Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Hokej

Argentína a Belgicko sú prvými semifinalistami v pozemnom hokeji

V druhom štvrťfinále sa o senzáciu postarali Belgičania, keď viacnásobných olympijských víťazov z Indie zdolali 3:1.

Česi zdolali USA a premiérovo ovládli Memoriál Ivana Hlinku

Slovenská osemnástka obsadila siedmu priečku.

Pardavý potvrdil koniec kariéry, bude spolukomentátor

Ján Pardavý strávil uplynulé tri sezóny v drese francúzskeho Štrasburgu, predtým pôsobil v rodnom Trenčíne, ale zahral si aj v prestížnych európskych ligách.

Kanaďan Mitch Versteeg posilou HK Nitra

Trénerovi Andrejovi Kmečovi bude nová posila k dispozícii už v prvom zápase Ligy majstrov na ľade nórskeho Stavangeru.

VIDEO z Višňovského rozlúčky: Hviezdy, torta do tváre a posledný gól

V deň svojich 40. narodenín pripravil exhibičný zápas medzi legendami Slovana Bratislava a Zlatými chlapcami z Göteborgu, kde si zahral za oba výbery. Podľa jeho slov bola celá akcia ako dobrá kniha.,aktualizované

Naša hokejová sedemnástka zdolala po samostatných nájazdoch Nemcov 4:3

O víťazstve zverencov Viliama Čacha rozhodol Martin Faško-Rudáš, ktorý k dvom asistenciám pridal aj rozhodujúci samostatný nájazd.

Višňovského pôsobivá rozlúčka, v exhibícii triumf legiend Slovana

Hokejový obranca sa rozlúčil s kariérou v deň svojich 40. narodenín exhibičným zápasom, v ktorom sa medzi legendami Slovana Bratislava a Zlatými chlapcami zrodila v riadnom hracom čase remíza 8:8.

NHL: Legendárny Patrick Roy abdikoval na post trénera Colorada

Jeden z najlepších brankárov histórie profiligy nečakane odstúpil nielen z postu hlavného trénera, ale aj z pozície viceprezidenta pre hokejové operácie.

Slovenská hokejová 17-ka prehrala na Turnaji piatich krajín s USA 1:10

Jediný gól slovenskej "sedemnástky" strelil už po 38 sekundách hry Martin Faško-Rudáš.

DNES NÁS ČAKÁ: Višňovský sa lúči s kariérou

Relácia Diár vám prináša informácie o tom, čo nás dnes čaká.

Slovenská 18-ka prehrala na Memoriáli I. Hlinku s Ruskom 2:5

Zverenci trénera Norberta Javorčíka získali v skupine iba bod za pondelkovú prehru s Kanadou 2:3 po predĺžení a obsadili posledné 4. miesto. V piatok budú hrať o konečnú 7. priečku na turnaji. ,aktualizované

Útočník Marek Zagrapan posilnil HK Poprad

V novom drese sa prvýkrát objavil v utorňajšom prípravnom zápase na ľade Liptovského Mikuláša, v ktorom "kamzíci" zvíťazili 4:2.

NHL: Winter Classic zorganizujú Blues, privítajú Chicago s Hossom

St. Louis dostali možnosť zorganizovať "zimnú klasiku" na otvorenom štadióne v sezóne, v ktorej budú oslavovať jubilejných 50 rokov od vstupu klubu do slávnej profiligy.

Do štartu KHL odohrajú "belasí" ešte päť prípravných zápasov vrátane prestížneho turnaja v Třinci, kde okrem domácich "oceliarov" narazia aj na švédsky Linköpings a Vítkovíce Steel.

Slovenská hokejová 18-ka podľahla na Memoriáli I. Hlinku Švédsku

Domáci podľahli favorizovanému Švédsku 3:6. Na konte tak majú stále iba bod za pondelkovú prehru s Kanadou 2:3 po predĺžení. ,aktualizované

Mimoriadny kongres SZĽH sa uskutoční 30. augusta v Bratislave

Opakovať sa bude voľba predsedu a podpredsedu Stáleho rozhodcovského súdu SZĽH z dôvodu, že voľba na júnovom kongrese neprebehla riadne.

MS 2017 v hokeji: Vieme, proti komu nastúpia Slováci

V sobotu 6. mája odštartujú súbojom s nováčikom elitnej kategórie.,aktualizované

Košičan Chovan prestupuje k poľskému šampiónovi Cracovii Krakov

Dvadsaťštyriročný hráč, ktorý dokáže nastupovať v strede útoku i na krídle, podpísal s úradujúcim poľským majstrom ročnú zmluvu.

