Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Slovenská ´18´ víťazne na Turnaji štyroch krajín aj proti Nemecku

Na snímke tréner Peter Mikula. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Slovákov ešte čaká zápas proti Dánsku.

Vojens 6. novembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvládla aj svoje druhé vystúpenie na Turnaji štyroch krajín v dánskom Vojens. V piatok zdolala nemeckých rovesníkov 4:2.

Pod vedením trénera Petra Mikulu sa na záver podujatia predstaví v sobotu o 13.00 h proti Dánsku.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 18 rokov - Vojens:
Slovensko - Nemecko 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
2. Šmída, 8. Studenič, 45. Bjalončík, 46. Bodák - 16. Eckl, 34. Walther

Povedali po zápase
Peter Mikula, tréner SR "18": "V úvodnej a záverečnej tretine sme podali veľmi dobrý výkon. V strednej pasáži mali chlapci trošku ťažšie nohy z víťazného duelu s Bielorusmi. V tretej tretine sa vypli k výbornému u výkonu, dominovali po technickej i korčuliarskej stránke, vypracovali si niekoľko šancí a môžem povedať, že vzhľadom na ich počet je konečný výsledok pre Nemcov lichotivý. Akoby im v závere chýbali sily, ktoré im vzal náročný zápas s Dánmi. Teší nás, že potom, čo vo štvrtok zabral Ondrušov útok, tentoraz sa vytiahli ďalšie dva a svoje si odohrala aj štvrtá formácia, hoci jej chýbajú medzinárodné skúsenosti. Brankár Kožiak podal spoľahlivý výkon, v oboch zápasoch sme mali na tomto poste potrebnú kvalitu."