Zdena Cháru zbrzdila metelica v Bostone, do piatku určite do Soči pricestuje.,aktualizované

Čech Novotný si pomýlil letisko, takmer nestihol odlet do Soči

Tridsaťročný center si pomýlil letisko a odchod z vojenského areálu v Kbelích stihol na poslednú chvíľu.

Hossa s gólom a asistenciou, bodoval v piatom zápase v rade

Na začiatku druhej tretiny otvoril skóre, v 58. minúte asistoval pri presnom zásahu Jonathana Toewsa. ,aktualizované

Útočníka Stamkosa zo Soči vyradil röntgenový snímok: Je to sklamanie

Trojnásobný účastník MS a kanonier Tampy Bay je mimo hry už takmer tri mesiace.

Laco verí v hladký priebeh olympiády, vezme aj rolu brankárskej trojky

Slovenský brankár verí, že počas náročného programu zostane čas aj na 'mimo hokejové' aktivity.

Vladimír Vůjtek sa teší na biatlon a Sáblíkovú

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie verí, že počas náročného programu mu zostane čas aj na mimohokejové aktivity.

Slováci nabrali kurz Soči, radi by nadviazali na Vancouver 2010

Prílet hokejistov je naplánovaný na štvrtok v noci o 3.10 miestneho času.,aktualizované

Vůjtek: Definitíva v prípade Gáboríka padne do dvoch dní

Po otrase mozgu už do kolotoča NHL naskočil obranca New Yorku Islanders Ľubomír Višňovský. Po návrate na ľad nastúpil v štyroch stretnutiach, pričom hráva v priemere viac ako 20 minút na zápas.

Budaj ukázal olympijskú masku, dekoroval ju švédsky maliar

Peter Budaj aj v Soči by mal plniť úlohu brankárskej dvojky za Jaroslavom Halákom zo St. Louis, aj keď nie je vylúčené, že sa v skupine prestriedajú.

Dzurilla kraľuje rebríčku zimných olympionikov SR podľa Forbes

V hodnotení figurujú len športovci, ktorí od vzniku prvej ČSR získali na ZOH medailu.

Halák s prehrou v nájazdoch, bodovali Chára a Kopecký

Jaroslav Halák kryl v súboji 27 striel.,aktualizované

Liberec aj Pardubice víťazne, Lašák a Hudáček s čistými kontami

Trio slovenských hokejistov dopomohlo piatimi kanadskými bodmi k víťazstvu svojho tímu Vítkovice Steel na ľade Chomutova.

Lašáka nahradí v Trenčíne na brankárskom poste Slipčenko

Český brankár prikývol na ponuku Dukly do konca sezóny. ,aktualizované

Jurčina verí, že slovenský tím využije slabosti súperov na olympiáde

Slovenský hokejový obranca sa dostal do prvého tímu trénerovho výberu potom, čo Dominik Graňáka vyradilo zranenie.

Chára odohrá posledný duel pred olympiádou proti Vancouveru

Zdeno Chára ponesie slovenskú vlajku pri otváracom ceremoniáli XXII. zimných olympijských hier.

Gáborík zrejme olympiádu nestihne, tvrdí hráčov agent Salcer

Gáborík cez víkend korčuľoval so spoluhráčmi z Columbusu, skúšal si streľbu a v nedeľu odletel s mužstvom na trip, kde by sa už mal naplno zapájať do tréningov.,aktualizované

Parádny Fleuryho semafór

Marc-André Fleury je iba tretím brankárom v histórii NHL, ktorého draftovali z prvého miesta.

Slovákov vyprevadil mohutný potlesk,Vůjtek sa do Soči vyložene teší

Po pondelkovom zápase dostali hráči deň voľna, aby si pred odchodom na ZOH poslednýkrát oddýchli a rozlúčili sa s rodinou a priateľmi.

Stamkos plánuje návrat, o účasti v Soči rozhodne duel s Detroitom

Dvadsaťtriročný hokejista si zlomil holennú kosť na pravej nohe 11. novembra minulého roka v zápase jeho mužstva proti Bostonu.

Marinčin prispel asistenciou k výhre Edmontonu, bodoval aj Hossa

Slovenský reprezentant Andrej Meszároš odohral viac ako 19 minút a odpykal si dve trestné minúty.

