 a napriek tomu sa kvalifikovali z A-skupiny do štvrťfinále.

V prvom pondelkovom zápase zaznamenali českí hokejisti vo fínskej Lappeenrante svoje druhé víťazstvo na turnaji, keď v B-skupine zdolali domáci tím "Suomi" 4:3 po samostatných nájazdoch. Mladí Česi rovnako ako aj Fíni si už vybojovali postup zo základnej skupiny do štvrťfinále.

MS hráčov do 18 rokov

A-skupina
Švédsko - Slovensko 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
9. Forsling, 26., 29. a 55. Nylander, 37. Holmström, 42. Tornqvist - 27. Jaroš, 46. Milý, vylúčení: 14:9, navyše Romančík 5+DKZ, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 1200 divákov
Zostava SR: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár

Rusko - Nemecko 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
9. a 49. Svečnikov, 10. Protapovič, 16. Pilipenko, 46. Nikolišin - 14. Loibl, 15. Kammerer

B-skupina
Fínsko - Česko 3:4 pp a sn (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)
24. Kalapudas, 49. Lammikko, 59. Niku - 33. Vrána, 33. Smejkal, 57. Karabáček, rozh. nájazd: Vrána.

Švajčiarsko - Dánsko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

5. Dánsko 4 0 0 0 4 5:25 0
/poradie, zápasy, výhry, výhry v predĺžení, prehry v predĺžení, prehry skóre, body/