Hokej

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Bergeron, Rielly a Aho

Bergeron strelil v zápase proti Ottawe Senators svoj štvrtý hetrik v profiligovej kariére.

NHL: Daňa si z listiny nechránených hráčov stiahlo Colorado

Daňo musel uvoľniť miesto v kádri Winnipegu Nicovi Petanovi, ktorý sa vrátil do mužstva po tom, čo si vyžiadal voľno po smrti otca. ,aktualizované

NHL: Obranca Schultz bude Pittsburghu chýbať až štyri mesiace

Dôvodom je zlomenina nohy, ktorú utrpel v prvej tretine sobotňajšieho súboja s Montrealom po kolízii s protihráčom Tomášom Plekancom.

Nylander sa s Torontom nevie dohodnúť, záujem už hlásia kluby z KHL

Nylander patril v uplynulých dvoch sezónach k oporám zostavy Maple Leafs.

TIPSPORT LIGA: Winter Classic bude hostiť Banská Bystrica

Zimná klasika je na programe 2. a 3. februára 2019.

Gelinas zo Slovana sa stal najlepším obrancom týždňa v KHL

Dvadsaťsedemročný Kanaďan nazbieral v troch zápasoch tri body za gól a dve asistencie a tešil sa so spoluhráčmi z troch víťazstiev (v Novosibirsku 2:1 pp, v Omsku 3:2 pp a doma s Kchun-lunom 4:3 pp).

NHL: Bakoš je už fit, no Boston ho poslal na farmu do AHL

Dvadsaťosemročný útočník sa tak po zranení rozohrá v nižšej American Hockey League (AHL), kde absolvuje svoje prvé súťažné stretnutia v zámorí.

NHL: New Jersey zdolalo San Jose 3:2

Winnipeg bez slovenského útočníka Marka Daňa odštartoval šesťzápasovú sériu domácich zápasov vydretým víťazstvom 3:1 nad Carolinou.,aktualizované

NERÁTAJÚ S NÍM: Winnipeg zapísal Daňa na listinu nechránených hráčov

Pokiaľ si ho do 24 hodín nestiahne iný tím, budú ho môcť tryskáče poslať na farmu do Manitoby (AHL).

Dejiskom prvého Winter Classic bude Banská Bystrica

Organizátori zápasu pod holým nebom sa inšpirovali podobnými akciami v Európe i v NHL.

NHL: Tatar zariadil triumf Montrealu nad Pittsburghom

Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, ale bol to práve 27-ročný Tatar, ktorý gólom na 1:2 zavelil k obratu, keď sa presadil už po 11 sekundách v druhej tretine.,aktualizované

Mladá Boleslav odvolala trénera, skončil aj asistent Boris Žabka

Novým trénerom sa stal Miloslav Hořava, jeho asistentmi budú Radim Rulík a Pavel Patera.

Moskva s Hudáčkom v bráne zvíťazila nad Novgorodom

V bránke hostí odchytal celý zápas slovenský reprezentant Július Hudáček.

Rekonštrukcia štadióna v Liptovskom Mikuáši bude stáť viac než mala

Ďalšie financie si vyžiadala aj protipožiarna presklená stena, zabezpečenie plynotesnosti kolektora či náter odkrytej existujúcej oceľovej konštrukcie.

Cehlárik prispel asistenciou k víťazstvu Providence v Hartforde

Zo Slovákov zasiahol v AHL v noci do hry ešte krídelník Binghamtonu Marián Studenič, jeho tím prehral na klzisku Lavalu Rocket 2:5.

Skúsený ruský útočník Jakuceňa posilnil hokejovú Detvu

Jakuceňa odohral v KHL celkovo 618 zápasov v dresoch Omsku, Nižnekamsku, Čeľjabinsku, Donecku a Magnitogorsku. V prestížnej súťaži dosiahol bilanciu 122 gólov a 188 asistencií.

Hokejový útočník Marek Tvrdoň posilnil rakúsky Klagenfurt

Tvrdoň začal sezónu v nižšej ruskej súťaži vo VHL v tíme Saryarka Karaganda, V štyroch zápasoch zaznamenal jeden gól.

NHL: Christiána Jaroša povolali z farmy do prvého tímu Ottawy Senators

Jaroš zatiaľ za Belleville odohral iba jeden duel bez bodového zápisu.

IIHF a KHL podpísali nové memorandum o antidopingovom programe

Od tejto sezóny bude IIHF priamo vykonávať kontrolu nad antidopingovými aktivitami v nadnárodnej súťaži.

NHL: Bakošov návrat sa blíži, už trénoval so spoluhráčmi z Bostonu

Dvadsaťosemročný útočník sa vo štvrtok zúčastnil na predzápasovom rozkorčuľovaní medveďov, pričom mal na sebe dres upozorňujúci, že sa ešte má vyhýbať kontaktom.