Marcel Hossa bude v Soči na 99 percent hrať, Radivojevič v poriadku

Stále neistý je štart Mariána Gáboríka, ktorý sa zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti. ,aktualizované

Olympijský tím zvíťazil v exhibícii nad extraligovým výberom 6:3

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka odlietajú do Soči v stredu popoludní, prvý zápas odohrajú vo štvrtok 13. februára proti USA.,aktualizované

Januárovými hviezdami v NHL sú Chudobin, Kessel a Pavelski

Brankár Chudobin získal štatút prvej hviezdy, keď nastúpil vo všetkých 14 januárových zápasoch Caroliny Hurricanes.

Bakoš sa po zranení členka vracia do tímu Plzne, skóroval aj s Ďurišom

Proti tímu zo severu Čiech Bakoš potvrdil, že čuch na góly nestratil. Jeho gól hlavou bol parádny.

Vlajkonosiča Cháru nahradí v Bostone David Warsofsky

Vedenie ´medveďov´ povolalo na dva zápasy 23-ročného zadáka z AHL, kde pôsobí v rezervnom tíme Providence Bruins.

Rakúšan Vanek zrejme nebude od budúcej sezóny spoluhráčom Višňovského

Rakúšan Vanek odmietol predĺžiť kontrakt s New York Islanders.

V hokeji z úzkej opäť na širšiu plochu, zborná chce konečne zlato

Slovenskí hokejisti majú istotu, že si zahrajú vo vyraďovacej fáze. Turnaj sa hrá totiž rovnakým systémom ako pred štyrmi rokmi vo Vancouveri.

Jaroslavľ povedie člen Siene slávy IIHF a dlhoročný tréner Kanady King

King naposledy pôsobil v NHL ako tréner pri rozvoji schopností hokejistov vo Phoenixe Coyotes, počas kariéry však zaznamenal niekoľko úspechov hlavne na medzinárodnej scéne.

Slovák chce bojovať o titul s Nitrou, Košice prestup zamietli

Marek Slovák prišiel do Košíc na začiatku uplynulej sezóny zo Zvolena.

Tatarov gól s asistenciou Detroitu na víťazstvo nestačili

Asistenciu pri Tatarovom presnom zásahu zaznamenal jeho krajan Tomáš Jurčo.,aktualizované

Lašák tvrdí: Takú silnú brankársku trojicu sme ešte nemali

Ján Lašák bol dlhé roky stabilnou brankárskou jednotkou slovenskej reprezentácie, v rozhovore pre TASR si zaspomínal na zážitky spod piatich olympijských kruhov a vyjadril sa aj k ZOH v Soči.

Útočník Milan Bartovič sa teší na premiéru, o bezpečnosť sa nebojí

Kapitán Slovana Bratislava vníma veľkú konkurenciu tímov, ktoré sa predstavia v ruskom letovisku.

Slovenský hokejista Tybor utrpel po údere do hlavy otras mozgu

Tybor sa otáčal s pukom pri bočnom mantineli v útočnej tretine pred druhou prestávkou, no v ďalšom pohybe mu vystavil stopku útočník Vítkovíc Svačina, ktorý ho trafil lakťom priamo do tváre.

Banská Bystrica podľahla Piešťanom, Žilina zvíťazila nad Trenčínom

Hokejová extraliga dnes pokračovala zápasmi 46. kola.,aktualizované

V centre diania v Soči je hokej, slovenský káder decimovali zranenia

Tréner Vladimír Vůjtek to nemal pri zostavovaní nominácie ľahké. No to, o čom verejnosť najviac hovorila, bolo nenominovanie Miroslava Šatana.

Hokejový turnaj v Soči bez St. Louisa, Hudlera, Ryana či Rinneho

Mnohé hráčske osobnosti však z rôznych dôvodov pod piatimi kruhmi chýbajú, či už pre zdravotné problémy, alebo ich tréneri prekvapujúco vynechali z nominácie.

ZOH 2006: Prvá zimná medaila, slovenskí hokejisti dostali ´oscara´

Piata priečka a teda najlepšie umiestenie slovenského hokeja na zimnej olympiáde v samostatnej ére boli len slabou náplasťou na bolesť po ďalšej nemilosrdnej príučke spoza Moravy.

ZOH 2002: Smutná petícia Slovákov z NHL, Užák prišiel možno o zlato

Trápenie slovenského olympijského hokeja pokračovalo aj v Salt Lake City.

Hossa asistoval, Chicago ale na San Jose nestačilo

Philadelphia aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút.,aktualizované

ZOH 1994: Polnočný smútok, Šťastného hviezdy, Forsbergov zlatý hriech

Ak sa niekto v priebehu zimnej olympiády objavil v uliciach Lillehammeru so znakom Slovenskej republiky, nebol v úplnej anonymite.