Hossa asistoval, Chicago ale na San Jose nestačilo

Pravé krídlo Chicaga Marián Hossa v súboji o puk v stretnutí proti San José v druhej tretine zápasu NHL v sobotu 1. februára Foto: TASR/AP

Philadelphia aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút.

Boston 2. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa si v zámorskej NHL opäť rozšíril svoje štatistiky.

V stretnutí proti San Jose zaznamenal jednu asistenciu, no jeho Chicago napokon prehralo 1:2 po nájazdoch. Pre Hossu to bola už 24. asistencia v tejto sezóne. Do hry zasiahol aj jeho krajan Michal Handzuš, počas viac ako 12 minút strávených na ľade sa však bodovo nepresadil.

Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k presvedčivému víťazstvu Bostonu nad Edmontonom. Domáci zvíťazili 4:0, v drese hostí si pripísal jednu mínusku ďalší slovenský zadák Martin Marinčin. Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty. O deväť minút neskôr asistoval aj pri presilovkej trefe Toreyho Kruga. Boston si po hladkom triumfe v tabuľke Východnej konferencie upevnil druhú priečku.

Zdeno Chára (Boston) 27:20 0 2 2 0 1 0
Martin Marinčin (Edmonton) 19:06 0 0 0 -1 2 0
Andrej Meszároš (Philadelphia) 14:45 0 0 0 0 1 0
Tomáš Kopecký (Florida) 14:13 0 0 0 -1 1 0
Marián Hossa (Chicago) 22:17 0 1 1 0 3 0
Michal Handzuš (Chicago) 12:20 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/
Philadelphia opäť aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút a prezentoval sa jednou strelou. Čistým kontom sa blysol brankár hostí Steve Mason, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu z 35 striel a pripísal si 22. "nulu" v kariére.

Tretiu prehru v rade zaznamenala Florida, ktorá v noci na nedeľu nestačila na Columbus a podľahla 1:4. V drese "panterov" odohral 14:13 min útočník Tomáš Kopecký, ktorý ukončil duel s jedným streleckým pokusom a jednou "mínuskou". Slovenský gólman Jaroslav Halák sledoval víťazstvo svojho St. Louis nad Nashvillom 4:3 pp a sn iba zo striedačky.

V ďalšom dueli vyhrala Tampa Bay na ľade Montrealu 2:1 pp. V bránke Canadiens sa namiesto Petra Budaja predstavil Carey Price, ktorý rozhodujúci gól inkasoval 24 sekúnd pred koncom predĺženia z hokejky Natea Thompsona.

Sumáre zápasov v NHL:
BOSTON - EDMONTON 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 23. Krejčí (Iginla, Lučič), 47. Hamilton (CHÁRA, Söderberg), 54. Söderberg (Kelly, Bartkowski), 56. Krug (CHÁRA, Iginla). Brankári: Johnson - Scrivens, strely na bránku: 41:22.

MONTREAL - TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 48. Briere (Gionta) - 26. Thompson (Hedman, Brown), 65. Thompson. Brankári: Price - Bishop, strely na bránku: 29:36.

COLORADO - BUFFALO 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 8. Barrie (MacKinnon), 12. McGinn (Johnson, O'Reilly), 13. Landeskog (MacKinnon, Parenteau), 27. Cliche (Bordeleau, McGinn), 37. MacKinnon (Johnson, Varlamov), 48. Landeskog (Johnson), 51. McGinn (O'Reilly, Duchene) – 32. D'Agostini (Ennis, Ehrhoff). Brankári: Varlamov - Miller (41. Enroth), strely na bránku: 39:28.

LOS ANGELES - PHILADELPHIA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 28. Simmonds (Lecavalier, Giroux), 59. Giroux (Simmonds, Hartnell). Brankári: Quick - Mason, strely na bránku: 35:13.

TORONTO - OTTAWA 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Góly: 34. Kessel (van Riemsdyk, Gunnarsson), 35. Lupul (Kadri), 48. Kessel (Rielly, Franson), 55. Kessel (Bozak), 59. Bozak (Kessel, van Riemsdyk), 60. Kadri – 20. Neil (Cowen, Gryba), 27. Greening (Neil), 50. Neil (Ceci, Greening). Brankári: Bernier - Anderson, strely na bránku: 36:26.

COLUMBUS - FLORIDA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 16. Jenner (Johansen, Horton), 19. Johansen (Jenner, Horton), 38. Foligno (Nikitin), 50. Letestu (Tropp, MacKenzie) – 28. Boyes (Campbell, Upshall). Brankári: Bobrovskij - Thomas, strely na bránku: 30:36.

ST. LOUIS - NASHVILLE 4:3 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Schwartz (Stewart, Tarasenko), 24. Backes (Bouwmeester, Roy), 48. Tarasenko (Pietrangelo, Elliott), rozh. nájazd Tarasenko – 37. Gaustad, 44. Fisher (Hornqvist, Nystrom), 48. Josi (Legwand, Smith). Brankári: Elliott - Hutton, strely na bránku: 34:31.

PHOENIX - PITTSBURGH 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Ribeiro (Schlemko, Vermette), 31. Michálek (Ekman-Larsson, Ribeiro), 45. Vrbata (Hanzal) – 36. Malkin (Neal, Jokinen). Brankári: Smith - Fleury, strely na bránku: 30:24.

CALGARY - MINNESOTA 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 13. Galiardi (Westgarth, Butler), 39. Wideman (Butler, Galiardi), 41. Backlund (Giordano, Stempniak), 63. Backlund (Monahan, Giordano) – 35. Cooke, 51. Heatley (Granlund, Parise), 56. Ballard (Brodziak, Heatley). Brankári: Ramo (18. Berra) - Kuemper, strely na bránku: 32:23.

ANAHEIM - DALLAS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 26. Daley (Eakin, Peverly), 60. Jam. Benn (Seguin). Brankári: Hiller - Ellis, strely na bránku: 26:27.

SAN JOSE - CHICAGO 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 47. Pavelski (Hannan), rozh. nájazd Marleau – 48. Saad (Versteeg, HOSSA). Brankári: Niemi - Crawford, strely na bránku: 39:30.