Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

KHL: Slovan Bratislava pred najnižšou návštevou divákov opäť prehral

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Zverenci trénera Vladimíra Országha v kalendárnom roku 2019 ešte nezískali ani bod, celkovo to bola pre nich siedma prehra v sérii.

Bratislava 15. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Traktorom Čeľabinsk 0:2. Na štadión si našlo cestu iba 4486 divákov, čo je najnižšia domáca návšteva Slovana od jeho vstupu do nadnárodnej súťaže.

Zverenci trénera Vladimíra Országha v kalendárnom roku 2019 ešte nezískali ani bod, celkovo to bola pre nich siedma prehra v sérii. "Belasí" sú na chvoste tabuľky Západnej konferencie a zároveň i celej súťaže so ziskom 27 bodov.

Slovan sa v najbližších dvoch stretnutiach predstaví na klziskách súperov, v tom prvom si v utorok 22. januára od 18.30 h zmeria sily s Dinamom Riga.

Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 32. Gubarev (Stoa, Thomas), 60. Thomas (Bergström). Rozhodovali: Ansons, Gamalej, – Majtak, Strelcov, vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 4486 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Bačik, Gelinas, Baranov, Švarný – Rau, Taffe, Chipchura – Lunter, Sukeľ, Červený – Lamper, Hrnka, Liška – Bailey, Buc, Sloboda

Traktor Čeľabinsk: Demčenko – Bailen, Riasenskij, Isajev, Petrov, Borodkin, Karpuchin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov, – Thomas, Stoa, Bergström – Šolochov, Dugin, Gubarev – Jerofejev

Hostia mali od úvodu streleckú prevahu, k čomu im však pomohli aj dve presilovky po sebe. Štěpánek si počas nich pripísal prvé ťažšie zákroky. V početnej prevahe hral potom aj Slovan, vzruch však priniesla až situácia zo 14. minúty. Sersen vystrelil od modrej čiary a puk skončil v sieti, arbitri si však išli pozrieť video. Následne gól neuznali, pretože Hrnka mal pri teči hokejku privysoko. V závere úvodnej tretiny sa "belasí" strelecky dotiahli na súpera, ale bezgólový stav sa nezmenil.

Prvú šancu v druhej dvadsaťminútovke mal Dugin, sám pred bránkou mieril iba do Štěpánka. Na druhej strane sa neujalo prečíslenie Červeného s Lamperom. V 32. minúte sa stredom klziska predral Gubarev a blafákom poslal hostí do vedenia. Slovan sa potom snažil o vyrovnanie, ale napriek zvýšenej snahe sa mu to do konca 2. tretiny nepodarilo.

Tretiu tretinu začali náporom "belasí", v krátkom čase mali k dispozícii dve presilovky, ale hostia pozorne bránili a nepúšťali súpera do šancí. Slovanu chýbala v útočnom pásme väčšia kreativita, Čeľabinsk trpezlivo čakal na svoje šance. Tri minúty pred koncom odvolal tréner Országh brankára, hostia počas power play poistili víťazstvo po strele Thomasa.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "V našej hre chýba veľa vecí, najmä zarputilosť. V presilovkách sa nám nedarilo, mali sme ich dosť a mali sme ich využiť. Mali sme málo svetlých momentov, no mrzí ma, že niektorých hráčov ani netrápi, že sme poslední v tabuľke. Hráči si musia uvedomiť, že šancu akú dostali, nikde nedostanú. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Rudolf Červený, útočník Slovana: "Súper pozorne bránil a čakal na protiútoky. My sme hrali s nasadením, ale nevyužili sme presilovky. Musíme sa v nich viac tlačiť do bránky. Opäť sme prehrávali, ťažko sa potom hrá, je to náročné na psychiku."

Tomáš Hrnka, útočník Slovana: "Snažíme sa, ale nepadá nám to už dlhšie. Opäť nám neuznali gól, ale podľa všetkého asi bola vysoká hokejka, ale ešte som to nevidel. Potrebujeme už víťazstvo, aby sme si zdvihli sebavedomie."

Alexej Tertyšny, tréner Čeľabinska: "Zápas mal veľa vylúčených. My sme na začiatku trápili, ale hráčom ďakujem. Body si odnášame aj vďaka dobrému výkonu nášho brankára."