Omsk zrušil sériu Astany, Laco nedochytal

Na snímke brankár Ján Laco Foto: TASR/Pavel Neubauer

Pod víťazstvo lotyšskej Rigy 4:1 nad Minskom sa výrazne podpísali slovenskí hokejisti.

Moskva 14. novembra (TASR) - Hokejisti AK Bars Kazaň rozstrieľali v úvodnom piatkovom zápase KHL Amur Chabarovsk na jeho ľade vysoko 8:1. Za Amur zaznamenal jednu asistenciu slovenský útočník Rastislav Špirko, v domácom drese nastúpili aj jeho krajania Michel Miklík a Marcel Haščák.

Zverenci trénera Dušana Gregora z Admiralu Vladivostok prehrali na domácom ľade s Avtomobilistom Jekaterinburg 1:4.

Barys Astana po sérii piatich víťazstiev okúsil pocit prehry, keď nestačil na Avangard Omsk a podľahol mu 1:3. V bránke zdolaného tímu chytal do stavu 1:1 Slovák Ján Laco. V 53. minúte si však pravdepodobne po jednom zo zákrokov privodil zranenie a v bránke ho nahradil Pavel Polujektov.

Hokejisti CSKA Moskva rozdrvili aj bez najproduktívnejšieho hráča celej KHL Alexandra Radulova HC Salavat Julajev Ufa 7:0. Čisté konto vychytal kanadský brankár s bieloruským pasom Kevin Lalande.

Pod víťazstvo lotyšskej Rigy 4:1 nad Minskom sa výrazne podpísali slovenskí hokejisti. Svoj šiesty gól v sezóne strelil útočník Marcel Hossa a skóroval prvýkrát od 19. októbra. Hossa v 37. minúte v presilovke zvýšil na 3:1 a ešte predtým zaznamenal aj asistenciu. Rovnakou bilanciou 1+1 sa prezentoval obranca Milan Jurčina, ktorý nahral na gól Hossovi a potom sám druhým gólom v sezóne v 41. minúte tiež v početnej výhode upravil skóre na konečných 4:1.

sumáre - KHL:

Amur Chabarovsk - AK Bars Kazaň 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)
Góly: 20. Loginov (ŠPIRKO) - 10. Möller, 19. Svitov, 27. Obuchov, 35. Lukojanov, 37. Azevedo, 40. Mirnov, 49. Varnakov, 52. Brookbank

Admiral Vladivostok - Avtomobilist Jekaterinburg 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Ugarov - 11. Jemelin, 14. Jefimov, 25. Lazarev, 32. Golyšev

Metallurg Novokuzneck - Metallurg Magnitogorsk 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. Galimov, 62. Fairchild - 21. Kovář

Barys Astana - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 32. Boyd - 36. Kuľaš, 55. Perežogin, 60. Blaťák

CSKA Moskva - HC Salavat Julajev Ufa 7:0 (0:0, 6:0, 1:0)
Góly: 25. Stas, 32. Kiselevič, 36. Andronov, 39. Žarkov, 39. a 47. Hjalmarsson, 40. Kuzmenko

HC Torpedo Nižnij Novgorod - Severstaľ Čerepovec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 19. Immonen, 21. Salminen – 5. Černov, 28. Šefer, 41. Bučnevič z tr. strieľania, 49. Kagarlickij

Viťaz Podolsk - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 9. Soloduhin, 35. Šitikov, 40. Afinogenov, 63. Seleznjov – 26. Platt, 40. Krönwall, 42. Vasiljev

HC Dinamo Riga - HC Dinamo Minsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 15. Videll (HOSSA), 29. Genoway, 37. HOSSA (JURČINA), 41. JURČINA – 26. Materuchin

Medveščak Záhreb - Atlant Mytišči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 22. Pierre, 29. Palushaj, 42. Pelletier, 52. Pierre – 45. Vrána