Príčinou besnenia 21-ročného kazašského útočníka bol zrejme prvý vzájomný prípravný duel oboch tímov spred troch dní, v ktorom Kchun-lun triumfoval 3:1. ,aktualizované

Osemnástka prehrala na Memoriáli I. Hlinku s Kanadou až po predĺžení

Zverenci trénera Norberta Javorčíka prehrávali 0:2, ale gólmi Michala Ivana a Filipa Krivošíka si senzačne vynútili predĺženie.

KHL: Prípravný duel Astany ukončila bitka,Marcinko skončil v nemocnici

Ryspajevov zákrok a následné provokácie vyvolali hromadnú bitku, po ktorej sa hráči čínskeho nováčika súťaže vrátili do šatne už po troch minútach od úvodného buly.

Zostavy tímov na Višňovského rozlúčku sú známe, príde aj Budaj

Už bývalý hokejový obranca Ľubomír Višňovský oslávi v deň zápasu 40-ku a jeho pozvanie na oficiálnu rozlúčku s kariérou prijala mnoho významných hráčov Slovana Bratislava i slovenskej reprezentácie.

Slovenská 17-ka sa predstaví na Turnaji piatich krajín v Dallase

Okrem domáceho výberu stretnú aj s rovesníkmi z Česka, Nemecka a Švajčiarska. Nechýba ani Čederle, ktorý na II. zimných olympijských hrách mládeže v Lillehammeri získal striebro v súťaži zručností.

Štartuje 26. ročník Memoriála I. Hlinku, Kanada chce 9. triumf v rade

Zimné štadióny v Bratislave a Břeclavi budú od pondelka dejiskami 26. ročníka Memoriálu Ivana Hlinku (8. - 13. augusta 2016), prestížneho turnaja hokejových reprezentačných výberov do 18 rokov.

NHL: Juolevi podpísal trojročný kontrakt s Vancouverom Canucks

Juolevi bol jedným z troch Fínom v prvej päťke júnového draftu.

Slovan prehral v príprave druhý zápas, Komete Brno podľahol 3:5

Do štartu KHL odohrajú "belasí" ešte šesť prípravných zápasov vrátane prestížneho turnaja v Třinci, kde okrem domácich "oceliarov" narazia aj na švédsky Linköpings a Vítkovíce Steel.

Bystrica otvorila prípravu víťazne, Krakov doma zdolala 6:3

Košice zdolali v príprave Martin 2:1 po nájazdoch, rozhodol Nagy.

Slovan prehral prípravný zápas na ľade Sparty Praha 2:4

Oba góly účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy strelil český útočník Václav Nedorost. ,aktualizované

Tipsportligový nováčik z Nových Zámkov otvorili prípravu víťazne

Veľkou mierou k tomu prispela prvá formácia domácich s bývalými Zvolenčanmi Kamilom Brabencom a Janom Semorádom.

Zvolen posilňuje. Získal českého útočníka Davida Hrušku

Skúsený 39-ročný český útočník podpísal s klubom ročnú zmluvu.

Meszároš chce so Slovanom postúpiť do vyraďovacej časti

Tridsaťročný zadák prišiel do Slovana z ruského Sibiru Novosibirsk, za ktorý odohral v predchádzajúcej sezóne 28 duelov s bilanciou šiestich gólov a troch asistencií.

Na Zimnom štadióne Pavla Demitru sa obnoví chladiarenské zariadenie

Primátora Trenčína uviedol, že ak všetko pôjde ideálne podľa plánu, rekonštrukcia by mohla byť hotová už do konca augusta.

Slovan výrazne vystužil defenzívu, podpísal ročnú zmluvu s Meszárošom

Skúsený 30-ročný bek strávil v KHL aj uplynulú sezónu, v ktorej obliekal dres Sibiru Novosibirsk.

Slovenská dvadsiatka podľahla Švajčiarsku. Helvéti sú bez straty bodu

Zverenci trénera Ernesta Bokroša zdolali v piatok domácich Nemcov 3:1 a vo štvrtok podľahli rovnakým výsledkom rovesníkom z Českej republiky. ,aktualizované

Marinčin zostáva v Toronte. Podpísal novú zmluvu

V drese Maple Leafs odohral v uplynulej sezóne 65 duelov s bilanciou gól, šesť asistencií a 34 trestných minút.

Slovenská 20-ka na Summer Challenge zdolala Nemcov

Zverenci trénera Ernesta Bokroša odohrajú ďalší zápas na turnaji v sobotu proti Švajčiarom.,aktualizované