Import

Škriniar si zranil stehno a pravdepodobne vynechá štart ligovej sezóny

Škriniar netrénoval s tímom dva dni, kouč Luciano Spalletti dá preto v ligovej ouvertúre podľa portálu sempreinter.com prednosť v strede obrany dvojici Stefan De Vrij a Miranda.

Vo veku 80 rokov zomrel bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan

Annan pôsobil vo funkcii generálneho tajomníka OSN v rokoch 1997-2006. Za svoje humanitárne aktivity získal v roku 2001 Nobelovu cenu mieru.,aktualizované 

SOPK nemá avízo o negatívnom vývoji obchodných vzťahov SR s Tureckom

Podľa Sotáka je Turecko veľká a silná ekonomika s vynikajúcimi vzťahmi s Čínou a Ruskom, a dokáže sa vyrovnať s dočasnými výkyvmi v ekonomike.

Ústredie práce zverejnilo nové výzvy na tvorbu pracovných miest

Národný projekt je zameraný na podporu najmenej rozvinutých okresov. Príspevok je totiž možné poskytnúť v troch krajoch - v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji.

Počet chrípkových ochorení sa v Banskobystrickom kraji zdvojnásobil

V aktuálnom 33. kalendárnom týždni evidoval RÚVZ v BBSK celkovo 1160 chorých na ARO, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť 436 osôb na 100.000 obyvateľov.

Deň otvorených dverí v NR SR ponúkne návštevníkom viaceré novinky

Na pôde parlamentu bude tematická výstava s názvom 75 rokov spolu – 25 rokov vedľa seba. Prvýkrát tak verejnosť môže vidieť historické dokumenty parlamentarizmu za posledných 100 rokov.

Počet obetí tragédie v Janove sa zvýšil na 42, našli ďalšie telo

Podľa presvedčenia záchranárov sú pravdepodobne všetky osoby, predtým vyhlásené za nezvestné, už nájdené. K tomuto záveru úrady dospeli, keď sa im ozval starší muž a povedal, že je v poriadku.

Hokejista Puliš neuspel na skúške v Zlíne

Puliš sa o angažmán v českej extralige snažil aj pred sezónou 2017/2018, pôsobenie v Jihlave mu vtedy zmarili zdravotné problémy. Sezónu napokon strávil v materskom Zvolene.

Kampaň Svetového dňa humanitárnej pomoci nesie názov: Nie som terč

OSN vybrala 19. august preto, lebo v ten deň a mesiac v roku 2003 pri bombovom útoku na Úrad OSN v Bagdade zahynulo 22 ľudí. Pred 15 rokmi útok zdevastoval Hotel Canal.

Neapol získal brankára Ospinu na hosťovanie z Arsenalu

Dvadsaťdeväťročný Kolumbijčan sa pod novým trénerom Arsenalu Unaiom Emerym dostal na vedľajšiu koľaj. V prvom duli novej sezóny chytal Petr Čech.

Rakúske garancie v rámci ESM dosahujú 9,5 miliardy eur

Záväzky na úroky dosiahli približne 1,282 miliardy eur. Kumulované príjmy z úrokov z bilaterálnych úverov Rakúska pre Grécko dosiahli zhruba 112,5 milióna eur.

Výdavky na výskum a vývoj budú rásť

Zvýšiť svoje výdavky na výskum a vývoj plánujú viac ako dve tretiny (67 %) spoločností, čo predstavuje zvýšenie o 10 percentuálnych bodov.

TRAGÉDIA: Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja slovenskí horolezci

Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu bez známok života. Obaja utrpeli následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom.

PRIESKUM: Voľby by v auguste vyhral Smer-SD pred SaS a SNS

Na štvrtom mieste skončila Kotlebova ĽSNS, volilo by ju 10,9 percenta opýtaných. Hneď za ňou sa umiestnila Sme rodina - Boris Kollár s 10,3 percentami. ,aktualizované 

V obci Cerová sa chcú orientovať viac na turistický ruch

Na to, aby sa stala atraktívnou destináciou pre turistov, má podľa starostu Jána Čerešníka veľmi dobré predpoklady.

27-ročný motocyklista zomrel pri nehode medzi Levočou a Harichovcami

54-ročný muž z obce Kurimany mal viesť auto od Levoče na Harichovce, pri odbočovaní nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu, ktorý viedol 27-ročný vodič z obce Smižany.

Phelps stále bojuje s depresiami: Zachrániť život je viac ako medaily

Dvadsaťtrinásobný zlatý medailista z OH už v roku 2014 prvýkrát verejne prehovoril o svojich psychických problémoch a neskôr priznal, že mal samovražedné sklony.

Z 1. miesta vo výrobe zmrzliny v EÚ Nemci vytlačili Talianov

V Nemecku sa v roku 2017 vyprodukovalo celkovo 517 miliónov litrov zmrzliny. Produkcia v rámci celej Európskej únie dosiahla 3,13 miliardy litrov, čo znamená, že podiel Nemecka dosiahol 16,5 %.